Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
12. aprīlis, 2014
Drukāt

“Naftogaz” vadītājs: pastāv liela iespējamība pārtraukt gāzes piegādes uz ES (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ja Ukrainas un Krievijas konflikts par gāzes piegādēm un tās cenām ieies jaunā pakāpē, pastāv liela iespēja gāzes piegāžu pārtraukšanai uz Eiropas Savienību (ES), paziņojis Ukrainas valsts naftas un gāzes rūpniecības uzņēmuma “Naftogaz” vadītājs Andrejs Koboļevs.

Intervijā izdevumam “Zerkal nedeļi”, atbildot uz jautājumu, vai tiešām pastāv briesmas, ka varētu tik pārtraukta gāzes piegāde Ukrainai un Eiropai, Koboļevs pavēstīja: “Ir. Diemžēl, ja politika ņem virsroku pār ekonomiku gāzes jomā, tad tādas briesmas ir ļoti lielas.”

Pēc viņa teiktā, izvairīties no Krievijas gāzes piegāžu pārtraukšanas var tikai divos veidos. “Vai arī jāvienojas ar “Gazprom” par cenas saglabāšanu, vai arī mums jāvienojas ar Eiropas kompānijām, kuras pirks gāzi no “Gazprom” un pēc tam to pārdos mums, kā arī tieši apmaksās mūsu pakalpojumus par gāzes tranzītu caur mūsu teritoriju,” sacīja Koboļevs.

Viņš pavēstīja, ka Ukrainas puse jau piedāvājusi Eiropas Komisijai un vadošajām Eiropas kompānijām sākt sarunas ar “Gazprom” par gāzes iegādi uz Krievijas rietumu robežas, lai to iesūknētu Ukrainas gāzes krātuvēs un tranzītā sūtītu uz Eiropu.

Kā vēstīts, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 10.aprīli, 18 Eiropas valstu līderiem adresētā vēstulē norādījis, ka gadījumā, ja Ukraina nedzēsīs savu parādu par gāzi, “Gazprom” būs “spiests pāriet uz priekšapmaksas gāzes piegādēm, turpmāku maksāšanas nosacījumu pārkāpumu gadījumā pilnībā vai daļēji pārtraucot gāzes piegādes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu skaidrs uz ko te viss iet …

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+