×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Nacionālās drošības komisijas vadītāja amatā ievēlē Āboltiņu (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja amatā ceturtdien ievēlēta “Vienotības” pārstāve Solvita Āboltiņa, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Par Āboltiņas apstiprināšanu amatā balsoja pieci deputāti, pret bija Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārstāvis Mārtiņš Bondars. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks būs Kārlis Seržants (ZZS), sekretāra amatu ieņems Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Bondars aicināja deputātus balsot pret Āboltiņas ievēlēšanu par komisijas priekšsēdētāju. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka, Āboltiņai vadot komisiju, drošības dienestu pārraudzība nonāks vienas partijas – “Vienotības” – rokās.

“Mums arī jāņem vērā, ka šobrīd notiek ļoti nopietna izmeklēšana par balsu pirkšanas skandālu vēlēšanās, ko izmeklē Drošības policija. Atkal mēs redzam, ka gan Ministru prezidents, gan iekšlietu ministrs, gan Nacionālās drošības vadītājs būs no viena politiskā spēka,” norādīja opozīcijas deputāts.

Viņš arī uzsvēra, ka līdz ar Āboltiņas kļūšanu par komisijas priekšsēdētāju Nacionālajā drošības padomē pieci pārstāvji no astoņiem būs “Vienotības” locekļi.

“Kopumā tas ir ģeniāls izdomājums jeb nekompetences demonstrējums par to, kādā veidā strādā mūsu izmeklēšanas iestādes attiecībā no tā, kurš politiskais spēks vada ministriju vai Ministru kabinetu,” tā Bondara iebildumus komentēja Āboltiņa.

Viņa pauda izbrīnu par Bondara izteikumiem. “Ja mēs dzīvojam tiesiskā valstī, man ir ļoti liels izbrīns par to, ko jautā Bondara kungs. Droši vien tas pēcvēlēšanu drudzis – ja es esmu tribīnē, man pret kaut ko ir jāprotestē – vēl nav pārgājis,” pauda politiķe.

Āboltiņa uzskata, ka “valsts nacionālo drošību nav iespējams privatizēt kādai partijai”, jo Nacionālo drošības padomi vada Valsts prezidents, kuram arī ir izšķiroša balss padomes lēmumos.

Pie komisijas uzdevumiem Āboltiņa minēja drošības iestāžu izvērtēšanu, kā arī diskusijas par NATO militāro izdevumu lietderīgu tērēšanu.

Āboltiņa 11.Saeimā ieņēma parlamenta spīkeres amatu.

Nacionālajā drošības komisijā strādās Āboltiņa, Bondars, Balodis, Ināra Mūrniece (NA), Valērijs Agešins (“Saskaņa”) un Seržants.

12.Saeima strādās 16 parlamenta komisijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Beidzot ir noskaidroti tie, kuri organizēja mīnusiņu kampaņu pret Āboltiņu. Tie ir bijušās reformu partijas biedri un viņu Izraēlas diasporas brālība. Ar Reformu partiju tankistiem neizdevās pārņemt varu. Tagad salīda Vienotībā. Tā ka Vienotību gaida “jautri” laiki.

 2. Prātiņ nāc mājās!!!

 3. Īsta blēde,sejā ierakstīts.

 4. Kāpēc pilns ar Āboltiņām?Liekas tīšām kacina tautu.Kur nepaskaties,visur šīs ģīmis.

 5. pirkstiņš…. tā bilde izsaka visu, ko rudā un pārējā V kliķe domā par tautu 🙁

 6. “Vienotībai”viss kā Brežņeva laikos. Neskatoties uz negodīgo vēlētāju gribas ignorēšanu, viņa atkal zirgā! Domāju tuvojas “skuju taka”.

 7. Nacionālajai drošības komisijai pirmkārt būtu jāizskata jautājums par ievēlētā deputāta Junkura iemesliem, kāpēc viņam piespieda atteikties no deputāta mandāta un kas to izdarīja? Vai Āboltiņas vīrs vai Vienotības ģenerālsekretārs vai Āboltiņa pati. Vienotības melu un nekaunības karavāna turpina graut Latvijā demokrātiju, Nepietiek ar Zaķa vēlētāju balsu pirkumiem, nu iet vēl tālāk – atpērk deputāta mandātu…..

 8. Tas, ka Āboltiņu, kura ar lielu troksni un kaunu izkrita vēlēšanās un iekļuva Saeimā tikai ar mahinācijām un caur sētas durvīm, ielika par komisijas vadītāju, ir spļāviens sejā vēlētājiem, pie tam vēl Vienotības spļāviens saviem vēlētājiem.

 9. Nu pareizi ,prakse ir ,pie savas mājas drošība ir bedovai ,nedrīkst tur rādīties , vajag pastiprināt………….
  ak jā raķešu iek..?

 10. Sūds ar to mapīti.Galvenais tas pirksts uz mapītes—ugu. domāts Jums pārējiem lutaušiem..

 11. Šai kā vienmēr – uzspļaut , ko domā pārējie… Žēl, ka tāda mums ir Saeimas Nacionālās drošības komisija!!!

 12. ma patiik, kaa Aboltina tur mapiiti 😀 uhh fotograafi

 13. Interesanti, kā Āboltiņa taisās nosargāt nacionālo drošību, ja tad kad viņa vadīja Tieslietu ministriju, tad pakļautībā esošajā VZD nodaļu vadītājas varēja būt cittautietes lojālas Krievijai

Draugiem Facebook Twitter Google+