×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Nacionālo teātri nākamos gadus turpinās vadīt Ojārs Rubenis

rubenis_ojars

Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, kuram aizvadītajā nedēļā beidzās pilnvarojuma līgums, parakstījis jaunu līgumu, līdz ar to nākamos trīs gadus Rubenis turpinās vadīt teātri.

Kā aģentūrai LETA atklāja Rubenis, viņam jau ir sagatavota teātra koncepcija nākamajiem trīs gadiem, taču sīkāk par tik tālām nākotnes iecerēm viņš nevēlas runāt.

Teātra direktors vēstīja, ka nākamajā teātra sezonā Nacionālais teātris plānojis piesaistīt divus viesrežisorus, bet kopumā jaunajā sezonā izrāšu skaits būs 14, no kurām astoņas izrādes būs teātra Lielajā zālē.

Savukārt patlaban teātris saviem skatītājiem piedāvā muzikālo izrādi “Parīzes Dievmātes katedrāli”, kas ir operas jauniestudējums teātra versijā, bet jau jūnijā pie skatītājiem atgriezīsies izrāde “Skroderdienas Silmačos”.

Ar trīs izrādēm Latvijas Nacionālais teātris šovasar viesosies arī Cēsu mākslas festivālā un vien no izrādēm, kas tiks piedāvāta skatītājiem, būs režisora Kirila Serebreņņikova veidotā izrāde “Mirušās dvēseles”.

Šā gada februārī teātris skatītājiem pēdējo reizi piedāvāja noskatīties “Mirušās dvēseles”, kas ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu kā 2009./2010.gada dramatiskā teātra izrāde, taču teātra direktors minēja, ka otrdien, tie, kas vēl nav paspējuši noskatīties šo izrādi, to varēs noskatīties teātra Lielajā zālē plkst.18.

Rubenis Latvijas Nacionālo teātri vada no 2006.gada pavasara. Teātra direktors atzina, ka šajā laikā ir lietas, kuras ir izdevies īstenot, taču ir idejas, kas vēl palikušas neīstenotas.

Līdzšinējais teātra darbs novērtēts ar “Spēlmaņu nakts” balvām, direktoram izdevies turpināt sadarbību ar režisoru Serebreņņikovu, kurš šajā sezonā teātrī iestudēja izrādi “Voiceks”, tāpat tiek iestudētas muzikālas izrādes, piemēram, šajā sezonā tā ir “Parīzes Dievmātes katedrāle” izrāde, kurā spēlē arī orķestris.

Savukārt teātra Mazā zāle kļuvusi par vietu, kur izrādes tiek iestudētas šaurākam skatītāju lokam, ļaujot vairāk eksperimentēt jaunajiem režisoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+