×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Nacionālajā operā notiks ugunsdzēsības mācības

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 5. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 11.00 notiks praktiskās ugunsdzēsības mācības Latvijas Nacionālajā operā, portālam LA.lv pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

Pēc scenārija vienā no telpām, kurā atrodas arī cilvēki, ir sadūmojums. Uz notikuma vietu izbrauc VUGD ugunsdzēsēji glābēji. Ņemot vērā, ka tās ir tikai mācības, ugunsdzēsēju automašīnu skaits gan būs mazāks nekā saņemot reālu informāciju par piedūmojumu sabiedriski tik nozīmīgā ēkā. Cilvēki no operas tiks evakuēti, taču iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama.

No 4. līdz 6. jūnijam Rīgā notiek projekta “Ugunsdrošības uzlabošana vēsturiskajās ēkās” starptautisko partneru studiju vizīte, kuras ietvaros eksperti diskutē par katras valsts pieredzi ugunsdrošības uzlabošanā vēsturiskajos centros un teritorijās, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā, ieplānotas arī šīs ugunsdzēsības mācības Latvijas Nacionālajā operā.

Projektā kopš 2012. gada tiek organizētas studiju vizītes sadarbības partneru pilsētās, kuru laikā notiek ne vien ekspertu prezentācijas un diskusijas, lai pārrunātu katras valsts pieredzi un problēmas ugunsdrošības uzlabošanai vēsturiskajos centros un teritorijās, kas ir iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā, bet arī dažādas praktiskas apmācības kopā ar ugunsdzēsības speciālistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+