Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
18. decembris, 2014
Drukāt

Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” turpmāk tiks rīkots katru gadu

Foto - LetaFoto - Leta

Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” turpmāk tiks rīkots katru gadu, par balvām gan vēl lems, aģentūrai BNS pastāstīja festivāla direktore Ieva Romanova.

Plānots, ka arī turpmāk Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” noritēs Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros.

Pie šāda secinājuma festivāla rīkotāji nonākuši, redzot, kā aktivizējusies Latvijas kino dzīve un cik daudz pa divarpus gadiem kopš iepriekšējā festivāla norises bija sakrājies filmu. “Šai pēckrīzes situācijai tas ir neadekvāti daudz,” par filmu skaitu teica Romanova, norādot, ka cilvēki strādājuši bez reāla finansiāla atbalsta.

Festivāla ikgadēja norise arī ļautu precīzāk novērtēt, kādā līmenī nozare atrodas, kā arī skatītājiem tas dotu labāku ieskatu Latvijas kino.

“Tad var redzēt, kas gadā tapis. Arī skatītājiem interese ir lielāka par svaigām filmām,” atzina Romanova, informējot, ka pašlaik tapšanas stadijā ir 10 dokumentālās filmas, kuras nākamgad tiks pabeigtas, tā ka filmas, ko rādīt, būs.

Romanova paskaidroja, ka par to, vai arī balvu “Lielais Kristaps” piešķirt katru gadu, festivāla rīkotāji vēl domās un tas būs atkarīgs no pieejamā finansējuma.

“Mēs vēl domājam, kā būs ar balvām,” sacīja festivāla direktore.

Festivālu “Lielais Kristaps” organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru. “Lielo Kristapu” šogad pasniedza jau 26. reizi, un pirmoreiz tas notika Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros. Kopā festivālam tika pieteiktas 98 pēdējo divarpus gadu laikā veidotās un pabeigtās Latvijas filmas, konkursā iekļuva 34 filmas. “Lielais Kristaps” tiks piešķirtas 24 kategorijās.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+