×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
15. decembris, 2017
Drukāt

Nacionālā teātra kolektīvs lūdz atstāt Rubeni valdes locekļa amatā līdz teātra simtgadei (3)

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Daiga Gaismiņa-Šiliņa un Ojārs Rubenis.

Latvijas Nacionālā teātra darbinieki Kultūras ministrijā (KM) iesnieguši lūgumu tā līdzšinējo valdes locekli Ojāru Rubeni atstāt amatā līdz teātra ēkas simtgadei, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) priekšsēdētāja, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Daiga Gaismiņa.

Viņa skaidroja, ka teātra darbinieki vēlas, lai Rubenis turpinātu pildīt valdes locekļa amata pienākumus vismaz līdz 2018.gada beigām, bet labākajā gadījumā, līdz teātra ēkas simtgadei 2019.gada februārī.

Iesnieguma iniciatori ir Gaismiņa un vēl pāris teātra štata aktieri. Sākotnēji viņai bija doma noskaidrot visu štata aktieru viedokli par jaunā valdes locekļa meklēšanu. “Dažu dienu laikā vairākums štata aktieru apstiprināja, ka ir gatavi parakstīt iesniegumu, bet informācija izplatījās un vēlmi parakstīties pauda arī tehniskie darbinieki. Tas noteikti ir kolektīva vairākuma viedoklis,” uzsvēra Gaismiņa.

Taujāta par iegūto darbinieku parakstu skaitu, viņa norādīja, ka iesniegumu ministrijai sākumā parakstījuši 35 štata aktieri, taču, līdz ar citu darbinieku vēlmi parakstīties, precīzu kopējo skaitu viņa neatminas. “[..] Kopā varētu būt ap 200. Iesnieguma pielikumā parakstiem sākotnēji atvēlēju divas lapas, taču beigās tika aizpildītas sešas. Tas noteikti ir kolektīva vairākuma viedoklis,” teica Gaismiņa, piebilstot, ka vēl bija daļa darbinieku, kuri vēlējās, taču dažādu iemeslu dēļ nepaspēja parakstīt iesniegumu.

Iesniegumā tiek aprakstīts, ka tā aktieri un izrādes Rubeņa vadībā ieguvuši vairākas “Spēlmaņu nakts” balvas, kā arī teātris piedalījies vairākos forumos. Tāpat darbinieki labi novērtē pašreizējo teātra finansiālo stāvokli un satura piedāvājuma kvalitāti.

Gaismiņa pauda, ka jauna vadītāja iecelšana amatā laikā, kad visi uzsāktie projekti vēl nav līdz galam pabeigti, var radīt grūtības kolektīvam. Pēc viņas teiktā, teātra darbinieki vēlas, lai tā vadītāja nomaiņa būtu kā veiksmīga “stafetes nodošana”.

Kā ziņots, Līdzšinējais Nacionālā teātra valdes loceklis Rubenis, noslēdzot savu otro amata termiņu, no šodienas pilda teātra izpilddirektora amata pienākumus, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lai nodrošinātu teātra darbības pēctecību, Rubenis turpmāk uzņemsies teātra izpilddirektora pienākumus, skaidroja Kokale.

Ministrija atklātu konkursu jauna valdes locekļa izraudzīšanai izsludinās 2018.gada sākumā, taču līdz tam valdē tiks iecelta pagaidu locekle – KM valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone.

“Nacionālo teātri vadu jau vairāk nekā 11 gadus. Nākamais darba līgums paredzētu piecu gadu termiņu. Esmu nolēmis neturpināt darbu kā valdes loceklis un turpmāk, līdz teātra simtgadei strādāt pie iesāktajiem darbiem kā teātra izpilddirektors,” sacīja Rubenis.

Rubenis Nacionālo teātri vadījis no 2006.gada pavasara.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Visu cieņu Rubenim un Gaismiņai, bet ar vēsturi ir sviests – teātra ēkas ir iesvētīta 1902.gadā, paša Nacionālā teātra simtgade – 2019.gada 30.novembris. Par ko šis jubileju stāsts? Bet = ja par Rubeni = neatkarīgi no jubilejām – jāstrādā!

  2. Kultūras akadēmijai Atbildēt

    Vai mūsu kultūras iestādes nesagatavo menedžerus? Vienpadsmit gadu laikā nav neviena, kas varētu sagatavot teātrim vadības maiņu?

  3. Prātīgs un apsviedīgs cilvēks,tādu zaudēt būtu ļoti žēl.Lai strādā un veiksmi viņam!

Draugiem Facebook Twitter Google+