Mobilā versija
+5.1°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
3. oktobris, 2014
Drukāt

Nacionālā kultūras padome vīlusies par valdības neizlēmību

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētājs Juris Dambis izplatījis preses paziņojumu, kurā norāda, ka padome ir vīlusies par valdības nespēju konsekventi virzīties uz tādu Valsts kultūrkapitāla fonda finansēšanas maiņu, kas nodrošinātu finansējuma stabilitāti un pieaugumu.

“Lai arī koalīcijas partiju starpā bija panākta vienošanās atbalstīt Kultūras ministrijas piedāvāto risinājumu par kultūras nozarei vitāli nozīmīgo Valsts Kultūrkapitāla fonda finansēšanas modeļa maiņu, kas paredz pakāpeniski atjaunot sākotnējo finansēšanas modeli, nodrošinot kultūras attīstībai nepieciešamā finansējuma stabilitāti, neatkarību un pieaugumu, Ministru kabineta 30. septembra sēdē valdība nespēja pieņemt atbalstošu lēmumu. Nacionālā kultūras padome ir vīlusies par šādu rezultātu un izsaka cerību, ka jautājuma atkārtotā izskatīšanā pēc divām nedēļām valdība spēs vienoties par pozitīvu risinājumu. Kultūra ir Latvijas valsts pastāvēšanas pamats. Atbalstot Valsts Kultūrkapitāla sākotnējā finansēšanas modeļa pakāpenisku atjaunošanu tiks veicināta Latvijas kultūras attīstības ilgtermiņā,” padomes vārdā raksta Juris Dambis.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+