×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Nacionālais teātris sola daudzveidību (Fotoreportāža)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Pirmdien, 5.augustā, Latvijas Nacionālajā teātrī svinīgajā 95. sezonas atklāšanas sanāksmē pasniegtas tradicionālās teātra balvas. Jaunajā sezonā teātris sola klasiku.


 

Kā sacīja teātra direktors Ojārs Rubenis, jaunās sezonas būtiskākās iezīmes būs stabilitāte un daudzveidība. Būs cieņā klasika, un teātris centīsies nepazaudēt skatītāju ar ekstremālām lietām, kuras, ne visai veiksmīgi izmēģinātas, jau pazūd no pasaules teātru skatuvēm.

Jauno sezonu teātris sāks 12. septembrī ar trim pirmizrādēm. Turpinot iepriekšējos darbos aizsākto filmas un teātra robežu nojaukšanu, Ināra Slucka sezonas atklāšanas izrādei izvēlējusies vienu no slavenākajām latviešu kinofilmām “Pie bagātās kundzes”. Inārai Sluckai tā būs pirmā režija uz lielās skatuves. Skatītājiem noteikti interesanti būs Vecās Kārklenes lomā redzēt Emmas lomas tēlotāju Rīgas kinostudijas mākslas filmā Līgu Liepiņu. O. Rubeņa vārdiem runājot, “trakais un neordinārais” režisors Regnārs Vaivars “OKartes” jaunajā zālē iestudēs “Titāniku”, savukārt Dāvis Auškāps Aktieru zālē – Jevgeņija Griškoveca lugu “Satisfakcija”.

70 gadi šogad apritēs iecienītajam un publikas mīlētajam Uldim Dumpim. Par godu mākslinieka jubilejai varētu veidoties dekāde ar izrādēm “Latgola.lv”, “Voiceks” un “Lilioms”.

Ojārs Rubenis ar patiesu prieku pavēstīja ziņu, ka no “privatizācijas listes” izņemti Nacionālajam teātrim tuvumā esošie tenisa korti. Tā ir cerība, ka teātris tiks pie teritorijas, kur varētu attīstīties, uzceļot skatītāju zāli ar 300 – 400 vietām intīmākām un psiholoģiski dziļākām izrādēm, kā arī piebūvi.

Uzziņa

Sadalītas tradicionālās Nacionālā teātra balvas

* Elzas Radziņas kulons tika pagājušās sezonas labākajai aktrisei kolēģu vērtējumā Ditai Lūriņai (attēlā).

* Kārļa Sebra gredzenu saņēma pagājušās sezonas labākais aktieris Uldis Anže.

* Veltas Līnes gredzenu par spilgtāko mīlētājas lomu aizvadītajā sezonā saņēma Inga Misāne par Jūliku izrādē “Lilioms”.

* Par aizvadītās sezonas Gada izrādi mazajos spēles laukumos kolēģi atzinuši režisores Ināras Sluckas iestudēto “Zudušo laiku citējot”, savukārt Lielajā zālē visaug­stāk novērtēta Indras Rogas iestudētā “Sieviete, kura nav uzmanības vērta”.

* Aizvadītās sezonas nodarbinātākie aktieri izrādījušies Līga Zeļģe un Arturs Krūzkops, labākie tehniskie darbinieki – skatuves montētājs Artis Leja, biļešu kasiere Māra Bartulāne un producente Madara Aizgrāve.

{gallery id=”1977″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+