Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Nacionālisti draud gāzt Bulgārijas valdību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Volen Siderov (C), leader of the Bulgaria's ultra-nationalist Ataka party

Bulgārijas nacionālistu partija “Ataka” piedraudējusi gāzt premjerministra Plamena Orešarska valdību, ja Sofija atbalstīs jaunu sankciju kārtu pret Krieviju, atklājis partijas līderis Volens Siderovs.

Partija “Ataka” nodrošina valdībai vairākumu parlamentā, un tās paustie draudi ir visnotaļ ekstrēms piemērs iekšējam spiedienam, ar ko Eiropas valstu valdībām nākas saskarties, lemjot par nostāju Ukrainas krīzes jautājumā. Ja “Ataka” tiešām gāzīs Orešarska mazākuma valdību, Bulgārija varētu atkal tikt ierauta politiskā nestabilitātē. Bulgārija, kas iestājās ES pirms septiņiem gadiem, teju pilnībā ir atkarīga no Krievijas enerģijas piegādēm, un daudzi bulgāri izjūt tuvību Krievijai. Partija “Ataka” ir vienīgā Bulgārijas partija, kura atklāti atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā. “Bulgārijai jānosaka veto jaunām ES sankcijām pret Krieviju,” uzsvēra Siderovs. “Un klusībā, nevis oficiāli, Vācijas un Francijas pārstāvji teiks – labi darīts, glābjot mūs –, jo viņu apgrozījums ar Krieviju mērāms desmitos miljardu eiro,” prognozēja politiķis.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+