×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Nacionāļi nestrēbšot karstu

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība (NA) rīt valdes un frakcijas kopsēdē, uz kuru aicināti arī Kultūras alianses pārstāvji, lems par tālāko rīcību pēc premjera Valda Dombrovska (“Vienotība”) rīkojuma par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (NA) atbrīvošanu no amata.

 

Dombrovskis savu lēmumu par ministres atstādināšanu pamatojis ar viņas nespēju sastrādāties ar nozari. Savukārt kustības “Grende atkāpies!” memorandā nu jau bijušajai kultūras ministrei tika pārmesti “neprofesionāli konflikti ar dažādu kultūras nozaru pārstāvjiem”. Konkrēti fakti, kad ministre būtu rīkojusies neprofesionāli vai negodprātīgi, šajā aicinājumā izpaliek. Tā vietā tiek uzsvērts, ka ministra nomaiņa esot “pašapziņas, nevis politikas jautājums”.

Turpretim NA pārstāvji pauž neizpratni par premjera un Jaunzemes-Grendes pretinieku pārmetumiem. Apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars vērsa uzmanību uz to, ka šīs valdības laikā izglītībā un pašvaldību lietās starp ministriem un attiecīgajām nozarēm izveidojušās vēl saspīlētākas attiecības, bet tajos gadījumos Ministru prezidents bijis daudz pielaidīgāks.

NA pārstāvji uzskata, ka problēmas ar Jaunzemi-Grendi ir nevis nozarei, bet gan atsevišķiem kultūras darbiniekiem, kurus vada personīgas antipātijas.

“Šo situāciju cenšas izmantot “Vienotība”. No vienas puses, tā ir viņu atriebība par mūsu principiāli noraidošo nostāju uzturēšanās atļauju tirgošanas jautājumā. No otras puses, koalīcijas partneri vēlas mūs piespiest kļūt piekāpīgākiem saistībā ar mūsu prasībām nākamā gada budžetam,” teica R. Dzintars.

Tieši budžets un tā grozījumi šobrīd esot galvenā prioritāte, tādēļ nacionāļi sola nerīkoties pārsteidzīgi un nepamest koalīciju. Taču arī ar jauna ministra kandidāta virzīšanu viņi nedomā steigties. Pagaidām Jaunzemes-Grendes iesāktos darbus turpināšot tieslietu ministrs Jānis Bordāns (NA), bet gadījumā, ja NA piedāvātie budžeta grozījumi netiks atbalstīti, apvienībai būšot grūti turpināt strādāt šādā valdībā.

NA būtiskākie priekšlikumi 2014. gada budžeta projektā paredz palielināt finansējumu kultūras nozarei kopumā par desmit miljoniem latu, turpināt ievērot vienošanos demogrāfijas veicināšanai un pilnībā pārtraukt uzturēšanās atļauju piešķiršanu nekustamā īpašuma pircējiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+