×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Nacionālā apvienības politiķi pirms izšķirošā balsojuma par prezidentu izgāž koalīcijas sanāksmi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķi šodien neieradās uz koalīcijas partiju frakciju sanāksmi.

Kā apstiprināja “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, ņemot vērā nacionālās apvienības politiķu neierašanos, koalīcijas sēde notikt nevarēja.

Kamēr Āboltiņa sniedza interviju žurnālistiem, nacionālās apvienības pārstāvji gan parādījās un plašsaziņas līdzekļu pārstāvju klātbūtnē sāka atklātu diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar prezidenta ievēlēšanu. Tomēr šajā brīdī klāt vairs nebija trešā koalīcijas spēka – Zaļo un zemnieku savienības – pārstāvju.
Starp Āboltiņu un nacionālās apvienības pārstāvjiem notika asa vārdu apmaiņa.

Āboltiņa nekomentēja, kāpēc nacionālā apvienība nolēmusi neatbalstīt Raimondu Vējoni (ZZS) izšķirošajā balsojumā prezidenta vēlēšanās.
“Katrs var atbildēt par savu doto vārdu, ko viņš tur vai netur,” norādīja “Vienotības” līdere. “Manā uztverē ir ļoti grūti, ja koalīcijā tiek dots vārds bet nav lielu argumentu, kāpēc šis vārds netiek turēts,” neslēpa Āboltiņa, piebilstot, ka šī nav pirmā reize, kad nacionālā apvienība netur doto vārdu jautājumos, kuros koalīcija cer panākt vienotu nostāju.

Cita starpā Āboltiņa žurnālistiem pieļāva iespēju, ka Valsts prezidents varētu tikt ievēlēts arī ar opozīcijas balsīm.
Kā ziņots, pirms neilga mirkļa nacionālās apvienības Saeimas frakcija paziņoja, ka pēdējā Valsts prezidenta vēlēšanu balsojumā balsos pret aizsardzības ministru Vējoni, kurš palicis vienīgais kandidāts.

Šāds lēmums pieņemts apvienības frakcijas sēdē, uzklausot savu kandidātu Egilu Levitu, kurš paudis gatavību piedalīties otrajā vēlēšanu kārtā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Āboltiņas kndze pārmet Nacionālai Apvienībai vārda neturēšanu, kas nav tiesa. NA savu vārdu tika devusi savam izvirzītajam prezidenta amata kandidātam Egilam Levitam un gods godam stāvēja aiz viņa, atšķirībā no Vienotības. Tas vien, ka šīs partijas biedru domas dalījās, atbalstot prezidenta kandidātus, liecina par partijas nevienprātību, pretēji partijas nosaukumam Vienotība, kas kopš šīs dienas prasīs parafrāzi (aprakstīšana ar nolūku kaut ko padarīt skaidrāku) vai brīvu interpretāciju. Varbūt steidzīgi jāmaina nosaukums? Pēc šī balsojuma grūti būs saglabāt autoritāti ne tikai Vienotībai savu koalīcijas partneru priekšā, bet arī Āboltiņas kndzei savu partijas biedru vidū! Partijas vēlmi – noturēt koalīcijas varas grožus par katru cenu – gan jau pamanīja partijas vēlētāji un rezultātus redzēsim nākošās Saeimas vēlēšanās!

  2. … Vel viena maciba … cerams, ka pedeja vajadziga NA … un parejam mazajam frakcijam ….!!!!

    … Apvienoties, saliedeties, augt jeb izzust … veca nomenaklatura nepadosies … ta mak spelet … !

Draugiem Facebook Twitter Google+