×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Nacionalizēs bīstamo zemi


Foto - LETAFoto - LETA

Zemkopības ministrija dos rīkojumu valsts mežu apsaimniekotājam “Latvijas valsts mežiem” (“LVM”) iegādāties zemi piesārņotajā Zvārdes poligona teritorijā, lai to attīrītu un pēc tam tur varētu veikt saimniecisko darbību, vakar pastāstīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.


 

Straujuma kopā ar aizsardzības ministru Arti Pabriku vakar iepazīstināja premjeru Valdi Dombrovski ar situāciju bijušā Zvārdes poligona teritorijā. “Galvenais ir, lai cilvēki būtu droši, un novērst situācijas, ka nezināšanas vai neizpratnes dēļ veic saimniecisko darbību šajās teritorijās un pustonnīga bumba uziet gaisā, jo tad būs par vēlu,” teica Pabriks.

Straujuma tikšanās laikā apstiprināja, ka, īstenojot šā un nākamā gada “LVM” zemes pirkšanas pro-grammu, būtu iespēja uzpirkt zemes īpašumus tieši bijušajā Zvārdes poligonā, lai nodrošinātu sistemātisku teritorijas attīrīšanu un koku audzes atjaunošanu.

Nacionālie bruņotie spēki, veicot apsekošanu, ir konstatējuši, ka bijušā Zvārdes poligona teritorija ir pieblīvēta ar nesprāgušo munīciju vai tās šķembām praktiski visā augsnes virskārtā, kas izkaisīta plašā teritorijā. Zvārdes poligona teritorijā bez padomju laika munīcijas atliekām sastopama arī Otrā pasaules kara laikā nesprāgusī munīcija lielā apmērā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+