Kultūra
Kultūrpolitika

Nacionālā teātra piebūves metu konkursā piedāvājumus iesnieguši 11 pretendenti0


Latvijas Nacionālais teātris.
Latvijas Nacionālais teātris.
Foto: LETA/Austra Helēna Žaggere

Metu konkursā par Latvijas Nacionālā teātra piebūvi kopumā saņemti 11 metu projekti, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Piedāvājumu izvērtēšanu komisija plāno uzsākt pēc divām nedēļām.

Konkursa mērķis bija iegūt arhitektoniski augstvērtīgu, funkcionāli pārdomātu un ekonomiski pamatotu metu piebūvei, kas konstruktīvi savienota ar esošo teātra ēku Kronvalda bulvārī 2, kā arī paredz teritorijas labiekārtošanu, akcentējot kanāla apstādījuma zonu.

Rīgas dome plāno, ka pēc metu konkursa noslēgšanās jaunās piebūves projektēšana notiks apmēram divus gadus un piebūves būvniecība varētu sākties 2022.gadā, kad arī būs beidzies nomas līgums ar aiz teātra ēkas esošo tenisa kortu apsaimniekotāju. Piebūvi plānots celt uz zemes, kura tagad atrodas korti.

Konkursam iesniegto metu piedāvājumu vērtēs žūrijas komisija, kura vadīs Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Žūrijas komisijas sastāvā darbosies Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR), Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks, arhitekts Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītājs Viesturs Brūzis, arhitekti Uldis Balodis un Guntis Grabovskis, Kultūras ministrijas Investīciju un projektu nodaļas vadītājs Juris Šumeiko.

Metu konkursa kopējās godalgu fonds ir 30 000 eiro, no kura ar 12 000 eiro ir paredzēts prēmēt pirmā vietas laureātu. Otrās vietas godalga ir 8000 eiro liela, bet trešās – 4000 eiro. Ar godalgu 1000 eiro apmērā ir plānots apbalvot arī sešus veicināšanas balvu ieguvējus.

LA.lv