×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Nacionālā apvienība neplāno aiziet no koalīcijas

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) neplāno aiziet no koalīcijas, taču nākotnes sadarbība lielā mērā ir atkarīga no Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) turpmākās rīcības, aģentūrai LETA sacīja apvienības līderis un Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK).

Deputāts atturējās atbildēt uz jautājumu par to, vai koalīcija patlaban ir nestabila, tomēr norādīja, ka šī situācija jāpārrunā ar koalīcijas partneriem, jo uz Bērziņu bija izdarīts acīmredzams spiediens jautājumā par ebreju īpašumiem.

“Arī Dombrovskim jāizvērtē, kāpēc šāda situācija esot izveidojusies,” uzskata Parādnieks. Tuvākajās dienās šie notikumi tiks pārrunāti gan ar koalīcijas partneriem, gan nacionālajā apvienībā.

Kā ziņots, Bērziņš trešdien paziņojis par savu atkāpšanos no amata, aģentūru LETA informēja viņa preses sekretāre Līga Ādamsone.

Ņemot vērā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) un tieslietu ministra atšķirīgo izpratni par nekustamo īpašumu nodošanu ebreju reliģiskajām un sabiedriskajām organizācijām un šī jautājuma sakarā izdoto rezolūciju izpildes mērķiem un tiesisko pamatotību, ir radusies situācija, kurā nav tālāk iespējams produktīvs tieslietu ministra darbs, ministra atkāpšanās iemeslus skaidroja Ādamsone.

Bērziņa skatījumā premjers ignorē nacionālās apvienības politisko nostāju neatbalstīt denacionalizācijas procesa pārskatīšanu par labu vienas etniskas kopienas interesēm un šādi cenšas virzīt denacionalizācijas jautājuma pārskatīšanu.

“Šī jautājuma lobēšanā uz ministru tiek izdarīts politisks spiediens, un ir skaidri redzams, ka šādā konflikta situācijā ciestu tieslietu nozares prioritārie darbi kopumā, ko Gaidis Bērziņš nevēlas pieļaut,” skaidroja viņa preses sekretāre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+