×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. decembris, 2017
Drukāt

Nacionāļi noslēdz saliedēšanos (26)

Ģirta Zvirbuļa fotoĢirta Zvirbuļa foto

NA vienīgais priekšsēdētājs turpmāk būs Raivis Dzintars (no kreisās). Līdzšinējais līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš labprātīgi pakāpies malā, samierinoties ar priekšsēdētāja vietnieka amatu. Savā "atvadu runā" viņš uzskaitīja partijai aktuālo darbu sarakstu, tostarp – pāreja uz izglītību latviešu valodā, cīņa pret viesstrādnieku imigrācijas vilni, atklātības stiprināšana mediju nozarē, sargāt konservatīvās pamatvērtības no dažādiem uzbrucējiem (Stambulas konvencijas un kopdzīves likuma aizstāvjiem), nepieļaut nekādus pilsonības iegūšanas atvieglojumus.

Nacionālā apvienība (NA) šodien kongresā grozīja partijas statūtus nosakot, ka turpmāk divu līdzpriekšsēdētāju vietā politisko spēku vadīs viens priekšsēdētājs. Šajā amatā ievēlēts Raivis Dzintars.

Kad 2010. gadā partijas “Visu Latvijai!” Un Tēvzemei un Brīvībai/LNNK apvienojās vienā organizācijā, skeptiķi tai prognozēja īsu mūžu, paredzot, ka radikālie “vislatviešu” jaunieši nesadzīvos ar sagurušajiem “tēvzemiešiem”. Tomēr saliedēšanās process tika veikts gana piesardzīgi un apdomīgi, neļaujot šādam prognozēm piepildīties. Viens no piesardzības pasākumiem bija izvēle noteikt organizācijai divus līdzpriekšsēdētājus – vienu no kādreizējās “VL” otru no “TB”/LNNK. Līdz sestdienai NA līdzpriekšsēdētāji bija Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš.

“Šobrīd dalījums “vislatviešos” un “tēvzemiešos” vairs nepastāv. Partijas ikdienas darbu nekādā veidā neietekmē tas kurai organizācijai katrs no mums kādreiz piederējis. Arī valdē lēmums pāriet uz vienu priekšsēdētāju tika pieņemts lielā vienprātībā. Līdz ar to simboliski noslēdzam partiju apvienošanās procesu,” kongresa starplaikā žurnālistiem teica jaunievēlētais NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Viņš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu un balsojumā saņēma 273 delegātu balsis par un 5 pret. Otrs līdzšinējais līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš atteicās kandidēt uz partijas vadītāja amatu, aicinot atbalstīt Dzintara kandidatūru.

Nekādas radikālas pārmaiņas partijas uzstādījumos Dzintars neplāno. “Mūsu pamatvērtības paliek nemainīgas, bet galvenie akcenti tiks salikti priekšvēlēšanu 4000 zīmju programmā. Līdztekus izstrādāsim paplašinātas nozaru programmas, tostarp jaunu Tautsaimniecības attīstības programmu, jo no Roberta Zīles savulaik izstrādātās Ekonomiskās programmas daudz kas jau ir īstenojies nodokļu reformā,” teica politiķis.

Kopš 10. Saeimas vēlēšanām NA startē kā vienots politiskais spēks un ar katru reizi pieaudzējis savu pārstāvniecību gan Saeimas deputātu mandātu, gan ministru portfeļu ziņā. Pašlaik NA Saeimas frakcijā ir 16 deputāti (bija 17, bet Ilmārs Latkovskis šovasar no frakcijas izstājās) un trīs ministru amati (kultūras, reģionālās attīstības un tieslietu). Dzintars ir apņēmības pilns pēc nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās vēl vairāk palielināt NA pārstāvniecību Saeimā un valdībā. Viņš gan atturējās nosaukt konkrētas ministrijas, informējot, ka pirms vēlēšanām NA sagatavos savu “ēnu kabinetu” ar vairākiem kandidātiem uz katru ministra amatu. Tomēr no viņa kolēģu uzrunām kongresā noprotams, ka par atsevišķām nozarēm nacionāliem ir pastiprināta interese. Imants Parādnieks debatēs skaidri un gaiši paziņoja: “Labklājības ministrija ir jāvada NA! Citas iespējas gluži vienkārši nav.”. Tāpat NA programmātisko uzstādījumu izpildei būtiska būtu Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Jaunajā NA valdē tikai ievēlēti: eiroparlamentārietis Roberts Zīle, Saeimas deputāts Jānis Dombravs, NA ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks, Rīgas domes deputāti Nauris Puntulis, Ieva Holma un Dainis Locis, pedagogos Jānis Atis Krūmiņš un Salaspils novada domes deputāts Jāni Nebaru.

Atbilstoši partijas statūtiem valdē strādā arī pārstāvji no Saeimas frakcijas, valdības un jaunatnes organizācijas. Jaunajā sastāvā tie būs Saeimas deputāti Ināra Mūrniece, Gaidis Bērziņš, Imants Parādnieks, Rihards Kols, Inese Laizāne, Edvīns Šnore, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un nacionālās apvienības jaunatnes organizācijas vadītāja Ginta Vilcāne.
Līdz šim abiem NA līdzpriekšsēdētājiem bija pa diviem vietniekiem. Nolemts, ka jaunajam valdes priekšsēdētājam būs pieci vietnieki (līdz ar to kopējais personu skaits partijas vadībā nemainās). Dzintars par saviem vietniekiem izvēlējās Gaidi Bērziņu (tieslietu un valsts pārvaldes jautājumos), Robertu Zīli (Eiropas Savienības un tautsaimniecības jautājumos), Imantu Parādnieku (demogrāfijas un sociālo lietu jautājumos), Jāni Dombravu (sadarbībai ar partijas nodaļām) un Rihardu Kolu (ārlietu un diasporas jautājumos).

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. richards Nacionālai apvienībai nepiedodama nevīžiba ir nolaidīgā un nevērīgā attieksme pret likumu par valsts karoga krāsām, Svētku dienās ir kauns skatīties uz karogiem ,sarkanā krāsa ir no bāli rozā lidz brūnam tonim,turklāt,ļoti daudzi no tiem ir netīri kā grīdas lupati uz slotas kātiem. Nēesmu dzirdējis ,ka tēvzemiešus uztrauktu šī nevīžība valsts līmenī.

 3. Igauņi patiešām mums visur priekšā. Vai tāpēc, ka valsti vada mūsu Saskaņai līdzīgā premjera Ratasa partija, nezinu.Pensionāriem nekas nespīd, ja LM vadīs NA. Viņu partijas galvenais uzdevums ir dzimstības palielināšana. Ne emigrācija, ne problēmas ar bērnu namos nonākušajiem, kuriem nepieciešama ģimeniska vide.Tādi sīkumi NA , kura vienmēr bijusi pie varas, nav interesējuši. Viņiem svarīgi noliegt reālo situāciju vardarbībā pret sievieti, nepieļaut faktiskas kopdzīves juridisku risinājumu. To pamatojot ar Satversmē iedabūto laulības definīciju.Beidzot bez Ušakova atrasts vēl viens ienaidnieks JKP vadītāja J.Bordāna personā.

 4. Lai NACIONĀLAI APVIENĪBAI tiešām VEICĀS nākošās Saeimas vēlēšanas 2018. gadā !!!!
  Viņi ir vienīgā Latvijas politiskā partija kas valsts BUDŽETĀ vienmēr cīnās par DEMOGRĀFISKĀ
  stāvokļa UZLABOŠANU .
  Mēs kā TAUTA esam uz IZMIRŠANAS CEĻA, jo katru gadu ETNISKO LATVIEŠU SKAITS iet uz leju.
  Tā ir Latvijas valsts problēma NR.1.
  Igaunija bija tādā pašā stāvoklī, bet igauņi MĀCĒJA savu tautu GLĀBT ! Igaunija to izvirzīja
  par savu PRIORITĀTI . Tie PALIELINĀJA valsts pabalstus DAUDZBĒRNU ģimenēm !!!!
  Vai latvieši var mazāk ??? Laika NAV daudz , PALĪDZĒSIM nākošā Saeimā ievēlēt VAIRĀK
  deputātus no NACIONĀLĀS APVIENĪBAS !
  Tad prasīsim LIELĀKU ATBALSTU LATVIJAS NĀKOTNEI — tās bērniem !!!!

  Vidzemnieks

 5. Ejiet bekot! I visa mīla, matj tvoju, korumpanti!

 6. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 7. Šitos -NA ir jāpatriec no Latvijas politiskās skatuves, kopā ar Rasnačiem un citiem no Tiesu sistēmas, kuri nodarbojās ar pret latviešiem vērstu likumu pieņemšanu un realizāciju.Latvieši turpina masveidā pamest Latviju…ko lai citu dara , ja tiek atņemti īpašumi.Rīgā no Tallinas ielas uz centru vairums ēku ir neapdzivotas.

 8. Tūdaliņi turpinās maisīt gaisu un tracināt tantukus.Raivītis,kurš pieķēries pie vecmāmiņas rokas, stāvēja “Baltijas ceļā” tagad solīs tantukus beidzot ievest Paradīzē,ko sen jau būtu izdarījis,ja Putins neraucētu.

 9. Uz zemeslodes, cilveku civilizacija cilveks,lai runatu lai kada valoda,lai ari no pagatnes kada kulturas izveidne dzivotu,lai kada adas krasa butu,lai kada amata butu,un lai kada mantibas limeni butu un lai butu vai virietis vai sieviete -paprieksu ir cilveki sapratigie,apzinigie un zinosie/uz to ir jamacas/, vienlidzigi sava starpa,tik sievietem un viriesiem dzivosanas funkcijas ir dazadas,Nacionaliki,rasisti,fasisti,uzbruceji karotaji, augstpratigie,mantkarigie,zagli,kriminalbanditi,ekspluatatori,apspiedeji,laupitaji,meli,viltnieki, liekuli,,krapnieki,cilveku nogalinataji un mocitaji,-kas pasi sevi cel pari citiem cilvekiem,ka it ka,izredzetie,vai kaut kada zinatniski neatrasta pagatnes nezinoso cilveku izdomata pasaku dieva izraudzitie valdit par citiem cilvekiem-ir mantkares un varaskares parnemti likvidejami cilveces slikto cilveku atkritumi-ka izravejamas nezales starp kulturas augiem, uz zemeslodes labo cilveku centienu veidotaja cilveku dzivosanas paradize nakotne.

 10. Visvalža Lāča uzrunu kongresam jau nu gan slēpt nevajadzēja.(Rakstā tā nav pat pieminēta).Tā noteikti ir jāpublicē! Jebšu kļuvis tik pat nevēlams,kā Eduards Veidenbaums?!

 11. Ir tikai viena centriski-patriotiska latviešu partija, un tā ir Nacionālā Apvienība. No kautkāda “ekstrēmisma” vai “galējisma”, kā viens jefiņš žurnālā “Ir” to pastāvīgi taurē, te nav ne smakas. Ir laiks beidzot pabīdīt padomiskos pašlabuma meklētājus pie malas un beidzot, pirmoreiz ievēlēt vienu īstu latvisku partiju, ar mandātu sastādīt valdību. Nesaku, ka NA būtu bez vainām, bet kura partija jebkurā zemē ir bez vainām? Pozitīvais tomēr ir stiprāks par negatīvo.

 12. Es dzirdēju, kā daži godīgākie NA aktīvisti savā sarunā konstatēja, ka atkal no tribīnes tika runāts par visāda veida nebūšanām ar kremļa partijas un tās cilvēku radītajām nebūšanām un to veikto ļaunumu tagad un nākotnē, BET NEVIENS NE VĀRDA par ĻAUNUMA CĒLOŅI un NEVIENS par ļaunuma cēloņa novēršanu! Un tiešām, neviens no tribīnes nerunāja par psrs okupantu loģisku un likumīgu no valsts aizvākšanu, bet tikai par viņu nodarītajiem noziegumiem esot amatos un radītajiem zaudējumiem, viņu zagšanu kā dzīves normu un latviešu jaunatnes bezdarbu nezinot svešo kirilicu, RD pozīc.radīto vietu neesamību latviešu dārziņos, milzīgo demogrāfijas problēmu, kremlinu-kangaru kopīgi trimdā izdzīto latviešu pusmiljona dēļ utt. Un es domāju-vai tiešām šis ir nacionālu cilvēku kongress, jeb tā imitācija?!

 13. Shitais te – pec Jurobela un Berzinja – pat pec faisaabildes neko neiztaisa prieksh nacijas .

 14. Dīvaini, maigi sakot, ka ne ar zilbi LTV-1, ne LNT, ne Delfos, ne šinī portālā neviens mēdijs nepiemin Ginesa rekorda cienīgo NA kongresa viesi – 93 gadus veco, bet stalto rakstnieku, publicistu Visvaldi Lāci, nedz viņa pausto. Ar izcili skaidro uzrunu, aizrādījumu un vēlējumu, no atmiņas šādi uzrunājot kongresa delegātus, tas pamatoti lika sajūsmināties visai mūsu auditorijai. Un kongresa delegātiem, kuriem bieži nācies redzēt citus runātājus, kas bez špikeriem nespēj izteikties, tas likās jo izcilāk un cienījamāk. Tāpēc ar visilgākajiem un skaļākajiem aplausiem NA biedri savu cieņu uzskatāmi nodemonstrēja, tā sveicot un godinot bijušo leģionāru un godavīru – Latvijas patriotu, kad bija un ir paraugs mums visiem!

 15. kā jau šakāļiem. Kad maz spēku, tie čupojās

 16. … No sirds, apsveicu NA jauno vadibu … un tagad jasak darboties asak un noteiktak, jo visi indikatori norada uz iespejam but valdibas vadosa loka, un beidzot panakt DDD pabeigsanu, neskatoties uz pagajuso un ieilgoso laiku !

  … Aust Bezabrenes Ceturtas Atausmas rits … mostas nakosa paaudze … Dievs Sveti Latviju … !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+