×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Nacionālo bibliotēku sola apmeklētājiem atvērt ap Jāņiem (3)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Latvijas Nacionālā bibliotēka. Pirmā grāmatu krava no Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas nonākusi bibliotēkas jaunajā ēkā "Gaismas pils". 14/04/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Jauno Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku ekspluatācijā, ticams, nodos maijā, šodien preses konferencē pavēstīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir neformāli apliecinājis, ka konstatētās nepilnības novērstas, un nākamajā nedēļā varētu tikt veikta gala pārbaude. Ugunsdrošības risinājumi, par kuriem panākta vienošanās, esot gan ļoti droši, gan arī neapdraudot ēkas iekštelpu estētiku, uzsvēra autoruzrauga pārstāvis Mārcis Mežulis.

Vienošanās panākta arī ar uzņēmumu “Rīgas satiksme”, kura iebilda pret to, ka bibliotēkas ēku pieņemtu ekspluatācijā bez kontakttīklu balstu izbūves, taču LNB projekta īstenošanas darba grupas eksperts Jānis Dripe norādīja – balstu izbūve jau sākotnēji paredzēta 4. kārtā, kuru īstenos nākamā gada sākumā.

Lai pabeigtu nodošanas ekspluatācijā gaitu, vēl jāsaņem VUGD gala slēdziens un Rīgas pilsētas būvvaldes atzinums par ēkas gatavību ekspluatācijai.

Jau aprīļa vidū sākusies bibliotēkas pārcelšanās, un LNB direktors Andris Vilks prognozēja, ka pirms Jāņiem pirmās lasītavas varētu tikt atvērtas apmeklētājiem. “Bijām cerējuši, ka bibliotēkas atvēršana notiks pakāpeniskāk, taču tagad būs, kā esam to nodēvējuši savā starpā, kaskādveida atvēršana. Tas ir grūtāk bibliotēkas darbiniekiem, un arī lasītājiem būs sarežģītāk iejusties jaunajā ēkā,” viņš prognozēja.

Plānotais Gaismas pils atklāšanas datums paliek nemainīgs – 29. augusts, LNB 95. dzimšanas diena.

“Gaismas pils” ir viens no apjomīgākajiem un tehnoloģiski sarežģītākajiem projektiem Latvijas vēsturē.

Līdz šim projekts valstij izmaksājis jau 135,7 miljonus latu (193,1 miljonu eiro), šogad tam atvēlēti vēl vairāki miljoni. Tas nozīmē, ka “Gaismas pils” kopējās izmaksas pārsniegs 180 miljonus latu (256,1 miljonu eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Interesanti,kāpēc jaunās bibliotēkas vadītāja krēslā turpinās sēdēt it kā neaizvietojamais cilvēks kuram sen jau bija jāatpūšas pensijā.Tajā krēslā izrādās var sēdēt galīgs nespējnieks.Tas daudz ko izsaka pārdomām.

  2. Sola????? Ko tas vards nozime? Atbildēt

    Neviens neko nav solijis. Ir tikai paredzets, planots, ka mineta datuma atvers. Starplaika, nav iespejams pateikt, kadi brinumi vel varetu rasties, kadas vel neparedzetas parbaudes jaiztur. Tas ir kluvis par tadu sportu trenkat un dancinat so jauno LNB tautas simbolu. Tatad, ir vienmer jabut gatavam reaget uz visu ko. Semper paratus.

  3. Un kāpēc tad nevarēja ap jāņiem tās grāmatas pārnest? Lika cilvēkiem salt ziemā un tagad jāgaida, kad grāmatas būs pieejamas. Kur paliek bibliotēkas pamatideja, galvenā jēga un funkcionalitāte? Viss tikai komerciālos nolūkos

Draugiem Facebook Twitter Google+