Kultūra
Kultūrpolitika

Nacionālajā bibliotēkā sāks veidot “Stāstu segu” 16

Foto: projekta “Stāstu sega” Facebook konts

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien plkst.10 notiks “Stāstu segas” veidošanas pasākums, kurā tiks konceptuāli šķiroti ārvalstu latviešu iesūtītie auduma gabaliņi, LA.lv uzzināja LNB.

Muzeja “Latvieši pasaulē” darbinieki un palīgi šķiros, kārtos un saliks vairāk nekā tūkstoš auduma kvadrātiņus, kurus atsūtījuši ārzemēs dzīvojoši latvieši. Ikviens, kurš vēlas redzēt “Stāstu segas” tapšanu, šodien gaidīts Nacionālajā bibliotēkā.

Katra gabaliņa izmērs ir 18×18 centimetri. Stāstu segas idejas pamatā ir Anglijas latvietes Ritas Jefimovas dāvinājums muzejam – sega, kuru uz Eiropas Latviešu dziesmu svētkiem Līdsā 1982.gadā darināja 59 rokdarbnieces no Līdsas un Bredfordas.

Saistītie raksti

Jau rakstījām, ka projektā “Stāstu sega Latvijai”, kurā no ārzemju latviešu iesūtītiem auduma gabaliņiem plāno veidot Latvijas simtgades stāstu segu, saņemti vairāki desmiti kvadrātiņu no Austrālijas, Anglijas, Īrijas, ASV un Vācijas.

Iesūtītie kvadrātiņi veidoti visdažādākajās tehnikās un katrs ar citu vēstījumu – kāds ārzemēs dzīvojošais latvietis vēl Latvijai pasargāt savu dabu, kāds cits slavina Melburnas latviešu nama kafejnīcā “Rīgā” iegādātu Cēsu alu, bet cits stāsta par deju, kas saved kopā cilvēkus.

Akciju “Stāstu sega Latvijai” organizē muzejs “Latvieši pasaulē”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un ASV vēstniecība Latvijā.

LA.lv