×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Nacionālajā bibliotēkā atklās filmu programmu “Šekspīrs dzīvo kino”

Foto: wikimedia.orgFoto: wikimedia.org

Nacionālajā bibliotēkā atklās filmu programmu “Šekspīrs dzīvo kino”, aģentūru BNS informēja festivāla “Shakespeare lives in Films 2016” organizatore Olga Meļņikova.

Viņa pastāstīja, ka, atzīmējot angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 400. gadskārtu kopš aiziešanas mūžībā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Ziedoņa zālē ar filmu “Hamlets” tiks atklāta filmu programma “Šekspīrs dzīvo kino”.

Filmu programma no 26. aprīļa līdz 15.septembrim norisināsies dažādās Latvijas vietās, akcentējot Šekspīru kā vienu no būtiskākajām pasaules kultūras figūrām.

Programmas ietvaros tiks demonstrētas sešas Šekspīra lugu adaptācijas kinematogrāfam filmas, tādējādi atspoguļojot, kā britu kino speciālisti ir pārveidojuši ievērojamā dramaturga darbus īpaši kino mākslai.

Par godu Šekspīra gadam, britu aktieris, režisors un aktiermeistarības pasniedzējs Roberts Teilors Teimans (Robert Taylor Tayman) apvienojies komandā ar radošo komunikācijas aģentūru “CREA Promotion” un Britu Padomi Latvijā, lai atvestu uz Rīgu starptautisko teātra laboratoriju “IKIRU”, informē Meļņikova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+