Viedokļi
Komentāri

Franks Gordons: Pretlatviskam naidam ir vairākas pakāpes 16


Franks Gordons
Franks Gordons
Foto – Timurs Subhankulovs

Pretlatviskam naidam ir vairākas pakāpes. Un ja nu vēl klāt nāk neķītri paņēmieni…

Te, lūk, portālā “Delfi” krievu valodas versijā Aleksejs Jevdokimovs nāk klajā ar apcerējumu, kura virsraksts vien šņāc un zviedz: “Neveiksminieku valoda un zeme – neveiksminiece”.

Ievadā Jevdokimovs priecājas par to, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs meties “aizstāvēt” Latvijas krievu skolēnus, kuri nevēlas, kā paredzēts, kārtot centralizēto eksāmenu latviešu, t. i., valsts valodā, un pat pārmet Izglītības ministrijai “valsts drošības apdraudējumu”.

Jevdokimovs šo Lemberga pārmetumu tuvāk neizskaidro un pilnīgi ignorē itin loģisko apsvērumu, ka krievu skolēns, kurš spējīgs nokārtot centralizēto eksāmenu valsts valodā, līdz ar to apliecina, ka patiešām integrējies un latviskā vidē nejūtas svešs. Toties “Delfu” autors steidz nomelnot Latvijas valsts valodu, jo, raugi, “latviešu valoda ir ļoti mazas un ļoti provinciālas (!) valsts valoda”, un galvenais – šī valsts “vēl iespītējusies savā provinciālismā”. Sak, kādas te izredzes tam, “kas nodarbojas ar zinātni, mākslu, literatūru (..) Vēlies daudz ko paveikt dzīvē, mācies ne tikai latviešu valodu. Bet arī angļu, vācu, franču, pat ķīniešu valodu. Mācies – un aizbrauc no Latvijas”. Jevdokimovs apzināti jauc. Runa taču ir par centralizēto eksāmenu! Latvijas skolās un augstskolās iespējams apgūt minētās valodas un interesentiem – arī ķīniešu.

Visa te citētā rindkopa ir viens vienīgs ļauns, nicīgs smīns, kas adresēts latviešu valodai un Latvijas valstij – neveiksminiecei.

Teiksiet – tālāk nav kur iet? Ir gan: no tīmekļa dzīlēm izniris “sens paziņa” – Aleksandrs Gapoņenko. Kā ziņo Maskavas portāls “bditelnost-info”, Gapoņenko apgalvojis: prasībai krievu skolēniem kārtot centralizēto eksāmenu latviešu valodā esot neģēlīgs nolūks – aptumšot krievu bērnu apziņu un audzināt viņus par “janičariem”, kurus varēšot izmantot karā pret Krieviju. Gapoņenko atgādina, ka Osmaņu impērijā bērnus ar varu “izrāva” no kristiešu ģimenēm, padarīja par vergiem, audzināja islāma garā, iepotējot naidu pret kristiešiem, un tie kļuva par turku sultāna uzticamiem janičariem, gataviem slepkavot kristiešus. Gapoņenko murgo, un šie murgi tiek laisti tālāk pasaulē.

Rīgas krievu laikraksta portālā “vesti.lv” ievietots žurnālista Anatolija Tarasova ziņojums no Maskavas ar šādu virsrakstu – “Specdienesta eksvadītājs: latviešiem krievu genocīds nepaliks nesodīts”. Drausmīgs virsraksts! Tarasovs ziņo, ka televīzijas kanāla “Rossija-1” 13. augusta raidījumā runājis Jakovs Kedmi.

Kas ir šis 70 gadus vecais pensionārs Jakovs Kedmi (Kazakovs)? No 1992. līdz 1999. gadam viņš vadīja Izraēlas specdienestu “Nativ”, pamudinot pēcpadomju telpas ebrejus izceļot nevis uz ASV, bet uz Izraēlu. Aiziedams pensijā, savos uzskatos kļuva uzkrītoši prokremlisks un šajā garā uzstājas Maskavas televīziju raidījumos. Tas ir, pēc tam, kad viņam no 2001. līdz pat 2015. gadam bija aizliegts iebraukt Krievijā!

Un ko tad mēs lasām Tarasova atstāstā? Cita starpā Kedmi pārmetis Rietumiem, ka tie pieļāvuši “aparteīdu pret krievu iedzīvotajiem Baltijā”. (Iekavās piemetināšu: palestīniešu pašpārvaldes vadītājs Mahmuds Abass pārmet Izraēlas administrācijai tieši to pašu – aparteīdu pret okupētas teritorijas iedzīvotajiem.)

To Kedmi esot teicis “Vesti” portālā. Bet šo rindu taču nav tai drausmīgajā teikumā, kas lasāms virsrakstā! Tā vien šķiet, ka tas ir neģēlīgs paņēmiens nolūkā sakarsēt antilatviskumu līdz baltkvēlei un pie reizes uzkurināt latviešos antisemītismu.

LA.lv