×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Nacionālo bibliotēku rotās neparasts Latvijas karogs

Foto: Toms Taukulis, LNBFoto: Toms Taukulis, LNB

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un LNB direktors Andris Vilks atklāj Dāvida Datunas dāvināto mākslas darbu.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā atklāts un tiks pastāvīgi deponēts lielizmēra mākslas objekts “Latvijas karogs”, kuru gruzīnu izcelsmes amerikāņu mākslinieks Dāvids Datuna dāvinājis Latvijai 97. dzimšanas dienā, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

“Šodien mēs saņemam kādu ļoti īpašu dāvanu. Mēs izstādām mākslas darbu, kur mūsu draugs izceļ mūs, godina mūsu valsti un vienu no mūsu valsts simboliem – karogu,” teica Valsts prezidents R. Vējonis, izsakot pateicību gruzīnu māksliniekam D. Datunam par mākslas darba “Latvijas karogs” dāvinājumu Gaismas pilij.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šis dāvinājums mums ļauj raudzīties pāri ikdienai un ieraudzīt sevi pasaules kontekstā, kā arī ļauj pateikties par draudzību un novērtēt draugus. Valsts prezidents izteica prieku, ka Latvijai dāvātais darbs atradīsies tieši LNB, kur būs pieejams apskatei visiem interesantiem.

“Man bija patiess gods strādāt ar mākslas darbu “Latvijas karogs”! Tas bija interesants izziņas process, kas ir ļāvis man uzzināt vairāk par jūsu brīnišķīgo valsti un tās cilvēkiem, kā arī jūsu centieniem virzīties uz priekšu un būt brīviem. Es esmu pateicīgs Latvijas tautai, ka tā ir ļāvusi pieskarties savai dvēselei un tādējādi kļūt par daļu no jūsu valsts. Es izsaku dziļu pateicību prezidenta kungam un bibliotēkas direktora kungam personīgi,” pausts mākslinieka rakstiskajā sveicienā pasākuma dalībniekiem.

“Esam gandarīti, ka pasaulē atzīti ārzemju mākslinieki popularizē un godina gan Latvijas vēsturi, gan kultūru, gan valsts simbolu. Šis dāvinājums ir unikāls gadījums, kas apliecina, ka mākslas izpausmes pārvar robežas un tuvina kā valstis un sabiedrības, tā arī kultūras. Latvijas Nacionālā bibliotēka rūpēsies, lai par šo faktu uzzinātu gan ikviens bibliotēkas viesis, gan cilvēki visā pasaulē!” – atzina LNB direktors Andris Vilks.

2015. gada novembrī festivāla “Art Riga” atklāšanas pasākumā Dāvids Datuna mākslas darbu pasniedza Valsts prezidentam. Saskaņā ar Valsts prezidenta kancelejas iniciatīvu, mākslas objekts tiek deponēts LNB.

Mākslas darba “Latvijas karogs” pamatā izmantotas pozitīvas un negatīvas optiskās lēcas, kas novietotas virs attēlu kolāžas, kurā redzami Latvijas vēsturē svarīgi notikumi, vietas un cilvēki cīņā par valsts brīvību.

Mākslinieks Dāvids Datuna ir dzimis 1974. gada 10. februārī Tbilisi, Gruzijā. Šobrīd viņš dzīvo un strādā Ņujorkā, ASV. D. Datuna ir guvis plašu atpazīstamību ar mākslas objektu sēriju “Miljonu viedokļi” (“Viewpoints of Millions”), kas pēta nacionālās identitātes simbolus un to nozīmes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+