×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Nacionālajā teātrī tapis mūzikls “Bāskervilu leģenda”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī 14. maijā gaidāma pirmizrāde mūziklam “Bāskervilu leģenda”, režisors Edmunds Freibergs, LA.lv uzzināja teātrī.

Valda Zilvera un Jura Hirša mūzikls tapis pēc slavenā Artura Konana Doila šausmu romāna motīviem, apspēlējot mūsu alkas pēc adrenalīna devas pavasara vitamīnu vietā.

Bāskervilu leģenda ir zināma katram sevi cienošam Lielbritānijas iemītniekam, un, pateicoties Konanam Doilam, arī mums – tā vēsta par suni, kas reiz tīrelī saplosījis nelieti, kurš ar varu aizvedis sev līdzi kādu meiteni. Suņa rēgs, kā šķiet, klīst pa tīreli joprojām, tikai neviens to nav redzējis. Līdz brīdim, kad pazūd un pēc tam tiek atrasts miris vēl viens no Bāskervilu dzimtas, un no Amerikas ierodas mirušā mantinieks Henrijs Bāskervils. Nesaprotamā nozieguma izmeklēšanā iesaistās Šerloks Holmss un doktors Vatsons.

Edmunds Freibergs: “Par ko būs izrāde? Par bailēm! Jeb, pareizāk sakot, par veselā saprāta uzvaru pār hipertrofētām bailēm. Skatītājiem, protams, būs iespēja piedalīties baisa un asiņaina nozieguma atklāšanā. Vēl tomēr gribu nomierināt – stāsts par Bāskervilu beigsies laimīgi.”

Lomās Egils Melbārdis, Ainārs Ančevskis, Mārcis Maņjakovs, Dita Lūriņa, Juris Hiršs, Mārtiņš Brūveris, Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Gundars Grasbergs, Ģirts Liuziniks, Dace Bonāte, Raimonds Celms, Marta Grase, Anna Klēvere, Liene Sebre, Evija Skulte, Romāns Bargais, Uldis Norenbergs, Kaspars Dumburs, Jānis Skanis, Zane Aļļēna.

Izrādes scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, horeogrāfs Alberts Kivlenieks.

Mūzikla “Bāskervilu leģenda” pirmizrādi apmeklēs arī Sherlock Holmes’ Birthday kopienas pārstāvji, kas attiecīgā laikmeta tērpos pie teātra būs redzami jau no plkst. 18.

Izrādē piedalās skotu folkloras kopa ar segvārdu “Gapoljēri”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+