×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Nacionālais teātris jauno sezonu atklās ar latviešu autoru darbiem

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Nacionālais teātris rudenī jauno teātra sezonu sāks ar latviešu autoru darbiem, kurus iestudēs jaunie režisori, aģentūrai LETA pastāstīja teātra direktors Ojārs Rubenis.

Teātrim veiksmīga sadarbība ar jaunajiem režisoriem izveidojās šajā sezonā, kuru teātra vadītājs vēlas turpināt, tādēļ jaunā sezona teātrī tiks atklāta ar režisora Valtera Sīļa Lielajā zālē iestudēto Ingas Ābeles lugu “Jasmīns. Pārdaugava”, ar kuru teātrī tiks atklāta latviešu autoru darbu sezona.

Veiksmīga sadarbība Nacionālajam teātrim ar Sīli izveidojās jau pagājušajā gadā, jo teātrī iestudētā Treisija Letsa luga “Osedžas zeme” izvirzīta 2011./2012.gada sezonas Latvijas teātra “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Gada dramatiskā teātra izrāde”.

Septembrī teātrī pirmizrādi Jaunajā zālē piedzīvos arī jaunā režisora Elmāra Seņkova iestudētais Rūdolfa Blaumaņa “Purva bridējs”, kas būs interesants režisora piegājiens visiem zināmam stāstam, jo izrādē būs divas Kristīnes un viens Edgars. Iestudējuma veidošanā iesaistījusies jauna radošā komanda, jo scenogrāfs būs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, bet komponists būs Goran Gora. Arī lomas atveidos jaunie – aizvadītā gada absolventi – Kaspars Dumburs, Madara Botmane, Ieva Aniņa un citi.

Savukārt Aktieru zālē septembrī pirmizrāde notiks režisora Mihaila Kublinska iestudētajam Leldes Stumbres darbam “Mī…Mālēt”, kurā galveno lomu spēlēs šā gada jubilāre Lāsma Kugrēna un rudens jubilārs Voldemārs Šoriņš.

Oktobrī teātra Lielajā zālē pie skatītājiem nonāks vēl viena jauna izrāde – Antona Hansena Tammsāres “Zeme un mīlestība”, ko teātrī iestudēs igauņu režisors Elmo Niganens. Viņš ir pasaulē labi pazīstams režisors, kurš labi strādā ar aktieriem, vēstīja Rubenis.

Nacionālais teātris jaunajā sezonā sadarbosies arī ar režisoru Vladislavu Nastavševu, režisoru Aiku Karapetjanu, kurš iestudēs Viljama Šekspīra “Venēcijas tirgotājs”. Šī izrāde pie skatītājiem nonāks nākamā gada sākumā un galveno lomu izrādē spēlēs aktieris Uldis Dumpis.

“Pēc vairāku gadu desmitiem esam izlēmuši, ka režisors Edmunds Freibergs par jaunu taisīs Ferenca Molnāra “Liliomu”. Arī šis iestudējums būs skatāms jaunajā teātra sezonā. Es domāju, ka jaunā sezona kopumā būs laba. Mums paredzēti aptuveni 14 jauniestudējumi, kas tiks uzvesti dažādās teātra zālēs. Tāpat turpināsim sadarbību ar “Dirty Deal Teatro”,” atklāja teātra vadītājs.

Latvijas Nacionālais teātris sadarbību ar “Dirty Deal Teatro” sāka 2011.gada aprīlī, liekot pamatu četru izrāžu ciklam “Tests”, kurā jaunie režisori iestudēja laikmetīgas un sabiedrībai aktuālas izrādes. Projekta laikā tapa četras izrādes “Visi mani prezidenti”, “Dzin”, “Cilvēks šinelī” un “Hamlets”.

Sadarbība Nacionālajam teātrim ar neatkarīgo teātri “Dirty Deal Teatro” jaunajā sezonā sāksies ar interesantu izglītības projektu, par kuru vairāk jau varēs pastāstīt rudenī, kad režisors Seņkovs būs izdomājis formu, kādā sadarboties, piebilda Rubenis.

Atskatoties uz aizvadīto sezonu, teātra direktors ir apmierināts ar paveikto, norādot, ka gan kvantitatīvie, gan kvalitatīvie rādītāji bijuši labi.

Par to, ka sezona teātrim bijusi veiksmīga, liecina arī 26 nominācijas “Spēlmaņu nakts” balvai, kur divas izrādes – režisora Kirila Serebreņņikova “Voiceks” un Sīļa “Osedžas zeme” – izvirzītas nominācijai “Gada dramatiskā teātra izrāde”.

Aizvadītajā sezonā teātris sadarbojās ar vairākiem jaunajiem režisoriem – Sīli, Seņkovu, Nastavševu un Kārkli Krūmiņu. “Labi ir tas, ka mēs tomēr pārvarējām paši sevi un uztaisījām tādu lietu kā Zigmara Liepiņa operu teātra versijā “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kurai tika nospēlētas 12 pārpildītas izrādes. Tas tomēr teātrim un aktieriem bija liels pārbaudījums, jo aktieri nav profesionāli dziedātāji. Aizvadītajā sezonā jau otro reizi ar teātri strādāja arī Serebreņņikovs, kā arī sezonas izskaņā aizvadījām Lāsmas Kugrēnas 60 gadu jubileju,” minēja Rubenis.

2011./2012.gada sezona Nacionālajā teātrī tika slēgta ar “Skroderdienas Silmačos” izrādēm. Kopumā jūnijā tika nospēlētas desmit izrādes, kuras vēroja skatītāju pilna zāle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+