Latvijā
Politika

Nacionālā apvienība ziņas par sadarbību ar SC dēvē par meliem un provokāciju16

Foto – LETA

Raidījumā “Nekā personīga” izteiktie pieņēmumi par Nacionālās apvienības (VL-TB/LNNK) ciešāku sadarbību ar “Saskaņas centru” (SC) vērtējami kā melīga propaganda un provokācija, kas saistīta ar valdības veidošanu un gaidāmajām vēlēšanām, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa.

VL-TB/LNNK atšķirībā no jebkuras citas partijas nekad nav pieļāvusi iespēju būt vienā valdībā vai Rīgas domes valdošajā koalīcijā ar SC, uzsvēra Ozoliņa.
“Vienotības” priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) publiski paustais satraukums atgādina liekulību, jo atšķirībā no nacionālās apvienības, “Vienotība” ar SC vienotās pozīcijās bieži vien bijusi tieši ideoloģiskos, nevis tikai saimnieciskos jautājumos, vēsta Ozoliņa. “Vienotība” esot balsojusi kopā ar SC par uzturēšanās atļauju tirdzniecības iespējami ilgāku saglabāšanu, pret bērnudārzu un skolu pāreju uz valsts valodu, par liberālākām pilsonības likuma normām, kā arī vēl 11. Saeimā pieļāvusi iespēju veidot t.s. “nacionālā izlīguma” valdību kopā ar SC.

VL-TB/LNNK iebilstot nevis pret SC sociāli ekonomisko programmu, bet gan faktisko virzību uz Latvijas pārkrievošanu un atgriešanu Krievijas ietekmes zonā, tādēļ šis politiskais spēks nav iekļaujams valdībā, un tieši šajos jautājumos latviskām partijām esot jānodrošina stingra un vienota pozīcija, kas diemžēl ne vienmēr ir izdevusies, vēsta Ozoliņa.

“Publiski izskanējušie apmelojumi izskatās pēc “Vienotības” un SC politiskas saspēles. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) šādā veidā mēģina pozicionēties latviešu vēlētāju priekšā, savukārt “Vienotība” nomelno konkurentus pirms vēlēšanām, kā arī novērš uzmanību no pašu ideoloģiskās sadarbības ar SC. “Nedomāju, ka šāda provokācija sasniegs rezultātu. Cilvēki seko līdzi balsojumiem un paši izdara secinājumus,” bilda VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Jau ziņots, ka Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK esot vēlējusies pamazām iekļauties SC vadītajā Rīgas domes valdošajā koalīcijā un domnieks Aleksandrs Kiršteins prasījis kādu amatu domes komiteju vadībā, tomēr tālāku sadarbību pārtraukusi Zolitūdes traģēdija, pēc kuras VL-TB/LNNK pieslējušies “Vienotības” prasībām pret Rīgas mēru Nilu Ušakovu (SC), atsaucoties uz Ušakovu, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

 

Saistītie raksti
LA.lv