×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Nacionālā teātra simtgades lugu konkursā iesniegti 22 darbi

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Latvijas Nacionālā teātra simtgades lugu konkursā 19 autori iesnieguši 22 lugas, aģentūra BNS noskaidroja teātrī.

Tiek norādīts, ka konkursa mērķis ir izveidot Nacionālā teātra 100. sezonas repertuāru, sabalansējot latviešu klasikas jauniestudējumus ar jaunākās oriģināldramaturģijas darbiem, tādējādi veicinot arī Latvijas dramaturģijas attīstību un stimulējot jaunu darbu tapšanu. Nacionālā teātra pārstāve Līga Rimšēviča piebilda, ka arī citi Latvijas teātri varēs pieteikties un iestudēt kādu no lugām, ja kvalitatīvu darbu būs daudz.

Teātra pārstāve norādīja, ka šogad konkursā pieteikts ievērojami mazāk darbu nekā līdzīgā konkursā pirms četriem gadiem, kad žūrija izvērtēja 75 lugas. Pirmizrādi teātrī gan piedzīvoja tikai viena no lugām – Leldes Stumbres “Mī… mālēt”.

Lugas lasīs un vērtēs režisori Edmunds Freibergs, Indra Roga, Valters Sīlis un Elmārs Seņkovs, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis un direktora palīdze repertuāra jautājumos, teātra zinātniece Ieva Struka. Galīgajam vērtējumam kā konsultantus plānots pieaicināt arī citus Nacionālajā teātrī regulāri strādājošos režisorus. Konkursā iesniegtās lugas paredzēts izvērtēt līdz 12.februārim.

Lugu konkursa balvu fonds ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu ir 10 000 eiro – 1.vietas ieguvējs saņems 5000 eiro, 2.vietas ieguvējs – 3000 eiro un 3.vietas ieguvējs – 2000 eiro pirms nodokļu samaksas.

Nacionālais teātris simto sezonu atzīmēs 2018./2019.gada sezonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+