Mobilā versija
Brīdinājums +16.0°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
3. oktobris, 2014
Drukāt

Nacionālā kultūras padome vīlusies par valdības neizlēmību

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētājs Juris Dambis izplatījis preses paziņojumu, kurā norāda, ka padome ir vīlusies par valdības nespēju konsekventi virzīties uz tādu Valsts kultūrkapitāla fonda finansēšanas maiņu, kas nodrošinātu finansējuma stabilitāti un pieaugumu.

“Lai arī koalīcijas partiju starpā bija panākta vienošanās atbalstīt Kultūras ministrijas piedāvāto risinājumu par kultūras nozarei vitāli nozīmīgo Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeļa maiņu, kas paredz pakāpeniski atjaunot sākotnējo finansēšanas modeli, nodrošinot kultūras attīstībai nepieciešamā finansējuma stabilitāti, neatkarību un pieaugumu, Ministru kabineta 30. septembra sēdē valdība nespēja pieņemt atbalstošu lēmumu. Nacionālā kultūras padome ir vīlusies par šādu rezultātu un izsaka cerību, ka jautājuma atkārtotā izskatīšanā pēc divām nedēļām valdība spēs vienoties par pozitīvu risinājumu. Kultūra ir Latvijas valsts pastāvēšanas pamats. Atbalstot Valsts Kultūrkapitāla sākotnējā finansēšanas modeļa pakāpenisku atjaunošanu tiks veicināta Latvijas kultūras attīstības ilgtermiņā,” padomes vārdā raksta Juris Dambis.

Pievienot komentāru

Filmas "Baltu ciltis" veidotāji brāļi Ābeles: Visi latvieši ir hipiji (1)Kāpēc senvēstures apzināšana ir tik svarīga tautas pašcieņai? Saruna ar kinorežisoriem Lauri un Raiti Ābelēm
Draugiem Facebook Twitter Google+