Kultūra
Teātris un kino

Nacionālais teātris: Serebrenņikova nedienas neietekmēs sadarbību 1

Foto – Timurs Subhankulovs

Režisora Kirila Serebreņņikova nedienas ar Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm neietekmēs Latvijas Nacionālā teātra nākamās sezonas plānošanu, aģentūrai LETA pastāstīja teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča.

“Līdz šim vairāku gadu garumā teātrim bijusi sadarbība ar režisoru, un vakardienas notikumi nekādā veidā nemainīs vai neietekmēs to,” sacīja Rimšēviča.

Viņa piebilda, ka nākamajā sezonā teātrim nav paredzēts iestudēt izrādes ar Serebreņņikovu kā režisoru, tāpēc nebūtu pamata satraukties, ka varētu notikt izmaiņas teātra repertuārā.

“Protams, ir plānota sadarbība ar režisoru 2019.gada teātra sezonā, tomēr tas vēl ir ideju līmenī un par to notiek sarunas, kuru norisi vismaz pagaidām neietekmē nesenie notikumi Krievijā,” piebilda Rimšēviča.

Savukārt uz jautājumu vai Serebreņņikovs uz notikušā fona būtu izrādījis interesi par Latvijas pilsonības iegūšanu, Rimšēviča atbildēja, ka viņas rīcībā šādas informācijas neesot.

Serebreņņikovam pērn tika piešķirta Cicerona balva par meistarību komunikācijā ar dažādu valstu sabiedrībām. Viņš ir ieguvis arī vairākas Spēlmaņu nakts balvas kā gada labākais režisors un scenogrāfs. Tāpat pagājušajā gadā, režisoram tika piešķirts Rīgas goda pilsoņa tituls.

Saistītie raksti

Kā ziņots, vakar Maskavas “Gogoļa centrā” un tā mākslinieciskā vadītāja un režisora Serebreņņikova dzīvoklī tika veikta kratīšana.

Televīzijas kanāls REN, atsaucoties uz saviem avotiem, ziņoja, ka kratīšanas esot saistītas ar krimināllietu, kas ierosināta par budžeta līdzekļu piesavināšanos.

LA.lv