×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Pretlatviskam naidam ir vairākas pakāpes (39)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Pretlatviskam naidam ir vairākas pakāpes. Un ja nu vēl klāt nāk neķītri paņēmieni…

Te, lūk, portālā “Delfi” krievu valodas versijā Aleksejs Jevdokimovs nāk klajā ar apcerējumu, kura virsraksts vien šņāc un zviedz: “Neveiksminieku valoda un zeme – neveiksminiece”.

Ievadā Jevdokimovs priecājas par to, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs meties “aizstāvēt” Latvijas krievu skolēnus, kuri nevēlas, kā paredzēts, kārtot centralizēto eksāmenu latviešu, t. i., valsts valodā, un pat pārmet Izglītības ministrijai “valsts drošības apdraudējumu”.

Jevdokimovs šo Lemberga pārmetumu tuvāk neizskaidro un pilnīgi ignorē itin loģisko apsvērumu, ka krievu skolēns, kurš spējīgs nokārtot centralizēto eksāmenu valsts valodā, līdz ar to apliecina, ka patiešām integrējies un latviskā vidē nejūtas svešs. Toties “Delfu” autors steidz nomelnot Latvijas valsts valodu, jo, raugi, “latviešu valoda ir ļoti mazas un ļoti provinciālas (!) valsts valoda”, un galvenais – šī valsts “vēl iespītējusies savā provinciālismā”. Sak, kādas te izredzes tam, “kas nodarbojas ar zinātni, mākslu, literatūru (..) Vēlies daudz ko paveikt dzīvē, mācies ne tikai latviešu valodu. Bet arī angļu, vācu, franču, pat ķīniešu valodu. Mācies – un aizbrauc no Latvijas”. Jevdokimovs apzināti jauc. Runa taču ir par centralizēto eksāmenu! Latvijas skolās un augstskolās iespējams apgūt minētās valodas un interesentiem – arī ķīniešu.

Visa te citētā rindkopa ir viens vienīgs ļauns, nicīgs smīns, kas adresēts latviešu valodai un Latvijas valstij – neveiksminiecei.

Teiksiet – tālāk nav kur iet? Ir gan: no tīmekļa dzīlēm izniris “sens paziņa” – Aleksandrs Gapoņenko. Kā ziņo Maskavas portāls “bditelnost-info”, Gapoņenko apgalvojis: prasībai krievu skolēniem kārtot centralizēto eksāmenu latviešu valodā esot neģēlīgs nolūks – aptumšot krievu bērnu apziņu un audzināt viņus par “janičariem”, kurus varēšot izmantot karā pret Krieviju. Gapoņenko atgādina, ka Osmaņu impērijā bērnus ar varu “izrāva” no kristiešu ģimenēm, padarīja par vergiem, audzināja islāma garā, iepotējot naidu pret kristiešiem, un tie kļuva par turku sultāna uzticamiem janičariem, gataviem slepkavot kristiešus. Gapoņenko murgo, un šie murgi tiek laisti tālāk pasaulē.

Rīgas krievu laikraksta portālā “vesti.lv” ievietots žurnālista Anatolija Tarasova ziņojums no Maskavas ar šādu virsrakstu – “Specdienesta eksvadītājs: latviešiem krievu genocīds nepaliks nesodīts”. Drausmīgs virsraksts! Tarasovs ziņo, ka televīzijas kanāla “Rossija-1” 13. augusta raidījumā runājis Jakovs Kedmi.

Kas ir šis 70 gadus vecais pensionārs Jakovs Kedmi (Kazakovs)? No 1992. līdz 1999. gadam viņš vadīja Izraēlas specdienestu “Nativ”, pamudinot pēcpadomju telpas ebrejus izceļot nevis uz ASV, bet uz Izraēlu. Aiziedams pensijā, savos uzskatos kļuva uzkrītoši prokremlisks un šajā garā uzstājas Maskavas televīziju raidījumos. Tas ir, pēc tam, kad viņam no 2001. līdz pat 2015. gadam bija aizliegts iebraukt Krievijā!

Un ko tad mēs lasām Tarasova atstāstā? Cita starpā Kedmi pārmetis Rietumiem, ka tie pieļāvuši “aparteīdu pret krievu iedzīvotajiem Baltijā”. (Iekavās piemetināšu: palestīniešu pašpārvaldes vadītājs Mahmuds Abass pārmet Izraēlas administrācijai tieši to pašu – aparteīdu pret okupētas teritorijas iedzīvotajiem.)

To Kedmi esot teicis “Vesti” portālā. Bet šo rindu taču nav tai drausmīgajā teikumā, kas lasāms virsrakstā! Tā vien šķiet, ka tas ir neģēlīgs paņēmiens nolūkā sakarsēt antilatviskumu līdz baltkvēlei un pie reizes uzkurināt latviešos antisemītismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Malacis cienijamais Frenks Gordons! Labākais variants, kad cilvēku, kas aizstāv latviešu tiesības nevar nekādi nosaukts par fašistu un latviešu nacionālistu. Kā kremlini tā nekaunīgi apmelo katru latvieti, kas pasaka taisnību par nelietībām un noziegumiem pret savu tautu!

 2. Kas tas par trulu dzīvnieku, kas te skribelē svešajā mongoļu mēlē? Laikam par kirilicu sauc to aziātu ķeburus! Nu gan analfabēts tas ur.liku ba.stards, ka neko nemāk eiropeiski un cilvēcīgi uzrakstīt!

 3. Krievijas “kasandras” (Novodvorska) Putina vērtējums, ka viņš ir Antikrists gūst reālus pierādījumus. Vecā plaisa jūdu starpā starp Kristus piekritējiem un nolēdzējiem ar Putina svētību ir aktulizēta.

 4. latviesu tautas iznicinataji irmusu pastavosa vara vini visi ar troksni jalikvide ja sita turpinasies tad driz tadas latvijas nebus tapec cilveki naciet pie prata kautkas ir jadara

 5. Patīk ka ebrejs(ž) ebreju(ž) grauž un gāna.

 6. No vienas puses ir inteliģents, loģiski domājošs žurnālists — Franks Gordons; no otras puses ir tādi krievu nacisti kā Gapoņenko, Grafists, Kiseļovs un tiem līdzīgi. Taisnība uzvarēs, jo Baltijas valstis vairs nav vienas, kā tas bija 1940. gadā.

  • Vai nebūsi sajaucis krastus, fašistu ..: Gapoņenko, Grafistu un Kiseļovu, nosaucot par nacistiem? Nacisti par marodierismu un izvarošanām savus karavīrus lika pie sienas bez žēlastības, Sarkanās armijas komandieri varēja nošaut zaldātiņu, par atteikšanos to darīt.

   • Нет уж, Улдис, это именно ты сам что то конкретно попутал! Ты сам – животное, с животными же инстинктами. Ну, и без мозгов точно, эти у тебя – ну чисто ангелы, а другие – просто исчадия ада! Азм есть бог, так что ли?! Да кто ты такой вообще, чтобы судить! Так, пыль на дороге.

    • Kas tas par trulu dzīvnieku, kas te skribelē svešajā mongoļu mēlē? Laikam par kirilicu sauc to aziātu ķeburus! Nu gan analfabēts tas ur.liku ba.stards, ka neko nemāk eiropeiski un cilvēcīgi uzrakstīt!

  • Улыбныло, честное слово. Так элегантно лизнуть задницу, это нужно уметь, тут сноровка нужна. Да, стою в одном ряду с такими людьми, вау! Прямо горжусь собой. Оказывается, я русский нацист, неожиданно, право слово, а я и не знал. Даже волнительно где то.
   А правда действительно победит, тут я с вами согласен. Но, вот кто от этого больше выиграет, неизвестно.

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 7. … Paldies Frankam Gordonam par vina pro latvisko ‘interesu sludinasanu’ sai ‘latviska’ portala … kur pat ir atlauts GRAFISTIEM atbildet krieviski un kirilica … bet kaut ka tas viss logiski nesaiet kopa … !!!

  … Vispirms, ko propagande Krievija, mums neintrese vairs … esam pieradusi pie sis valsts diktatoriskas vadibas ideologiski ‘izlietojamo idiotu’ varstojumiem … si lieta pat nav vesturiski nekad mainijusies no tas pasiem viltigi pasleptajiem sakumiem: Romas Imperijas laikiem, kad baltu etrusku kenini tika viltigi pievilti no Romas senatoriem/vietas iepirkusajiem svestautiesiem … un zaudeja savas galvas un tiesibas … to meligo un aizvainoso komentu pieminesana tikai uztur to propogandu !
  … Otrkart, kadas pakapes var but meliem ? Latvietim nepatiesiba ir meli, un iekrit NETIKUMIBAS karta. Varbut Izraela ir pienemti likumi, kas nosaka kurs var melot, zakt un spekulet kad un par cik, atkarigi no savas personigas varas pozicijas … bet neticu tadai situacijai, jo lidz sim visi vainigie liekas ir saukti tiesu prieksa … !
  …Treskart, visas pieminetas personas ir lidzigas GRAFISTAM, seit pat, vai nu esot okupantam vai ta pecnacejam, neinformetam, neizglitotam, homosovjetikus tipam, kas neiederas Vakareiropas kultura, bet megina to sagraut, ka samaksatam vai ‘izlietojamam idiotam’ piederas, bet pasam neizprotot cik smiekligs ir katrs vina arguments patiesibas prieksa !!!
  … Frank Gordon, vai pretlatviska nostaja turpretim neizmainas tas pakape, pec to pielietotaju vainas apzinas … jo, ja nu esi jau vienreiz, sava genetiski sagatavota vai iedzimta launuma, padevies meliem un negelibam pret latviskas TIKUMIBAS aizstavjiem, tad nu jamegina visiem spekiem iznicinat pastavosas liecibas ko esi sastradajis pret cilveci un tapat jamegina likvidet palikusos lieciniekus … jo nakosas paaudzes prasis gandarijumu … !!!

  • Господи! Да как же вы смешны в своей тупой националистической упоротости! Ну, прямо религиозные фанатики, даже покруче мусульманских, ей богу! Ржу не могу!
   “Да пребудет с вами сила!”(с)

   • Ржу не могу! – Tas tāpēc, ka tev smadzenēs ieperinājies kremļa impēriski-patriotiskais sifiliss, kas kremļa saimniekiem pielipis no mongoļiem-tatāriem tālajā 14.-15.gadsimtos. Jāārstējas !!!!

    • Простите, а вы специалист в этой области, имеете диплом, звания?! Или просто “народный диванный обличитель”?! Так это вам лечится надо!

  • Gudrs jau ir tas Gordons,kaajau lielaakaa dalja zhiidu (vinja pasha piekopts savas naacijas apziimeejums)…Tomeer,taapat,kaa Streips,vinjsh ir izteikts Sorosa kalps…Es spriezhu peec vinju abu publikaacijaam ASV latvieshiem domaatajaa presee ,,Laiks,, ,,Latvija Amerikaa,,…

 8. voldemars kārlis markuss Atbildēt

  Kaut nu mūsu politiķi būtu ar skaidru un taisnu runu pasaules lietu kārtību zinoši.Paldies Frankam Gordonam un novēlam viņam garu mūžu un dzīves prieku.

 9. Paldies par rakstu! Diemžēl antiLatvijas propagandas priekšgalā ir tieši ebreju tautības pārstāvji, īsti nav saprotams, kāpēc, bet situācija ir labi redzama, palasot šo ”atkritumu” vaukšķēšanu… Tas nekādā gadījumā nedod tiesības vainot kādu tautību kopumā, par dažu ciltsbrāļu ”debilizēšanos”.

 10. Pakāpes ir dažādas, no pilnīgi atklātiem latviešus valsts un tautas ienaidniekiem: Ždanokas, Gapoņenko un Lindermaņa un SC neliešiem, kuri iztēlojas par eiropeiskiem sociāldemokrātiem līdz pat prokremliskiem lopiem, kuriem Latvija ir “mazā fašistu valstele”, bet latviešu grūtnieču dedzinātājs, Kononovs – upuris, kuri kopā ar SC ieceļ amatos ministrus un prezidentu, kam 90% balsojumi ir identiski ar SC, kuri sargā čekas maisus un dala uzturēšanās atļaujas. To retorika un ārējās izpausmes ir atšķirīgas, tomēr viņi visi ir ienaidnieki un iecietība pret tiem ir noziegums pret pašu valsti un tautu.

 11. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам данного сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Господа модераторы, вы цинично нарушаете конституцию своей же страны! В соответствии с конституцией, в Латвии – свода слова и цензура запрещена (ст.100)!!!

 12. Visi normālie,Latvijai lojālie grafisti LA komentē valstsvalodā,izņemot vienu… Gordona k-gs arī diez vai savus rakstus LA sūta ivritā vai jidišā rakstītus..

  • А измеритель этой самой лояльности, он у вас где располагается? Во рту или в заднице? Или в другом месте? И что он из себя, собственно, представляет? Рулетку, линейку, весы, калькулятор?
   Ты вор! Прекрати воровать чужие ники, сука!
   В отличии от автора, я не пишу статьи за деньги и не шлю их редакции. Я пишу просто комментарии, и это есть моё право свободного человека в свободной стране! Язык комментария – это мой выбор, мой и только мой! Как только нам начинают указывать на каком языке надо говорить и писать, что правильно, а что – нет, свобода заканчивается и приходит диктатура! Да, да, та самая диктатура, о которой вы тайно мечтаете.

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 13. Tas ar bulgāru burtiem skribelējošais, ir sasniedzis augstu pakāpi savās pretlatviskajās naida izpausmēs !

  • А ты, ворюга, какой степени ненависти достиг, а?! Как тебе, весело воруется, совесть не мучает?! Видимо, нет, совсем не мучает да и совести наверняка как таковой не имеется. Прекрати воровать чужие ники, сука!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 14. Par Jūsu rakstiem pastiprinātu interesi izrāda Latvijas valstī joprojām dzīvojošā homosovjeticus imigrantu identitāte. Ņemot vērā šo interesi, es gribētu jums lūgt jūsu rakstos iekļaut izglītojošu informāciju šiem nelaimīgajiem, šiem impēriskiem homosovjeticus identitātes uzturētājiem. Proti, vai būtu iespējams mēģināt sākt ar politisko teoriju, tādējādi izskaidrojot sociālo konstrukciju dažādību.Piemēram, nacioāla valsts (Eiropa) vs impērija (krievija, asv, ķīna, anglija), parādot šo konstrukciju ideoloģisko vienveidību veidošanas un uzturēšanas procesā. Ir ļoti liela atšķirība starp nacionālu valsti (vairākuma noteikta kultūra, reliģija – veidošanās procesā) un impēriju (mazākuma uzspiesta kultūra un reliģija [ideoloģija] – veidošanas procesā). Par atšķirībām sociālo konstrukciju uzturēšanas jomā- ir vēl ineteresantāk (!). Šeit būtu jāskaidro šiem homosovjeticus par to, kā veidojas ideoloģija,Proti, par nacionālas valsts mītu dabisko attīstību un to sajaukšanos ar reliģiju, par impērijas nedabisko (vardarbīgu) mītu, ideoloģijas , reliģijas uzspiešanu (šeit palīgā būtu jāņem citas sociālās zinātnes -antropoloģija , reliģijas filosofija, teoloģija, intelektuālās domas vēsture utt)). Varbūt tas palīdzētu šiem nelaimīgajiem “kokiem bez saknēm … un putniem vez ligzdām”

  • Я написал комментарий, а ваши модераторы его по привычке удалили! Это у вас специально ко мне отношение такое, или модераторы так дедушку защищают?! Или для редакции свобода слова – просто пустой звук, а конституция страны – простая бумашка, которой можно подтереться?! Ну, если вы сами не уважаете свои законы, то с какой стати их должны уважать другие?! Это вопрос риторический. По вашему отношению ответ понятен сам собой. Есть только одно, правильное мнение, и другого быть не может! Ну и кто из нас советский до костей мозга?!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 15. Izdzēsiet svešā valodā rakstīto, avi arī nodrošiniet redakcijas tulkojumu!

  • Надо же, ябедничаем! Вот как у вас со свободой слова, не нравится – удаляем! А как же конституция, права человека и всё такое, а? А…., я же забыл, это всё только для избранных, для титульных арийцев! Так?! Только им позволено говорить и писать гадости про других, они же пищут на государственном! Им можно и чужие ники воровать и обзывать матерно и меня самого, и мой народ, и мою страну!? Что же вы начинаете пищать как только вам отвечают соответственно? Хотите, чтобы портал был культурным? Так начните с себя, сами не срите в комментах, тогда и не получите такого же в ответ. Всё просто, уважайте других – и вас тоже будут уважать.

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

 16. Vaiii ka patiik dazham shitaas teemas.. Audzeet, mekleet, puust.
  Citeju komentu no soctikla: “Naidu sēj speciāli šim nolūkam mācitie cilvēki,kuriem ,lai palielinātu savu ietekmi ,nav vajadzīgs miers un draudzība dažādu valstu un tautību starpā.”

  p.s. rakstu nelasu. tiri pec virsraksta un jau prognozejot piemetu.

 17. Atilde uz visiem šiem kriev-fašistu apgalvojumiem slēpjas aiz …..;
  И.А. Ильин (1882-1954), русский философ:
  “Россия самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто наизнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нём весь мир…”

  • Ja “grafists” būtu iepazinies ar Krievijas Zinātņu Akadēmijas akadēmiķa Vladimira Toporova atziņām par Baltu valodām, proti latviešu un lietuviešu valodu, viņš laikam būtu apstulbis (obaldel). Mūsu valodas ir vissenākā Atlantijas baltu rases valodas, kuras joprojām skan. Krievu valoda ir vārdu mistrojums un arī tas vairs neiztur angļu valodas spiedienu. Krievu valodu prot nekrievi kuri to nopietni mācījušies. Vidēji izglītots krievs vairs nav spējīgs izlasīt ko uzrakstījis Vasilijs Makara d. ŠUKŠINS, kurš ir dižākais īsā stāsta meistars krievu 20. g.s. Kāpēc? tāpēc , ka talkā jāņem Ožegova un Švedovas sastādītā Krievu valodas skaidrojošā vardnīca, kas 2000. gadā tika izdota vien 10000 lielā metienā. Fakti runā paši par sevi.

  • Андис, почитайте комментарии ваших соплеменников на этом портале и вы сами поймёте, что, всё сказанное этим философом, можно с полным правом отнести к самой Латвии и её жителям!

   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны! Что господа, продолжаем веселиться?! Отличная игра в «свободу слова», я пишу, вы – удаляете. И плевать на конституцию!

   • Grafists, varbūt padomā kāpēc te tagad ir tā.

    • Думать? Да ну что вы, да разве же мы умеем. Да и не положено нам думать, нам надо приказы выполнять. (это был сарказм, если вы не поняли!)

 18. Ak,ja Krievija attīstītos tik strauji un daudzveidīgi kā Latvija ,kas tā būtu par laimi tās iedzīvotājiem! Bruņojums ,starptautiski konflikti,dopings un alkoholisms ir lietas,ko viņi vēl nepamana,bet kas tos beigu beigās sagrauzīs.

 19. Kā vienmēr perfekts raksts. Paldies.

   • Ļoti kompetents raksts ar asu skatu un pilnīgu situācijas un cēlonības izpratni. Tadēļ jau dažādi grafisti tā satrakojušies, citādi saimnieks nedos pelmeņus (tiešā nozīmē – mīklā apviļātus gaļas subproduktus…). Lai Gordona kungam laba veselaība un skaidrs prāts vēl ilgus gadus! Paldies!

 20. Idiotisms ir diagnoze,bet,kas ir idiotisku tekstu tiražētāji?Uz vairāk zināmu Krievijas domes deputātu Vl.Žirinovski jau varētu pārdot biļetes,zāles būtu pilnas.Par latviešu anti-semītismu gan nevajadzētu bažīties,pārāk jau inteliģenta nācija.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+