×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Nacionāļi ielenkumā, bet cerīgi (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan partijas “Visu Latvijai” un “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK jau ilgāku laiku darbojas kopīgi kā Nacionālā apvienība, juridiski apvienošanās joprojām nav notikusi. Kongresā, uz kuru bija ieradušies 290 delegāti, tika pieņemti vairāki lēmumi, lai tam beidzot pieliktu punktu. Lai varētu izveidot vienotu partiju, ievērojot visas likuma prasības, nacionāļiem bija jāveic neparasts solis – kongress pieņēma lēmumu mainīt apvienības nosaukumu uz “Nacionālais bloks” (daļa biedru iebilda, ka tas skan pārāk nelatviski un pat atgādina bēdīgi slaveno “komunistu un bezpartijisko bloku”, tomēr partijas vadītāji paskaidroja, ka tā esot tikai formalitāte, par kuru nav vērts pārdzīvot). Kad pēc pāris mēnešiem tiks reģistrēta jauna partija, tās nosaukums atkal būs Nacionālā apvienība.

Politiski gan nekādas pārmaiņas nav gaidāmas, nacionāļi sola saglabāt savu līdzšinējo stingro stāju – latviska Latvija un tiesības būt saimniekiem savā zemē. Tiesa, partijas līderu runās vairāk nekā agrāk ieskanējās sociālā taisnīguma motīvi. “Rūpes par vienkāršo iedzīvotāju ir mūsu lielākais izaicinājums,” sacīja NA valdes priekšsēdētājs Raivis Dzintars, atgādinot partijas cīņu par atbalstu gan demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, gan neapliekamā minimuma celšanai. “Bet tā joprojām ir tikai virzienu iezīmēšana. Arī pensiju indeksēšana ne tuvu nav tāda, kādu to pelnījuši seniori. (..) Arī progresīvais nodoklis ir iecere, kur pagaidām esam palikuši bez sabiedrotajiem. Ļoti būtisks jautājums ir strādnieku darba apstākļi. (..) Jā, varbūt tas, ko es stāstu, atgādina sociāldemokrātisku pieeju, taču, manuprāt, sociāli atbildīgas tirgus ekonomikas modelis visvairāk ir klibojis tieši ar sociālā taisnīguma kāju,” norādīja R. Dzintars. Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle šos pašus jautājumus apsprieda Zolitūdes traģēdijas kontekstā, kritizējot uzņēmējus un investorus, kuru mērķis esot peļņa, bet darbinieku labklājība viņus neinteresē. Šī pieeja vairāk atbilstot Eirāzijas modelim, nevis Ziemeļeiropas valstīm, kuram, pēc Zīles domām, Latvijai vajadzētu līdzināties. Laikam gan ne visos rādītājos, jo jau pēc brīža cits nacionālists Imants Parādnieks kritizēja Zviedrijas modeli bērnu audzināšanas jautājumā – šajā valstī esot aplama pieeja, ka mātei pēc bērna piedzimšanas pēc iespējas ātrāk jāatgriežas darba tirgū. Zinātniski pierādīts, ka tas kaitē bērna attīstībai.

Lai raksturotu Latvijas politiskos riskus, R. Dzintars izmantoja salīdzinājumu ar Ukrainu: “Mums ir laimējies, ka atšķirībā no ukraiņiem mēs vēl šobrīd esam savās pozīcijās. Novājināti, ar iedragātu ticību, daudzi noguruši, vīlušies, bet mēs vēl esam savā valstī. Vēl nevaram iedomāties ainu, ka mūsu bērnus vai mazbērnus šeit varas sargi spārdītu guļošus par to, ka pauduši vēlmi pēc latviskas Latvijas. Taču Ukrainas nākotne lien arī pie mums.” Sagataves darbus Krievijas ilgtermiņa mērķa – impērijas atjaunošanas – īstenošanai veido tās filiāle “Saskaņas centrs”, taču ne jau no tās vien jāuzmanās. Šobrīd notiek cīņa Rīgas domē un ap to. NA domnieks Dainis Locis aicināja partijas biedrus uz protesta akcijām pie Rātsnama, kad nacionāļi drīzumā rosināšot izteikt neuzticību Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam. Bet NA Rīgas domes frakcijas vadītāja Baiba Broka prognozēja: “Es domāju, ka tas, kā šobrīd strādā Rīgas dome un Rīgas mērs, visticamāk, būs memoriāls Ušakova paša politiskajai karjerai. (..) Lai likvidētu šīs “lienošās okupācijas” morālās un saimnieciskās sekas Rīgas domē, būs vajadzīgi daudzi smaga darba gadi.” Pati B. Broka gan šo seku likvidēšanā acīmredzot nepiedalīsies, jo kopā ar R. Zīli ir izvirzīta kā NA kandidāte Eiropas parlamentam.

Svarīgākās tomēr būs Saeimas vēlēšanas. “Pirms katrām Saeimas vēlēšanām dzirdam, ka tās būs izšķirošās. Nākamās tiešām tādas būs,” uzsvēra R. Dzintars, aicinot atsaukties arhibīskapa Jāņa Vanaga aicinājumam “ar ko mēs katrs pats varam kļūt labāki”. NA vēl nevarot justies pilnīgi apmierināta ar savu veikumu. Bet B. Broka savā runā uzsvēra lielo pretdarbību un uzbrukumus, kādus pārdzīvo un vēl būs jāpārdzīvo nacionāļiem. “Šobrīd mums uzbrūk visi, izņemot tos, kuriem nacionālās idejas ir svētas. NA uzvara ir padarījusi greizsirdīgus arī tos, kurus līdz šim mēs uzskatījām par saviem sabiedrotajiem. Atzīsim godīgi – 
tik plaša mēroga uzbrukumiem mēs nebijām gatavi. Mēs pārāk ilgi dzīvojām ideālu pasaulē, un intrigas, meli un nodevība, kāda kopš pašvaldību vēlēšanām dominē Latvijas politikā, ir pārsteigusi mūs nesagatavotus. (..) Visi paņēmieni būs labi, lai nepieļautu NA uzvaru Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanās.” Jāpiebilst, ka viesi no citām Latvijas partijām uz NA kongresu nebija ieradušies, taču bija nacionālisti no Igaunijas un Lietuvas, kuri izpelnījās kvēlus aplausus, jo savas uzrunas teica latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Zeps>manapolitikalv Atbildēt

  Un ko tad VL panāca ieviešot eiro ātrāk par Poliju,Rumāniju,Ungāriju,Čehiju,Bulgāriju un pat Lietuvu? Finansiāli palīdzēsim tagad (ar savu 45 latu neapliekamo minimumu un 21% PVN maizei) ne tikai Grieķijai,Itālijai un Spānijai,bet pat (saskaņā ar Briselē noslēgto līgumu) Klusā okeāna,Āfrikas un Karību jūras valstīm? Uz kā rēķina? Novirzīsim “citiem mēŗķiem” nākamo sociālā budžeta miljardu,vai?

 2. Jācer,ka pēc apvienošanās ar “Visu Latvijai”,bijusī TB/LNNK būs saglabājusi tikai savu stingro nacionālo nostāju,nevis stingro nostāju pret ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa-pirmskara Latvijas sistēmas stūrakmeni un samazinātu,kā citās valstīs PVN likmi pārtikai! Tieši progresīvais ienākuma nodoklis ļautu palielināt neapliekamo minimumu vismaz līdz 1928.gada 167 latiem,bez papildu nodokļu ieviešanas,nevis ienākuma nodokļa samazināšana mūsu 1000 miljonāriem un “mikrooligarhiem”.

 3. Es teiktu, ka NA ir pelnījusi pērienu. Pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām viņi man simpatizēja, tagad – vēmiens nāk. Stulbi izgājieni viens pēc otra. Draudzēšanās ar Lembergu (kurš draudzējas ar Krievijas vēstnieku). Kultūras ministre un Krievijas vēstniecības pankūkas… Tusēšana ar SZS, atvainojiet, ZZS (kas Saeimā ne vienu reizi vien palīdzējuši SC kādu cūcību izbīdīt, piemēram, naudiņu no parex Karginam un Krasovickim). Nepietiek jau ar to, ka partija (SC), kas popularizējusi un vecinājusi referendumu pret latviešu valodu, būtu jātur pa gabalu, NA i hoķi kopā ar SC Minskā uzspēlē. Plecu pie pleca. I tagad Saeimā balso kopā ar SC un sarkanajiem zemniekiem pret koalīciju. Pēc tam pūš, ka tā darījuši, jo Vienotība pārkāpusi koalīcijas līgumu. Lai sodītu, tā teikt. Baigie sodītāji atradušies. Tur Valdim neviens vēl līdz nabai nav izaudzis. Sodītāji 😀 Pie tam, cik reizes pirms tam pati NA bija pārkāpusi koalīcijas līgumu? Atcerēsimies puisīti Jānīti (Dombraviņu), kurš balsoja pret eiro. Parādnieka vēlmi būt abortu pavēlniekam – tad nu šis izlems sieviešu vietā! Ģēnijs! Un Dzintars… ja neredz, ka šļipse zupā, tad neredz!
  Tas, ka Valdis atkāpās nav tik dēļ traģēdijas vien. Tas ir arī “NA” nopelns.
  Tagad pagaidiet, varbūt ieraudzīsiet, kā NA iebalso par premjeru kādu Bērziņa izvēlētu (vai Lemberga vai piektās kolonnas pamestu kandidātu). O būs joki! Tā NA vēl ievikls mūs tur, kur ir Baltkrievija. Na to NA!

 4. Kāpēc tādi vārdi – nacionāli? Tie ir mūsējie, kuri šajā brīdī, valsts līmenī kaut ko dara Latvijas un latviešu izdzīvošanas labā.

  • nacionāls – tautisks; uz tautu, nāciju un tās valsti attiecināms. Un nekā slikta šajā apzīmējumā nav! Vienīgi impērijām, klaidoņiem un okupantiem tas nav patīkams.

 5. Nu es jau nemēģinātu stāstīt, ka sociālā atbildība ir sociālistu lauciiņš, nav ne šodien, ne vakar tā bijis.
  Ja skatam arī piemērus uz strādnieku partijām, tad pameklējot piemērus Eiropā, attīstītos un sociāli atbildīgos reģionos “kreisie” pēdējo reizi pie varas bijuši dekādēm atpakaļ, ja vispār bijuši, bet ja skatam “kreisi” pārvaldītos, tad parasti redzam ekonomisko stagnāciju un parādu nastu, kas parasti liek pat doties pretējā virzienā, mazinot sociālās garantijas.
  Jēdziens sociāls nedzima ar Marksu, to nu ir jāsaprot, Marks to piesavinājās un izkropļoja, gluži kā Hitlers ar nācijas jēdzienu, tad kāpēc mēs šodien mēģinam sociālo labvēlību sociālismam pielīdzināt un nacionālismu līdz nacionālsociālismam reducēt!?
  Šis jautājums gan žurnālistiem, gan politalogiem, kas diezgan bieži absolūti sviestu mēdijos ber, gan NA biedriem, kas pārstāv akadēmisko inteliģenci, beidzot publiski skaidrot, ko un kas nozīmē! Lai varma pamazām šim padomju demagoģijas līķim pārkāpt, redzam, ka Ušaks un viņa barza šo smaku izmanto savtīgiem mēŗķiem.

  • domāju, ka tieši jau sociālais taisnīgums un nacionālā neatkarība ir katras tautas (etnosa) augstākie mērķi, kuru sasniegšanu arvien vēl nepieļauj politiski avantūristi, klaidoņi un okupanti. Bet – šie mērķi ir sasniedzami!

 6. Labi gribēt būt saimniekam uz svešiniekiem pārdotas zemes

 7. Un nekas pat nedomā par to, ko labu izdarīja tie nacionāļi tautas interesēs? Atbilde ir viena – NEKO!!! NA balsotāji – jūs esat zombiji bez smadzenēm!!!

  • Kas tad Jums samaksaja par so komentaru ? :))) Kas Jus sazombeja ?

  • Fakltiski šobrīd Saeimā ir tikai divas frakcijas, kas var lepoties ar reāliem un taustāmiem sasniegumiem šajā sasaukumā. NA lika uzsvaru uz demogrāfija, lai arī nav pilnais cerēto pasākumu kopums, bet jau esošais rāda reālus panākums, žēl vienīgi, ka ar to kultūru sanāca kā sanāca, ka nepietika spēka nolikt pie vietas apzināti vērstās kampaņas, piemēram ar Austrāliju, u.c., un arī, ka tieslietās īsti nesanāca iecerētās reformas veikt, piemēram maksātnespējas likumā, un redzam, ka privātpersonu maksātnespējā savu roku uzspēja Olšteins pielikt, savā ziņā NA palaida paši viņu priekšplānā, bet saprotu arī nevēlēšanos atkal iesaistīties cīņās ar kārtējo lobiju, itsevisķi, ja tas vēl banku, pat naudīgākais. Kas attiecas uz restitūciju, tad pirmkārt jau jānorāda uz nekorektumu, jo nav jau runa par privāto mantisko stāvokli, šķiet nevajadzēja Bērziņam demisionēt, bet iet caur Satversmes tiesu, lai beidzot pamatotu, ka mums t nav ne etnokrātija, ne teokrātija, kur īpašumus varētu mantot vai pēc etniskās piederības, vai reliģiskās piederības.
   Un otra ir Vienotība, tur šķiet nav jāskaita, gan Māstrihtas kritēriju sasniegšana un stabila noturēšana, kā arī Eiro!

  • Ja jūti, kad ar prāti nu ne tā kā vajag,jaàrstējas!

 8. Tai nebūs nosaukums Nacionālā apvienība, jo jau vairākus gadus pastāv biedrība “Nacionālā apvienība”, kas ir daudz patriotiskāka un latviskāka par dzintarmeitenēm. Paliks garais nosaukums – NA – VL/TB/LNNK. Un runājot par vārdu “nacionāļi” – tas ir precīzs apzīmējums tiem, kuri mētājas ar nacionāliem un latviskiem saukļiem, bet praksē iznīcina latu un atbalsta eiro, atbalsta ES imperiālismu un Latvijas dziļāku integrāciju tajā.

 9. Nav protams NA ideāla partija,bet… ir vienīgā latviskākā no esošajām un tāpēc vairākums par to balsos!

  • Mironis ar mironi apvienojas…Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji (!!!), ka Tēvzemi un Tās vērtības nodeva tieši NA balsojumā par Latu!
   Neviens kaut cik saprātīgs par Tēvzemes nodevējiem nebalsos!

 10. Lai veicas,mēs visi atbalstīsim NA!

 11. Nacionalai Apvienibai nav monopols uz patriotismu.Ir desmitiem tukstosi patrioti kuri nav balsojusi par NA un drosvien par to ari nekad nebalsos. Ta ir augstpratiba iedomaties, ka NA runa visu Latvijas patriotu varda. Ja vini so nesaprot viniem nav kur talak augt. Tas ” patriotisma” modelis ko NA piedava ir parak tuvu karalaika Pasparvaldes patriotismam un ne, ka pa piemeru, Latvijas Centralas Padomes patriotismam.

 12. NEIEKLAUSĪTIES TAUTAS TEIKTAJĀ ,DOMĀT ,KA TIKAI VIŅI ZINA KAS IR PAREIZI UN TAUTAI VAJADZĪGS…TĀ LAIKAM IR POLITIĶU SAVA VEIDA “ARODSLIMĪBA” AR KO SLIMO ARĪ NA POLITIĶI. GLAIMUS UN SLAVINĀJUMUS JUMS TEIKS JŪSU NELABVĒĻI . JA MAN NAV TIESĪBU PATEIKT TIEŠI ACĪS TO ,KO ES UZSKATU PAR PAREIZU UN DAŽBRĪD SKARBĀK JŪS KRITIZĒT ,TAD PAR KĀDU DEMOKRĀTIJU UN NACIONĀLU NOSTĀJU VISPĀR VAR RUNĀT .

 13. PSIHOPĀTISKĀ VARAS UN NAUDAS KĀRE šobrīd stāv pāri visam….. Rīgas domē sēž masu ** ušakovs un ** ameriks, bez kuru ziņas un parakstiem nekas pilsētā nenotiek …. un netiek arestēti …. jo policija …. prokuratūra ….valdība ….. visss vienā kamolā tīti …. NA izturību un nesaslimt ar augšminēto …. lai mums izdodas ….

Draugiem Facebook Twitter Google+