×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Nacionālajā bibliotēkā atklās Normunda Naumaņa lasītavu

Foto: A. GrantsFoto: A. Grants

Ceturtdien, 7. janvārī, plkst. 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Audiovizuālajā lasītavā atklās teātra un kino kritiķa Normunda Naumaņa (1962–2014) personīgās bibliotēkas grāmatplauktu, LA.lv uzzināja LNB.

Normunda Naumaņa grāmatplaukts atspoguļo viņa personības tapšanu un plašās intereses. 20. gadsimta 80. gados Naumanis Maskavas Teātra institūtā (GITIS) ieguva teātra zinātnieka, teorētiķa un kritiķa specialitāti. Studiju laikā Maskavā tika iegādātas un viņa grāmatplauktā nonāca teātra zinātnes grāmatas, režisoru un aktieru apceres un biogrāfijas. Lielākā daļa no grāmatplauktā esošajām grāmatām liecina par Naumaņa aizrautību ar kino, savukārt literatūra par vizuālo mākslu, arhitektūru, mūziku raksturo N. Naumaņa interešu daudzpusību.

Tāpat grāmatplauktā ir atrodamas Latvijas un ārzemju teātra izrāžu programmas, mākslu un stila žurnāli, sarakste, kartiņas, kuru aizrautīgs kolekcionārs viņš bija, personīgie priekšmeti. Grāmatu plauktā būs iespējams aplūkot (un lasīt) N. Naumaņa diplomdarbu, kā arī viņa tulkotās lugas “Arkādija” un “Nīkie Rietumi”.

N. Naumaņa grāmatplauktā ir arī viņa paša sarakstītās grāmatas: laikrakstā “Diena” vairāk nekā desmit gadu garumā publicēto eseju apkopojums krājumā “Kultūrnieze” (2009), kopā ar kinokritiķi un teorētiķi Ditu Rietumu sarakstītās “Personības. Parādības. Personīgi” (2009) par nozīmīgām kinokultūras parādībām, “365 Dienas filmas” (2005) un tās papildinātā un atjaunotā versija “500 visu laiku filmas” (2015), kā arī N. Naumaņa sastādītā “Hermanis Naumanis. Latviešu stāsti” (2006), kurā apkopoti Jaunā Rīgas teātra aktieru stāsti no izrādes ” Latviešu stāsti” un latviešu rakstnieku sacerējumi.

Pēc grāmatplaukta atklāšanas notiks diskusija “Cik dzīva ir Naumaņa “kultūrnieze”? Kritikas loma un ietekme”, kur\a piedalīsies Normunda Naumaņa vārdā nosauktās “Gada balvas kritikā” nominanti – literatūras kritiķe Anda Baklāne, laikraksta “Diena” kultūras žurnālists Jegors Jerohomovičs, muzikoloģe Inese Lūsiņa, kultūras žurnāliste Santa Remere, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, mākslas kritiķis Vilnis Vējš. Sarunu vadīs Zigfrīds Muktupāvels un Ingvilda Strautmane.

Norisēm varēs sekot līdzi Latvijas Sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Tās ieraksts būs klausāms 10. janvārī plkst. 11:05 Latvijas Radio 1 raidījumā “Kultūras Rondo”

Diskusiju organizē Latvijas Radio 1 raidījums “Kultūras Rondo” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Normunda Naumaņa biedrību.

Pirmoreiz Normunda Naumaņa vārdā nosauktā “Gada balva kritikā” tiks pasniegta 11. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+