×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Nacionālais teātris būtu ieinteresēts pārņemt Kongresu nama Jauno zāli

rubenis_ojars2

Nacionālais teātris būtu ieinteresēts pārņemt Kongresu nama Jauno zāli, kur iepriekš strādāja Teātra observatorija, jo teātrim trūkst trešās telpas vidēja lieluma izrādēm, laikrakstā “Neatkarīgā” pirmdien publicētā intervijā sacījis NT direktors Ojārs Rubenis.

Rubenis, kurš maijā parakstījis jaunu darba līgumu un turpinās vadīt NT vēl nākamos trīs gadus, laikrakstam sacīja, ka pagaidām sarunas par Kongresu nama Jaunās zāles iespējamo pārņemšanu apstājušās.

“Es par to interesējos, bet tur ir pilnīgs moratorijs, nevar saprast, kas notiek. Esmu Rīgas domē pie visiem aizgājis un runājis. Esmu gatavs ne tikai pārņemt to kā Nacionālajam teātrim, bet arī kooperēties ar neatkarīgajiem un domāt par kopdarbu tālāku attīstību. Bet tas ir apstājies,” sacīja Rubenis.

Viņš skaidro, ka gan Dailes, gan Valmieras teātriem ir trīs dažāda lieluma skatuves, kur iestudēt izrādes, taču NT ir tikai viens spēles laukums – Lielā zāle 800 cilvēkiem, kas uzliek savus noteikumus un kurā veselu virkni darbu nevari uztaisīt. Savukārt jaunā zāle uztaisīta vietā, kur vajadzēja būt tērpu noliktavai, tur ir zemi griesti un var ievietot maksimums 80–100 cilvēku.

“Nacionālajam teātrim šobrīd trūkst viena transformējama spēles laukuma 200 līdz 400 cilvēku auditorijai. Tā ir zāle, kas uzrunā, jo bieži režisors nedabū izrādi pāri rampai,” sacīja Rubenis.

“Akūti ir vajadzīga viena zāle, citādi, godīgi sakot, neredzu teātrī māksliniecisku attīstību. Ja būs finansējuma problēma kā līdz šim, kad teātrim pašam jānopelna 60%, tad mākslu veidot lielajā zālē ir ļoti grūti un pilnīgi neiespējami no rentabilitātes viedokļa. Tad būsim spiesti strādāt uz izklaidi,” saka NT direktors.

Viņš gan atzīst – sabiedrība pēdējos divos gados augusi. “Cilvēki grib redzēt ko vairāk par pliko smieklu,” sacīja Rubenis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+