×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā bibliotēkā diskutēs par 20. gadsimta vēsturiskajām traumām (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

6. decembrī plkst. 18 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks saruna “Trauma, atmiņa un nākotne”, kurā piedalīsies Eiropas atmiņas kultūras un atmiņas politikas teorētiķi, aģentūru BNS informēja Gētes institūta projekta koordinatore Kristīne Kļaustiņa.

Sarunā piedalīsies Konstances Universitātes profesors Aleidu Asmani no Vācijas, politiķis un publicists Dainis Īvāns un komunikācijas zinātņu doktore Olga Procevska.

Sarunas tēma būs 20. gadsimts, kad lielākā daļa Eiropas piedzīvoja jaunas sākotnes laikus, kā arī karus, holokaustu un politiskus satricinājumus, kas laupīja cilvēku dzīvības, izpostīja kultūras mantojumu, dzimtu vēsturi un dzīves pamatus. Atmiņai par šiem notikumiem un attieksmei pret šīm atmiņām Latvijā un Vācijā ir atšķirīga, bet ļoti būtiska nozīme.

Sarunā tās dalībnieki centīsies noskaidrot, kuras atmiņas par 20.gadsimta notikumiem sabiedrību šķeļ, kuras vieno, kā arī citus jautājumus.

Diskusijas moderatori būs Gustavs Strenga un Deniss Hanovs. Pasākums notiks latviešu un vācu valodā ar sinhrono tulkojumu.

Pasākumu rīko Gētes institūts un LNB sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultāti, Ģertrūdes ielas teātri un Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtu. Pasākums tiek īstenots ar Vācijas Ārlietu ministrijas atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai tikai tas nav kārtējais Latvijas sadomazohistu saiets?

  2. Noteikti iešu paklausīties, kā latvieši VDK vadībā un no VDK kadriem dibināja LTF un cīnījās par Latvijas brīvību, kura latviešiem nemaz nepatīk un no kuras viņi tūlīt (2003.g.) tika vaļā, lai laimīgi dzīvotu savā zagļu paradīzē.

  3. Kādus latviešus izredzēto tusiņā !!

Draugiem Facebook Twitter Google+