Pirmā programmas “Četras sestdienas muzejā” sarīkojuma apmeklētājiem būs iespēja tikties ar LNVM vadošajiem arheologiem Ritvaru Ritumu un Ingrīdu Virsi.
Pirmā programmas “Četras sestdienas muzejā” sarīkojuma apmeklētājiem būs iespēja tikties ar LNVM vadošajiem arheologiem Ritvaru Ritumu un Ingrīdu Virsi.
Foto: Liepājas universitāte

Nacionālais vēstures muzejs sāk programmu “Četras sestdienas muzejā” 0

14. martā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sāk programmu “Četras sestdienas muzejā”, kuras laikā ikviens interesents aicināts uz tikšanos ar muzeja speciālistiem, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Pirmajā sarīkojumā, 14. martā plkst. 12, LNVM aicina uz tikšanos ar muzeja vadošajiem arheologiem Ritvaru Ritumu un Ingrīdu Virsi.

LNVM Arheoloģijas departamentā glabājas ap 400 000 krājuma priekšmetu – turpat 90% no arheoloģiskā materiāla, kas iegūts Latvijas arheoloģiskajos pieminekļos. Daļa no šā vērtīgā un interesantā materiāla ir izstādīta muzeja pamatekspozīcijā Rīgā, Brīvības bulvārī 32, sniedzot ikvienam interesentam iespēju labāk iepazīt arheoloģijas pieminekļus un senlietas, izzināt un saprast Latvijas senvēsturi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ritvars Ritums, LNVM Arheoloģijas departamenta galvenais glabātājs stāstīs par arheoloģijas pieminekļiem un senlietām kā cilvēces kultūras mantojuma daļu, arheoloģisko materiālu kā lietisko avotu senākās vēstures pētniecībā, arheoloģisko senlietu hronoloģiju un tipoloģisko daudzveidību, starptautiskajām konvencijām un Latvijas Republikas likumdošanu arheoloģiskā mantojuma aizsardzībai.

Savukārt Dr. hist. Ingrīda Virse, LNVM Arheoloģijas departamenta pētniece un senvēstures ekspozīcijas līdzautore pasākuma dalībniekus muzeja ekspozīcijā iepazīstinās ar Latvijas senvēsturi līdz 12.–13. gs., aplūkojot pirmās liecības par senākajiem iedzīvotājiem Latvijas teritorijā – priekšmetus, kas stāsta par kuršu, zemgaļu, sēļu, latgaļu un lībiešu bagāto un skaisto materiālo un garīgo kultūru, sadzīvi.

Turpmākie pasākumi gaidāmi 13. jūnijā, kad apmeklētājus gaidīs LNVM Etnogrāfijas nodaļas speciālisti, 29. septembrī paredzēta tikšanās ar LNVM Vēstures departamenta Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas speciālistiem, bet 14. novembrī – saruna ar LNVM Numismātikas nodaļas speciālistiem, vēsta muzejs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.