Mobilā versija
+5.7°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Nacionālajā vēstures muzejā etnogrāfes stāstīs par tautastērpu

Foto - LETAFoto - LETA

Sestdien, 13. jūnijā, plkst. 12 Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā gaidāma tikšanās ar muzeja etnogrāfijas ekspozīcijas veidotājām – LNVM Etnogrāfijas nodaļas vadītāju Ilzi Ziņģīti un galveno glabātāju Initu Heinolu, LA.lv uzzināja muzejā.

Tās laikā būs iespēja gan iepazīt jaunizveidoto ekspozīciju, gan vairāk uzzināt par latviešu tautastērpiem. Pasākums notiks cikla “Četras sestdienas muzejā” ietvaros.

Zināms, ka divi vienādi tautastērpi nekad nav valkāti. Galvenās pazīmes noteikta novada tērpiem bija kopīgas, bet katra valkātāja tērps tieši tāds bija vienīgais. Papildinot ekspozīcijā aplūkojamās vēsturiskās liecības, pasākumā tiks demonstrēti arī attēli ar tērpiem, kas komplektēti, pamatojoties uz dokumentāliem avotiem un muzeja kolekcijā esošajiem priekšmetiem.

Ikviens tērps pārstāv noteiktu vietu un laiku. Tam jāpiemēro audums, tērpa piegriezums, kāju āvums, galvassega, un, protams, rotaslietas. Šajā tikšanās reizē varēs arī jautāt un noskaidrot, pārrunāt un diskutēt par tērpa izvēli un atdarināšanu mūsdienās.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+