Kultūra
Kultūrpolitika

Nacionālā bibliotēka svinēs simt gadu jubileju0


LNB svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas LNB Letonikas un Baltijas centra krājumā, tā autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).
LNB svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas LNB Letonikas un Baltijas centra krājumā, tā autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).
Publicitātes foto

Sestdien, 31. augustā, no plkst. 10 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības, LA.lv uzzināja LNB.

Tajās, rīkojot diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncertus, filmu seansus un citas aktivitātes, ar saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!” piedalīsies teju simt sadarbības partneri – LNB draugi un domubiedri. Ieeja bez maksas.

Papildinot kopskaitā 120 bibliotēkas draugu radītās norises, ikvienam būs iespēja doties 15 īpašos ekskursiju maršrutos, nokļūstot ikdienā nepieejamās Gaismas pils vietās, piedalīties sarunās par literatūru, baudīt LNB izstādes, iepazīt krājuma bagātības un vērot LNB digitālo resursu demonstrācijas.

Dzimšanas dienas aktivitātes notiks visā ēkā, tostarp tās priekšlaukumā.

Svētku dienu plkst. 10.30 Ziedoņa zālē (1. stāvā) ieskandinās Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ar koncertu “Imants Ziedonis: Gribas viegli”. Plkst. 11.30 Draugu telpā (1. stāvā) notiks izdevuma par LNB vēsturi un krājumu atvēršana.

Savukārt plkst. 19 Ziedoņa zālē jubilejas noslēgums – koncerts “Latviešu kamermūzika un improvizācija” dažādu valstu un paaudžu profesionālu latviešu akadēmiskās un džeza mūzikas instrumentālistu izpildījumā. Koncerta tiešraide – Latvijas Radio 3.

Pilna pasākuma programma atrodama LNB mājaslapā. https://lnb.lv/lv/aktuali/lnb-100

Par bibliotēkas jubilejas gada vēstnesi izraudzīts pupuķis (Upupa epops) – krāšņs putns, kas sastopams arī Latvijā. Svētku materiālos redzamais putna zīmējums (1809) glabājas LNB Letonikas un Baltijas centra krājumā, tā autors – Liepupes muižas Meku ģimenes ārsts Ernsts Vilhelms Drimpelmans (1760–1830).

Svētku laikā ikvienam būs arī iespēja dāvināt grāmatu LNB Tautas grāmatu plauktam.

Īpašie LNB simtgades suvenīri un jaunākās grāmatas būs pieejamas LNB Atbalsta biedrības suvenīru veikalā – Draugu telpa.

Bibliotēkas darbinieki aicina uz svētkiem doties kājām, ar velosipēdiem un skrejriteņiem vai izmantot sabiedrisko transportu. Līdzpaņemtās somas, tāpat kā ikdienā, būs jāatstāj LNB garderobē vai mantu glabātuves skapīšos (tie darbojas, ievietojot 1 eiro monētu, ko pēc tam saņem atpakaļ; bibliotēkā ir naudas maiņas automāts).

Visa LNB ēka ir pieejama arī vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem (tostarp ratiņkrēslos). Nepieciešamības gadījumā gados vecāki cilvēki vai cilvēki ar kustību traucējumiem varēs izmantot LNB pieejamos ratiņkrēslus.

LNB telpās tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens. Apmeklētāji arī aicināti ņemt līdzi personīgās, caurspīdīgas daudzreiz lietojamās ūdens pudeles vai minerālūdeni oriģināliepakojumā.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte
1 diena
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Alkohola tirdzniecības vai kultūras valsts?
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Dailes teātrī Rolands Atkočūns iestudē Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Kārlis labprāt uzzinātu to cilvēku vārdus, kas stāvēja līdzās. Varbūt kāds atpazīst?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mazgadīgā Keita izgāja no mājas vakarpusē: pazudusi jelgavniece
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Znaroks “čomojas” ar Krievijas futbola izlases galveno treneri Čerčesovu
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Uzņemti jauni “Titānika” attēli
1 stunda