×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Nacionālajā teātrī – asprātīgs stāsts par mūsdienu ģimenes problēmām

Kristapa Kalna fotoKristapa Kalna foto

Netradicionālā laikā – sestdienā, 19. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Dāvja Auškāpa iestudējumam Eliota Heiza “Ceļā uz mājām”, pastāstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rimšēviča.

Izrāde “Ceļā uz mājām” asprātīgā formātā piedāvās mūsdienu ģimenes problēmu koncentrātu: autoritātes trūkums, dzimuma lomu (ne)sadalījums, “skeleti skapjos”, bojāto telefonu komunikācija, mīlestības trūkums, aizvainojums, dalījums mīļajos/nemīļajos.

Režisors Dāvis Auškāps stāsta: “Man ir zināmi daudzi no tajā skartajiem tematiem, ko arī es esmu pieredzējis savā dzīvē, savā lielajā ģimenē ar brāļiem, māsām, brālēniem, māsīcām, tēva radiem, mātes radiem, tagad arī sievas un brāļa sievas radiem. Es gan tur nesaskatu nevienu konkrēti. Kā izrādē “Blakts” saka – “tas nav par tevi, tas ir par tavu kaimiņu”. Tās ir lietas, par kurām man gribas runāt.”

Lomās: Lomās: Ilze Rudolfa, Voldemārs Šoriņš, Līga Zeļģe, Ainārs Ančevskis, Egils Melbārdis un Jānis Āmanis. Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Agnese Kaupere. Jāņa Aišpura mūzika.

Eliots Heizs (Elliott Hayes) (1956-1994) bija daudzsološs kanādiešu dramaturgs, kura dzīvi pārtrauca iereibuša šofera izraisīta avārija. “Ceļā uz mājām” ir viņa visvairāk iestudētā luga.
Šis ir Dāvja Auškāpa trešais iestudējums Nacionālajā teātrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+