×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

Nacionālais mākslas muzejs ievieš Ģimenes somu ar spēlēm un uzdevumiem

Agneses Aljēnas fotoAgneses Aljēnas foto

No piektdienas, 6. janvāra Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem piedāvā īpašu Ģimenes somu ar spēlēm un uzdevumiem, LA.lv uzzināja muzejā.

Soma piedāvā daudzveidīgas attīstošas un uz taktilu pieredzi orientētas spēles un uzdevumus, kas tematiski saistīti ar muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā redzamajiem mākslas darbiem.

Mazie muzeja apmeklētāji uzzinās, kas ir faktūra, pataustot īpaši nodrukātas Vilhelma Purvīša gleznu reprodukcijas. Viņi tiks aicināti vērot un atpazīt cilvēku pozas slavenu latviešu mākslinieku kompozīcijās, kā arī atrast atbilstošus siluetus puzlē. Tāpat būs iespēja saskatīt darbības, kas attēlotas mākslas darbos, un tās atdarināt – piemēram, palīdzēt Eduarda Kalniņa gleznas “Jaunās buras” zvejniekiem sašūt buras. Tēlniecības materiālu dažādību rosinās atklāt uzdevums, kurā Teodora Zaļkalna, Emīla Meldera un Ojāra Feldberga skulptūrām jāatrod atbilstošais akmens paraugs.

Ar spēlēm var darboties bērni sākot jau no divu gadu vecuma, savukārt vecākiem soma piedāvā lielisku ideju, kā vērtīgi, radoši un izzinoši pavadīt laiku kopā ar bērniem, savstarpēji veidot interesantas sarunas un gūt jaunus iespaidus mākslas iepazīšanas procesā.

Ģimenes somas bez maksas ir pieejamas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Info punktā. Somas – ne vairāk kā trīs uz vienu pieaugušo – var paņemt uz muzeja apmeklējuma laiku. Pēc muzeja apskates somas jānodod atpakaļ muzeja Info punktā.

Projekts tapis sadarbībā ar Biedrību bērniem “Droši un koši”, uzņēmumiem “Purpurs” un “Ducis Variations”, Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+