×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Nacionālā apvienība apvienosies vienā partijā (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Kongresa delegāti nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" kongresā Rīgas latviešu biedrības namā.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK biedri sestdien, 7.decembrī, kongresā pieņēma vairākus lēmumus, lai “Visu Latvijai!” (VL) un “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) varētu apvienoties vienā politiskā partijā.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka, apvienojoties vienā politiskajā spēkā, līdzšinējais nacionālās apvienības nosaukums tiks saglabāts arī jaunajai partijai.

Kongress 7.decembrī pieņēma lēmumu par politisko partiju reorganizāciju saplūšanas ceļā, kā arī vienojās par apvienības likvidācijas sākšanu. Likvidējamās apvienības nosaukums tika mainīts uz “Nacionālās bloks”, lai jaunajai partijai varētu saglabāt pašreizējo nosaukumu.

Lai izveidotu jaunu partiju, vēl būs nepieciešams nokārtot visus jautājumus un formalitātes, kas saistīti ar apvienības likvidēšanu un jaunas partijas reģistrāciju. Dokumentus jaunas partijas reģistrācijai plānots iesniegt jau šomēnes.

Apvienojoties vienā partijā, tai joprojām būs divi pašreizējie līdzpriekšsēdētāji – Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš, un valdē tiks deleģēts vienāds pārstāvju skaits no VL un TB/LNNK. Valdē šodien tika ievēlēta arī VL-TB/LNNK Rīgas domes frakcijas vadītāja Baiba Broka, jo iepriekš nacionālās apvienības valdes loceklis ieslietu ministra Jāņa Bordāna padomnieks Jānis Tomels izstājies no TB/LNNK.

Šodien TB/LNNK biedri arī apstiprināja iepriekš TB/LNNK valdes lemto par Bordāna izslēgšanu no partijas. Šo lēmumu atbalstīja vairākums – 106 delegāti, bet pa sešiem partijas pārstāvjiem bija pret un atturējās.

TB/LNNK ir nacionāli konservatīva politiska organizācija, kas izveidota 1997.gadā, apvienojoties politiskajai apvienībai “Tēvzemei un brīvībai” un Latvijas Nacionālās neatkarības kustībai (LNNK). Partijas programmā uzsvērts, ka Latvijas valsts pastāvēšanas jēga ir latviešu tautas interešu aizstāvība un šo mērķu sasniegšana ir cieši saistīta ar ekonomisku un sociālu priekšnoteikumu izpildi.

Partija “Visu Latvijai!” ir nacionāli konservatīva politiska organizācija, kuras pamatmērķis ir Latvijas kā nacionālas, tiesiskas un pārtikušas valsts attīstība. Tās galvenā vērtība ir latviešu tauta, tās garīgais mantojums, intereses un tiesības būt saimniekiem savā valstī.

Abas partijas 2010.gadā konsolidējās vienā organizācijā un sāka kopīgu darbību zem vienota nosaukuma – nacionālā apvienība. Nacionālās apvienības starts 10.Saeimas vēlēšanās rezultējās ar astoņu deputātu vietām Saeimā, savukārt ārkārtas 11.Saeimas vēlēšanās tautas uzticību izpelnījās 14 apvienības deputāti. Šogad Rīgas domes vēlēšanās apvienotais politiskais spēks piedalījās pirmo reizi un guva 12 no 60 vietām Rīgas domē, kas patlaban ir otra lielākā frakcija, un tā strādā opozīcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. lai veicas vienmer esmu jus atbastijis.

  2. Ticu un ticēšu partijas “Visu Latvijai!” puišiem. Grūtāk ar ticēšanu ir TB/LNNK, jo šī partija smagi pievīla savu elektorātu!? ĻOTI SMAGI!?? Tik svēti vārdi :” TĒVZEMEI un BRĪVĪBAI” tika SABRADĀTI NETĪRĀM KĀJĀM, PIESMIETI… Vārdi, kurus savās sirdīs nesa tie tūkstoši latviešu strēlnieku, kuri krituši un atdusas tepat Latvijā vai viņu kauli balē pilnīgi svešā zemē un NEVIENS viņu atdusas vietas pat nezin vai NEGRIB ZINĀT…Otrā pasaules karā par mūsu valsts brīvību un neatkarību savas asinis atdeva PATVARĪGI iesauktie latviešu leģionā (nerunāju par brīvprātīgajiem cīnītājiem!), kuri vēl joprojām NEVAR “SAMAKSĀT” kaut kādas nodevas kaut kādiem elementiem… Un kur paliek atsevišķu šo apvienibas biedru “tecēšana” vienas vēstniecibas virzienā… Pārsteidza GRENDES šāds solis, jo viņa taču ir “Visu Latvijai!” biedre?!…Ceru, ka nevilšos Gaida Berziņa un Eināra Cilinska darbībās valsts labā? VĒLU VEIKSMI UN PATIESUS DARBUS SACĪTO VĀRDU UN PAMATMĒRĶA SASNIEGŠANĀ. Diemžēl mums NAV cita ceļa kā SAGLABĀT SAVU VALODU UN TAUTU vai AIZIET PA SKUJU TAKU, PAZŪDOT…

  3. Uldis>Pārliecība Atbildēt

    Konkrēti- ar jau aizmirstajiem progresīvo ienākuma nodokli un 12% PVN pārtikai!

    • Pamatpārtikai (maize, gaļa, piena produkti, dārzeņi, augļi) vispār nekādu PVN nevajag, bet luksa produktiem — dubultīgu. Lai veicas NA !

  4. Šo mērķu sasniegšana ir cieši saistīta ar ekonomisku un socviālu priekšnoteikumu izpildi”!

  5. Katrs, kas ilgi un neatlaidīgi runā, beidzot atrod daudzus, kas viņam notic. Es novēlu pārliecināt latviešus un citus, kas vēl labu Latvijai, ar rīcību, iegūstot lielu atbalstu mūsu valstī.

Draugiem Facebook Twitter Google+