Sports
Citi sporta veidi

Nācis, lai kaut ko dotu izlasei 0

foto – Mitteldeutsche Zeitung

Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien un sestdien jauna galvenā trenera Armanda Uščina vadībā aizvadīs Garļavā divas pārbaudes spēles pret Lietuvas izlasi. Nākamajā nedēļā valstsvienība ar mačiem pret Ungāriju un Dāniju noslēgs līdz šim neveiksmīgo Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru.

Armanda Uščina debijas reizē Latvijas izlase uz Lietuvu devusies ar faktiski otro sastāvu, tiks pārbaudīti vairāki junioru vecuma spēlētāji un izlases debitanti.

“Droši vien katram trenerim ir vēlme kļūt par valstsvienības galveno treneri. Man šāds piedāvājums, protams, bija negaidīts. Lēmumu vajadzēja pieņemt pāris dienās. Es nedomāju par “jā” vai “nē”, bet gan to, vai varu izlasei kaut ko dot, kaut ko mainīt. Pasakot jā, cilvēks uzņemas lielu atbildību. Izvērtējot savu pieredzi gan spēlējot, gan pēdējos gados arī trenējot, izlēmu, ka esmu gatavs šim solim. Piekritu ar domu, ka varu un gribu kaut ko dot izlasei nevis tikai nomainu iepriekšējo treneri,” pieņemot jaunu izaicinājumu, sacīja Armands Uščins.

Saistītie raksti

43 gadus vecais Uščins aizvadītajā sezonā vadīja Vācijas trešās līgas klubu Bernburgas “Anhalt”, kas Ziemeļu zonā ierindojās devītajā vietā 16 komandu konkurencē. Trenera amatam viņš pievērsās jau 2011.gadā, pats vēl būdams aktīvs spēlētājs.
Spēlētāja karjeras laikā Uščins spēlējis Latvijā un Vācijā, daudzus gadus pārstāvējis arī nacionālo izlasi. Uščins ir viens no trim handbolistiem (vēl arī Margots Valkovskis un Dmitrijs Bražņikovs), kas valstsvienībā aizvadījis vairāk par simts spēlēm – 128. Pēdējo spēli Latvijas izlasē Uščins nospēlēja 2013.gada 15.jūnijā pret Horvātiju.

Latvijas Handbola federācija maijā pārsteidzoši atlaida iepriekšējo galveno treneri Uģi Vikštremu, kura vadībā Latvijas izlase aizvadīja savu labāko kvalifikācijas turnīru un gandrīz iekļuva pasaules čempionāta finālturnīrā. Īslaicīgu veselības problēmu dēļ Vikštrems maijā nevarēja būt kopā ar komandu divās spēlēs pret Nīderlandi, pēc kurām tad arī tika lemts par treneru maiņu.

LA.lv