×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Nacionālais teātris sezonu sāks ar “Uguns un nakts” Kairiša iestudējumā (2)

Foto - Baiba BucenieceFoto - Baiba Buceniece

Raiņa “Uguns un nakts” uzvedums Nacionālajā teātrī, ko iestudē Viesturs Kairišs, būs diskutabls – par mūsdienām un par nogulētām iespējām 20 gadu garumā, ko ataino arī afiša ar aizmigušo Lāčplēsi, trešdien preses konferencē jaunās sezonas sākumā pastāstīja teātra direktors Ojārs Rubenis.

“Mēs sāksim ar “Uguni un nakti”, kas būs gana savādāks uzvedums, tas būs ne tas “Uguns un nakts”, ko mēs esam pieraduši un, domāju, ka tas būs atkal diskutabli, ņemot vērā Viesturu Kairišu, kas ir atgriezies teātrī pēc četriem gadiem, ņemot vērā mūsu šķiršanos un salabšanu ar viņu,” atgādināja teātra direktors.

Lāčplēsi spēlēs aktieris Uldis Anže.

“Kā jūs redzat uz afišas – kails, aizmidzis. Tas Viestura Kairiša un [scenogrāfa] Reiņa Dzudzilo traktējums ir šodiena, tā ir aizvadītā Latvija 20 gados, kuru Lāčplēsis, ko spēlē Uldis Anžs, gan ar iekšēju spēku, bet ir nogulējis. Viestura doma – mēs Latviju esam 20 gados nogulējuši un ka mums tagad ir jāceļas augšā,” viņš raksturoja režisora ieceri.

Spīdolu atveidos Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa, Laimdotu – Maija Doveika, Kangaru – Gundars Grasbergs.

Teātris trešdien uzsāk 97. sezonu un šī izrāde būs pirmais jauniestudējums 2015./2016. gada sezonā. Pirmizrāde plānota 11. septembrī, kas ir Raiņa dzimšanas diena.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kurš ir tas aizmigušais? Kairišs vai Ojārs?
    Lāčplēsis Ugunī un naktī neblandās pliks.
    LNT izklausās pliks un dumjš.
    Kā abi gudreļi, kuŗi uzcepa Raiņa plāceni.

  2. Vai “kails un aizmidzis uz afišas” nav Dailē Frankenšteins?

Draugiem Facebook Twitter Google+