×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Nacionālas nozīmes balvās KM šogad sadalīs teju pusmiljonu eiro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nacionālas nozīmes kultūras nozaru balvām finansējumu turpmāk piešķirs Kultūras ministrija (KM), šogad tam atvēlot 471 547 eiro, aģentūra BNS uzzināja ministrijā.

KM pārstāve Dace Vizule skaidroja, ka iepriekš balvas nepilnā apmērā tika finansētas no dažādiem valsts budžeta avotiem, organizētājiem finansējumu meklējot gan ministrijā, gan Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF). Balvām paredzētā summa veidota no iepriekš šim mērķim paredzētā KM un VKKF finansējuma. Ministrija ir pārliecināta, ka finansējuma pieejamība vienuviet veicinās gan valsts, gan nevalstiskā sektora darbības stabilitāti.

Pēc Nacionālās kultūras padomes lēmuma par nacionālas nozīme balvām atzīta teātra balva “Spēlmaņu nakts”, Lielā mūzikas balva, Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps”, Latvijas Literatūras gada balva, Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, “Purvīša balva” vizuālajā mākslā, KM balva par mūzikas un mākslas skolu audzēkņu sasniegumiem starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs, Latvijas Nacionālā kultūras centra Cimzes balva pedagogiem, Kultūras mantojuma gada balva, Latvijas Arhitektūras gada balva, Gada balva dizainā, Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons”, kā arī grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele”.

Kārtība tikusi mainīta, vienojoties ar nozaru konsultatīvajām padomēm un ņemot vērā Valsts kontroles ieteikumu izveidot vienotu modeli, kādā tiek organizētas un finansētas nacionālas nozīmes balvas.

Nozaru gada balvu pasākumus tāpat kā līdz šim rīkos nozaru profesionālās organizācijas.

Balvu finansēšana tiks veikta no KM valsts budžeta apakšprogrammas “Kultūras pasākumi,sadarbības līgumi un programmas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+