×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Nacionālā apvienība aicina Ušakovu atvainoties par okupācijas apsmiešanu (11)

Ilustrācija - @nilsusakovs, TwitterIlustrācija - @nilsusakovs, Twitter

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” uzskata, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam jāatvainojas par aizvadītajā piektdienā sociālos tīklos publicēto karikatūru, pasmejoties par PSRS okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai, teikts NA izplatītajā paziņojumā.

“Jokošana par padomju okupācijas šausmām bezgaumībā un nekaunībā pielīdzināma jokošanai par holokaustu. Latvijas pilsoņi un īpaši politiski represētās personas ir pelnījušas sagaidīt politiķa atvainošanos,” norāda Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.

Kā zināms, PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija pēc gandrīz 11 gadu ilgstoša darba, iesaistoties ap 50 profesionāliem vēsturniekiem un statistikas speciālistiem, nākusi klajā ar pētījumu par okupācijas laikā Latvijai nodarītajiem ekonomiskajiem zaudējumiem 185 miljardu eiro apmērā, kuros nav iekļauti videi nodarītā kaitējuma zaudējumi, bojā gājušo cilvēku zaudējumi un pēcokupācijas laika zaudējumi, kas radās ekonomiskās sistēmas pārveides rezultātā. Aprēķins veikts, izmantojot starptautiskā praksē pielietotu atzītu metodoloģiju. Komisija arī aprēķinājusi, ka padomju okupācijas rezultātā iznīcinātās cilvēku dzīvības Latvijai nodarījušas aptuveni 10 miljonu cilvēkgadu lielus zaudējumus, taču pie metodikas, kā šos zaudējumus pārvērst ekonomiskās mērvienībās, tiks strādāts kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem.

Pēc tieslietu ministra Dzintara Rasnača iniciatīvas Latvijas valsts iesniegs prasību starptautiskajā ANO tiesā Hāgā par šo zaudējumu atgūšanu, kad būs veikti galīgie aprēķini par PSRS nodarītajiem zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tad kad tas asv sunisi bucho nato karaviru zabakus ta nav apsmiesana un te redz apsmiesana runat mulkibas pec asv paveles.Balta nama di…laizitaji.

 2. Kad tie vashingtonas sunisi bucho nato karaviru zabakus tad viniem ta nav apsmiesana bet te redz apsmiesana runat mulkibas pec asv paveles.Balta nama dir..laizas.

 3. Ušakovs ir okupants Atbildēt

  Beidziet locīties, latvieši !

 4. Kad katram pilsonītim sāks izmaksāt viņam pienākošos summu, tad gan slavēs i rasnačiešus, i ušakoviešus! Nauda tak’ nesmird…

 5. Vēl vajag pierēķinat klāt okupantu ideoloģisko triecienvienību -komunistu un komjauniešu- nodarītos zaudējumus pēcokupācijas periodā,tai skaitā 400 tūkstošus aizbraukušos!

 6. Atņemt īpašumus skaidrs ,bet1940 gadā ienākot Viļakā šie tualetē uz sienas taisīja svītriņas ar pirkstiņu .Un vinju vecenes izpirka visus naktskreklus no žīdu bodes liel
  igas pa Viļaku staigāja. 100% taisnība.

 7. nez, parasti nīla švilpošana stipri paralēli, tomēr….
  saku un apliecinu, ka manas dzimtas labklājība tika iznīcināta no padomju varas un neba viņi paši vagonos sakāpa un savu saimniecību atdeva komunistiem izsaimniekošanai.

 8. 50 cilvēku komisijas 11 gadu ilgs darbs, lai Krievijai būtu, ko pasmieties.

Draugiem Facebook Twitter Google+