×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Nacionālboļševiki ālējas pie Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā

Foto - LETAFoto - LETA

Naktī uz piektdienu nacionālboļševiku partijas “Cita Krievija” aktīvisti sarīkojuši nekārtības pie Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā, prasot sava aktīvista Benesa Aijo atbrīvošanu.

“Tas notika nakts melnumā – piektdien ap plkst. 1.45 pēc vietējā laika pie ģenerālkonsulāta ēkas. Darbojās trīs vai četras personas, kas aizdedzināja dūmu sveces, kādas dažreiz lieto futbola līdzjutēji,” informē Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Aivars Groza. Bijušas arī skrejlapas, kurās aicināts atbrīvot “Melno Ļeņinu – Benesu Aijo”. Kā vēsta interneta portāls korespondent.net, lapiņās bija rakstīts: “Benesu Aijo apsūdz aicinājumos atjaunot PSRS, kas pārkāpj Latvijas pseidovalsts “neatkarību”. Tajā pašā laikā Latvijā plešas nostalģija pēc Padomju Savienības, kas aptver plašus sabiedrības slāņus. Pēc būtības Beness radikālā formā izpauda to, ko domā liela Latvijas iedzīvotāju daļa.”

Latvijas ģenerālkonsulāts iesniedzis notu Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvniecībai par notikušo, kurā pausts arī lūgums pastiprināt policijas apsardzi. Līdz šim par kārtību pie ēkas rūpējies viens Krievijas policists, bet darba laikā ģenerālkonsulāta iekšpusē strādā viens Latvijas policists.

Beness Aijo pēdējā laikā izpelnījies uzmanību ar darbībām Ukrainā. Pašlaik viņš atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Rīgā un apsūdzēts par aicinājumiem vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+