×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

“Naftogaz” vadītājs: pastāv liela iespējamība pārtraukt gāzes piegādes uz ES (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ja Ukrainas un Krievijas konflikts par gāzes piegādēm un tās cenām ieies jaunā pakāpē, pastāv liela iespēja gāzes piegāžu pārtraukšanai uz Eiropas Savienību (ES), paziņojis Ukrainas valsts naftas un gāzes rūpniecības uzņēmuma “Naftogaz” vadītājs Andrejs Koboļevs.

Intervijā izdevumam “Zerkal nedeļi”, atbildot uz jautājumu, vai tiešām pastāv briesmas, ka varētu tik pārtraukta gāzes piegāde Ukrainai un Eiropai, Koboļevs pavēstīja: “Ir. Diemžēl, ja politika ņem virsroku pār ekonomiku gāzes jomā, tad tādas briesmas ir ļoti lielas.”

Pēc viņa teiktā, izvairīties no Krievijas gāzes piegāžu pārtraukšanas var tikai divos veidos. “Vai arī jāvienojas ar “Gazprom” par cenas saglabāšanu, vai arī mums jāvienojas ar Eiropas kompānijām, kuras pirks gāzi no “Gazprom” un pēc tam to pārdos mums, kā arī tieši apmaksās mūsu pakalpojumus par gāzes tranzītu caur mūsu teritoriju,” sacīja Koboļevs.

Viņš pavēstīja, ka Ukrainas puse jau piedāvājusi Eiropas Komisijai un vadošajām Eiropas kompānijām sākt sarunas ar “Gazprom” par gāzes iegādi uz Krievijas rietumu robežas, lai to iesūknētu Ukrainas gāzes krātuvēs un tranzītā sūtītu uz Eiropu.

Kā vēstīts, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 10.aprīli, 18 Eiropas valstu līderiem adresētā vēstulē norādījis, ka gadījumā, ja Ukraina nedzēsīs savu parādu par gāzi, “Gazprom” būs “spiests pāriet uz priekšapmaksas gāzes piegādēm, turpmāku maksāšanas nosacījumu pārkāpumu gadījumā pilnībā vai daļēji pārtraucot gāzes piegādes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu skaidrs uz ko te viss iet …

Draugiem Facebook Twitter Google+