×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Nacionālboļševiks Aijo pametis Latviju un, iespējams, pievienojies Luhanskas teroristiem (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Beness Aijo

Nacionālboļševiks Beness Aijo neatrodas Latvijā, iespējams, pievienojies Luhanskas teroristiem, aģentūrai BNS pastāstīja Drošības policijā (DP).

Iepriekš Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai nodota lieta, kurā Aijo apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu.

Aijo pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu tādā pašā nolūkā.

Krimināllikumā noteikts, ka par attiecīgo pārkāpumu paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat Aijo celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā un par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, tas ir, Latvijas Satversmē neparedzētā veidā atdalīt kādu valsts teritorijas daļu.

Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

BNS jau rakstīja, ka Drošības policija informēja, ka kriminālprocess tika uzsākts 2014.gada 2.aprīlī un tā izmeklēšanas gaitā tika iegūti pierādījumi, kas ļauj secināt, ka Latvijas pilsoņa veiktās darbības bija apzinātas un vērstas uz vardarbīgu Latvijas valsts varas gāšanu, valsts iekārtas grozīšanu nelikumīgā veidā, kā arī Latvijas teritoriālās vienotības graušanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kur 100 gudro galvu, lai šādus bumbotājus ierobežotu un ilgstoši ievietotu drošā vietā līdz smiltis… Nav un laikam arī nebūs? Kad būs?

  • “Kur 100 gudro galvu? Kad būs?”
   ———————————–
   Būs tad, kad jūs viņus – tos nacionāli domājošos ievēlēsiet!

 2. Tādi “latvieši” nu nemaz nav vajadzīgi. Lai brauc kaut uz vitenpisku pēc sivēnsēklām,- bet labāk atpakaļ uz savu Alžīru etnisko, vai no kurienes tā sperma ieceļoja

 3. devies uz safari-lugansk ukraiņu medībās.

 4. Ždanoka pametusi savu dēlu ?

 5. Vieglas smiltis?

 6. Afrika tadu netrukst kas tiek nolaupiti vel mazi budami un armija pataisiti par profesionaliem slepkavam. Un vins vienkarsi citu dzivi nemaz nevar iedomaties ka vienigi karadarbibu un slepkavosanu.

 7. Duraks, – būtu bēdzis uz Nigēriju vai Mali, – tur ir silti, un gan bandīti, gan palmas.

 8. Diez vai mēs pēc viņa skumsim.

  • ir jautājums: kāpēc LETA šo etniski nepieskaitāmo klaidonii dēvē par nacionāl(!)boļševiku ?!
   Tā jau Rietumu tolerantie liberāļi var vēl nodomāt, ka šis izdzimtenis ir latvietis…

 9. Interesants ir cits, proti, kurš būs tas gudrinieks, kas viņam piešķīra Latvijas pilsonību. Vai to nevajadzētu pievienot lietai?

  • Viņa māte ir Latvijas valsts pilsone un viņa senči bija 18.novembra Latvijas pilsoņi. Beness dzimis un audzis latviskajā Rēzeknē.

  • tad sanāk, ka viņu nevar izsūtīt uz Āfriku?

  • Ja pieņem likumus, tad var izsūtīt visur kur. UK ar jau nesen noņēma pilsonību tiem kas pārāk bieži brauca uz Pakistānu… pamazām, bet tās lietas pasaulē mainās ar šo sajāto humānisma izpratni. Aijo tēvs ir Ugandas pilsonis. Viņa māte, neskatoties uz latvisko(tas diez sarkasms?) Rēzekni ir krieviete, bet tas jau nav galvenais – pēc pirmās Latvijas republikas likumiem sievietēm, kas precējās ar ārvalstniekiem ņēma nost pilsonību un viņas pieņēma vīra pilsonību. Triviāla iemesla dēļ, ka nav garantijas ka ārvalstnieki būs lojāli Latvijai, ka nav spiegi kam ir nodoms iefiltrēties utt.

   • Tas gan bija saistīts ar to, ka armijā pirms WW2 dienēja tikai vīrieši un ja pieņem pilsonību, tad bija arī jāaizstāv valsti ar ieročiem rokās un tiem kam jau bija cita pilsonība varēja nonākt dilemmas priekšā – kuru valsti aizstāvēt.

 10. Ceru, ka tas ir uz ilgu laiku un neatgriešanos. Tikai slikti būtu, ka tur viņš apgūs tikai terorista mākslu un atgriezīsies kādus nevainīgus noslepkavot. Kaut kāda nomaldījusies lode tur viņam neaizskrietu garām.

Draugiem Facebook Twitter Google+