×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

Nacionālajam teātrim – jauna aktieru fotogalerija (3)

Foto: Kristaps Kalns/ Latvijas Nacionālais teātrisFoto: Kristaps Kalns/ Latvijas Nacionālais teātris

Latvijas Nacionālais teātris jaunajai sezonai sagatavojis izsmalcinātu un māksliniecisku aktieru fotogaleriju, kas apskatāma gan pašā teātrī, gan arī tā Facebook profilā. Melnbalto fotogrāfiju autors – Kristaps Kalns, stils Madara Botmane, Aigara Ozoliņa mākslinieciskais noformējums.

Fotogaleriju papildina aktieru apraksti. Piemēram, Juris Lisners raksturots kā “liels un lādzīgs, ar aktierisku intuīciju un skatuves šarmu apveltīts aktieris, kas mūža garumā pārliecinoši atveidojis dažādus latviešu varoņus ar tiem piemītošo aizturēto temperamentu”, Ainars Ančevskis – kā labestīgs skatuves mākslinieks, kura tēlojums “aizrauj līdzi skatītājus – pārsteigtus, ka tāds gaišums kādā cilvēkā mūsdienās vēl pastāv”.

Mārtiņa Egliena raksturojumā teikts: “Ironija, omulība, prasme runāt, uzrunāt un sarunāties ar publiku ir Mārtiņa ampluā, tur viņš jūtas kā zivs ūdenī, tomēr kā daudzi komiskie aktieri ar azartu metas iekšā katrā dramatiskā lomā, lai pārbaudītu sevi un pierādītu citiem, ka nav pasaulē skumjāku cilvēku par tiem, kas, pēc citu domām, tikai smejas un smejas.”

Galerijā apskatāms arī “skaistākais vīrietis Londonā” – Ģirts Jakovļevs: “Apbrīnojamā kārtā pievilcība uz skatuves un dzīvē viņu ir pavadījusi rokurokā ar humorpilnu raksturu, godprātību, biedriskumu un labestību. Un talantu, protams!”

Astrīda Kairiša raksturota kā “aktrise un cilvēks ar milzīgu garīgu spēku un dzīvesgudrību, Ilze Rudolfa – kā “jūtīga un sievišķīga aktrise, kas spēj gan uz mazas, gan lielas skatuves niansēti atklāt sarežģītu iekšējo pasauli”. Savukārt viena no teātra spožākajām prīmām Dita Lūriņa izpelnījusies šādu vērtējumu: “Dažādu aktierspēles stilu perfekta izjūta, sievišķīga intuīcija un ass prāts, fantastisks soprāns un lirisks temperaments, skatuviskais šarms un artistiskums – tas viss palīdzējis Ditai Lūriņai kļūt par vienu no vadošajām Latvijas aktrisēm, kas spēj nospēlēt dažāda rakstura varoņlomas, katrai atrodot tieši tai nepieciešamo izteiksmes veidu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nesmukas bildes. negatīva enerģija

  2. Forši, radoši, man patīk. Astrīda Kairiša vēl aizvien skaista.

  3. kas tad sunim asti cels….Vieni ģēniji izrādās. Ja vēl kopā labas izrādes sanāktu uzvest/nospēlēt… būtu teicami: Atkal varētu iet skatīt izrādes uz Nacionālo…..

Draugiem Facebook Twitter Google+