×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

NA prezidenta amatam izvirza Levitu (13)

Foto- LETAFoto- LETA

Nacionālā apvienība (NA) trešdien kandidēšanai uz Valsts prezidenta amatu izvirzīja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, žurnālistiem pēc partijas Saeimas frakcijas sēdes teica NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Dzintars uzsvēra, ka Valsts prezidenta amats ir ļoti nozīmīgs. “Mēs runājam par pirmo valsts personu, jeb cilvēku, kurš personificē Latvijas valsti un pasaka to, kas ir Latvija,” viņš teica.

“Līdz ar to, šādā jautājumā, mūsuprāt, nedrīkst vadīties pēc politiskās loģikas vai partiju interesēm, bet tiešām jāmeklē cilvēks, kurš amata pienākumus varētu izpildīt pēc iespējas kvalitatīvāk, un kurš šim amatam būtu vispiemērotākais. Mēs uzskatām, ka Levits kā politiski neitrāla kandidatūra būtu Valsts prezidenta pienākumiem vispiemērotākā,” uzsvēra Dzintars.

Tāpat NA aicina citu partiju deputātus paust atbalstu Levitam. “Mēs vēršamies pie citām Saeimā pārstāvētajām partijām, aicinot mums piebiedroties un izvirzīt to kandidātu, kurš šobrīd ir pārāks par citiem,” teica NA līdzpriekšsēdētājs.

Dzintars arī atzina, ka ideālā variantā koalīcijai vajadzētu vienoties par vienu kandidātu. “Šobrīd izskatās, ka koalīcija runā vismaz par diviem kandidātiem. Iespējams, ka būtu jāvienojas par situāciju, ka par to kandidātu, kurš pirmajā Valsts prezidenta vēlēšanu kārtā gūst vislielāko atbalstu, arī vienojas koalīcija. Tas būtu loģisks risinājums,” viņš teica.

NA pārstāve Laila Ozoliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka NA vēlas, lai oficiālu iesniegumu Saeimai ar Levita kandidatūru parakstītu arī deputāti no citām frakcijām. “Šobrīd esam uzrunājuši cilvēkus no “Vienotības” un “No sirds Latvijai”, un četri no šo partiju cilvēkiem ir pauduši gatavību kopā ar NA šādu dokumentu parakstīt,” sacīja Ozoliņa.

Vienlaikus viņa nenosauca to citu partiju politiķu vārdus, kuri solījuši atbalstu Levitam.

NA valdes loceklis Roberts Zīle pēc frakcijas sēdes uzsvēra prezidenta amata nozīmību.

“Prezidents tiek ievēlēts kā minimums uz četriem gadiem. Tas rada stabilitāti. Nevar šodienas politiskajai situācijai piemērot tik svarīgu izšķiršanos. Pat ja Levitam šobrīd nepietiek balsu parlamentā, nevar deputāti balsot par kandidātu, kurš nav pats labākais. Tas nav pieņemami. Mums ir bijušas kļūdas par referendumu sasaukšanas kārtību, piemērojot to konkrētajai politiskajai situācijai, kas pēc tam bija jālabo,” viņš teica.

“Mēs nevaram ar Valsts prezidenta amatu kļūdīties līdzīgi,” uzsvēra Zīle.

Iepriekš izskanējis, ka Levitu atbalstīt varētu arī citu Saeimas frakciju deputāti – atsevišķi “Vienotības”, kā arī “No sirds Latvijai” politiķi.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uz Valsts prezidenta amatu izvirzījusi aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuram atbalstu paudusi arī koalīcijas vadošā partija “Vienotība”.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa iepriekš izteicās, ka arī NA vidū esot “piesardzīgi pozitīva” attieksme pret Vējoņa kandidatūru.

Savukārt NA pārstāvji, komentējot Āboltiņas teikto, neoficiāli pauda viedokli, ka “Vienotības” līdere “vēlamo cenšas uzdot par esošo”, jo partijā par atbalstu Vējoņa kandidatūrai nav lemts. Vienlaikus, ja NA vēlamais prezidenta kandidāts Levits negūs citu Saeimas frakciju atbalstu, tad NA vērtēšot citus kandidātus.

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” par savu kandidātu nosaukusi partijas pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Saeimas opozīcijas lielākā partija “Saskaņa” trešdien nolēmusi par savu kandidātu uz Valsts prezidenta amatu izvirzīt Saeimas deputātu un partijas biedru Sergeju Dolgopolovu.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā un ilgs līdz 24.maijam. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima. Sēde gaidāma maija beigās vai jūnija sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Pats Lembergs Latvijā ir savārījis tās lielākās ‘ziepes’ un turpina to darīt!… Nesaprotami – kāpēc viņa viedoklis tiek sprausts medijos ‘gan priekšā, gan pakaļā’?!!! Sazagtā naudiņa jau, laikam, nesmird, bet ar to var ieeļļot visas eņģes! Nepatīkami pat ieraudzīt to glumo smīn-smaidiņu!
  Interesanti – kāpēc Lembergs klusēja 10. maija rītā, kad Latvijas galvaspilsētā atklājās ‘uzvarētāju’ uzdzīves sekas. Piegānīts un izdemolēts bija Uzvaras parks. Huligāniskā bļaustīšanās Rīgas ielās pazemoja latviešus! Kāpēc šoreiz Lembergs nežēlojās ārzemju presē?…

  • smagos noziegumos apsūdzētais lembergs joprojām nesēž aiz restēm?! secinu: Latvijā tiesneši ir korumpēti un uzpērkami. Ko man atbildētu Tieslietu ministrs?!

 2. Pats Lembergs Latvijā ir savārījis tās lielākās ‘ziepes’ un turpina to darīt!… Nesaprotami – kāpēc viņa viedoklis tiek sprausts medijos ‘gan priekšā, gan pakaļā’?!!! Sazagtā naudiņa jau, laikam, nesmird, bet ar to var ieeļļot visas eņģes !… Nepatīkami pat ieraudzīt to glumo smīn-smaidiņu!
  Interesanti – kāpēc Lembergs klusēja 10. maija rītā, kad Latvijas galvaspilsētā atklājās ‘uzvarētāju’ uzdzīves sekas. Piegānīts un izdemolēts bija Uzvaras parks. Huligāniskā bļaustīšanās Rīgas ielās pazemoja latviešus! Kāpēc šoreiz Lembers nežēlojās ārzemju presē?…

 3. Labs un cienījams kandidāts!

 4. Nožēlojami

 5. Dažā portālā Kremļa vai Hūtes troļļi kā rūdīti antisemīti gānās par Levita skruļļainiem matiem.Tādiem komentētājiem vieta Nirnberga 2 procesā!ES būtu ļooti lepna,ja mana valsts būtu tik varena ekonomiski ,īpaši militāri tik varena kā Izraela !Izraeļi ir ļoti saliedēta tauta.Es ne mūžam nemainītu Levitu pret Ādamsonu,Aldermani,Elksniņu utt.!!Nu un Dolgopolovs arī ir no skruļļaino kārtas.
  Levits ir tādiem “latviešiem” kā Lembis ,kā dadzis pēcpusē kaut vai par Preambulu.Ne visi” latvieši” ir patiesi latvieši.Vai tad pēc 25 gadiem mēs nebūtu pelnījuši lai kā ar VVF visas pasaules politiskie smagsvari pieņemtu Latvijas prezidentu kā līdzvērtīgu kaut vai Davosā.

 6. Lai izdodas!

 7. Ar labu domu pie darba valsts labā!

 8. Ļoti daudz kurzemneiku vēlas Prezidenta amatā redzēt Levita kungu.Apsveicami un lai veicas!

 9. Protams,ka Levitu vajadzeetu ieveeleet.Lai vienreiz ZZS naak pie praata un ieklausaas tautas balsii,nevis Lemberga un Brigmana.

 10. Egīls Levits – vislabākais kandidāts Latvijas prezidenta amatam, no kāda skatapunkta viņu arī nevērtētu. Lai viņam veicas kandidātu sacensībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+