Kultūra
Māksla

Nacionālajam teātrim – jauna aktieru fotogalerija 16

Foto: Kristaps Kalns/ Latvijas Nacionālais teātris

Latvijas Nacionālais teātris jaunajai sezonai sagatavojis izsmalcinātu un māksliniecisku aktieru fotogaleriju, kas apskatāma gan pašā teātrī, gan arī tā Facebook profilā. Melnbalto fotogrāfiju autors – Kristaps Kalns, stils Madara Botmane, Aigara Ozoliņa mākslinieciskais noformējums.

Fotogaleriju papildina aktieru apraksti. Piemēram, Juris Lisners raksturots kā “liels un lādzīgs, ar aktierisku intuīciju un skatuves šarmu apveltīts aktieris, kas mūža garumā pārliecinoši atveidojis dažādus latviešu varoņus ar tiem piemītošo aizturēto temperamentu”, Ainars Ančevskis – kā labestīgs skatuves mākslinieks, kura tēlojums “aizrauj līdzi skatītājus – pārsteigtus, ka tāds gaišums kādā cilvēkā mūsdienās vēl pastāv”.

Mārtiņa Egliena raksturojumā teikts: “Ironija, omulība, prasme runāt, uzrunāt un sarunāties ar publiku ir Mārtiņa ampluā, tur viņš jūtas kā zivs ūdenī, tomēr kā daudzi komiskie aktieri ar azartu metas iekšā katrā dramatiskā lomā, lai pārbaudītu sevi un pierādītu citiem, ka nav pasaulē skumjāku cilvēku par tiem, kas, pēc citu domām, tikai smejas un smejas.”

Galerijā apskatāms arī “skaistākais vīrietis Londonā” – Ģirts Jakovļevs: “Apbrīnojamā kārtā pievilcība uz skatuves un dzīvē viņu ir pavadījusi rokurokā ar humorpilnu raksturu, godprātību, biedriskumu un labestību. Un talantu, protams!”

Saistītie raksti

Astrīda Kairiša raksturota kā “aktrise un cilvēks ar milzīgu garīgu spēku un dzīvesgudrību, Ilze Rudolfa – kā “jūtīga un sievišķīga aktrise, kas spēj gan uz mazas, gan lielas skatuves niansēti atklāt sarežģītu iekšējo pasauli”. Savukārt viena no teātra spožākajām prīmām Dita Lūriņa izpelnījusies šādu vērtējumu: “Dažādu aktierspēles stilu perfekta izjūta, sievišķīga intuīcija un ass prāts, fantastisks soprāns un lirisks temperaments, skatuviskais šarms un artistiskums – tas viss palīdzējis Ditai Lūriņai kļūt par vienu no vadošajām Latvijas aktrisēm, kas spēj nospēlēt dažāda rakstura varoņlomas, katrai atrodot tieši tai nepieciešamo izteiksmes veidu.”

Galerijas nosaukums
LA.lv