×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Nacionālajā bibliotēkā atklās mākslas izdevumu un mākslai veltītu filmu izstādi

Apmeklētājiem tiek atvērts "Gaismas pils" 4.stāvs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centrs.

Ceturtdien, 22. oktobrī, plkst. 16:30 Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “TETE-A-TETE 2015” ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi “Izcilie mākslas meistari – pagātne un mūsdienas”, pavēstīja fonda pārstāve Inga Vasiļjeva.

Ekspozīcija ir pirmā gada rezultāts Borisa un Ināras Teterevu fonda finansētajam trīs gadu projektam LNB mākslas krājuma papildināšanai un īpašas kolekcijas veidošanai. Izstāde piedāvās iepazīties ar kopumā 163 mākslas izdevumiem un jauno audiovizuālo kolekciju – 160 filmām par mākslu, un tā būs apskatāma līdz 20. decembrim bibliotēkas darba laikā.

Izstādē būs apskatāmi tādu izcilu mākslinieku kā Rembrants, Karavadžo, Vermērs, Dž. M. V. Tērners, Pols Sezans, Anrī Matiss, Marsels Dišāns, Frensis Bēkons, Anselms Kiefers, Bils Viola u.c. darbības atspoguļojumu apjomīgās monogrāfijās un izstāžu katalogos. Projekta pirmā gada īpašais fokuss ir anglosakšu grāmatniecības telpa, galvenokārt Lielbritānijas ievērojamo muzeju un mākslas institūciju publikācijas un kolekciju katalogi – “The National Gallery London”, “Tate”, “The Royal Academy of Arts”, “Victoria and Albert Museum”, pazīstamo mākslas izdevēju “Phaidon”, “Thames&Hudson” u.c. grāmatas.

LNB ir sākusi veidot arī jaunu, visus nozīmīgākos mākslas periodus aptveroša audiovizuālo materiālu kolekciju – tā ietver filmas par mākslas vēsturi un māksliniekiem, video ieraksti būs pieejami interesentiem mūsdienīgi aprīkotajā LNB Audiovizuālajā lasītavā.

Projekta pirmajā gadā ir iegādātas 160 filmas (DVD) – pārsvarā britu filmu producentu un veidotāju “Illumination” dokumentālās un izglītojošās filmas par mākslu. Starp tām populārā sērija “The EYE” par pazīstamiem, starptautisku atzinību ieguvušiem mūsdienu māksliniekiem; filmas, kas dokumentē Nacionālās galerijas Londonā un Tate muzeja lielās retrospektīvās izstādes (piemēram, “Vermeer and Music”, “Turner at Tate” u.c.); kanālam “ARTE” producētās filmas par arhitektūru. Tāpat kolekcijā iekļautas 24 programmu sērijas par laikmetīgo mākslu, kurās simt mūsdienu mākslinieki stāsta par savu mākslu, radošo procesu (vienā no filmām arī ASV dzīvojošā latviešu izcelsmes māksliniece Vija Celmiņa). Tāpat kolekcijā ir vācu mūzikas un mākslas audiovizuālo materiālu izdevēja “Arthaus Musik” filmas par izciliem pagātnes un mūsdienu māksliniekiem, kā arī vairākas festivālu nominācijas un apbalvojumus ieguvušas filmas, pastāstīja Inga Vasiļjeva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+