Mobilā versija
Brīdinājums +9.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 24. maijs, 2017
18. septembris, 2016
Drukāt

Nacionālo simfonisko orķestri arī turpmākos piecus gadus vadīs Indra Lūkina

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Indra Lūkina

Kultūras ministrija uz nākamajiem pieciem gadiem pagarinājusi līgumu ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekli Indru Lūkinu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša, iepriekšējā pilnvaru termiņā kā būtiskākais Lūkinas veikums novērtēts mērķtiecīgs darbs pie auditorijas paplašināšanas, sevišķi bērnu un jauniešu auditorijas piesaistes, izveidojot 2014.gadā izglītojošās programmas koncertu ciklu “Koncertsarunas ar Goran Gora”, bet 2015.gadā izveidojot LNSO vasaras festivālu visai ģimenei “Vasarnīca”.

Tāpat atzinīgi novērtēta Lūkinas sadarbības veicināšana ar kaimiņvalstīm. Šajā gadā tika izveidots Baltijas simfoniskais festivāls.

Bērziņa-Bebriša informēja, ka jūlijā tika izveidota komisija, kas veica LNSO valdes locekles Lūkinas iepriekšējā pilnvaru termiņā paveiktā izvērtēšanu. Augusta sākumā notika komisijas sēde, kurā komisija, izvērtējot Lūkinas iepriekšējā pilnvaru termiņā paveikto, nolēma atbalstīt viņas iecelšanu par valdes locekli LNSO uz nākamo pilnvaru termiņu.

Ministrija no LNSO valdes locekles turpmākajos gados sagaida, ka turpināsies LNSO auditorijas paplašināšana, LNSO piedalīsies Eiropas Savienības dalībvalstu projektā “Consortium”, tiks turpināts Baltijas simfoniskais festivāls, kura kulminācija gaidāma 2018.gada novembrī, kā arī īstenots latviešu komponistu jaundarbu cikls, kas veltīts Latvijas simtgadei.

Jau ziņots, ka Lūkina par LNSO valdes locekli un orķestra direktori kā piemērotākā pretendente konkursa kārtībā tika izraudzīta 2013.gada augustā. Līdz tam šajā amatā bija Ilze Paidere-Staķe, kura orķestri vadīja kopš 2009.gada.

Pievienot komentāru

Gundars Āboliņš: Sāku nobriest režisora darbam (4)Pēc divām Minhenes kamerteātra štatā nospēlētajām sezonām Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī režisora Viestura Kairiša iestudētajā Viljama Šekspīra lugā "Karalis Līrs" negaidīti debitējis kādreizējais Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš.
Draugiem Facebook Twitter Google+