×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Bet kur palicis Medvedevs? (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dmitrijs Medvedevs

“ASV, ārā no Krievijas, kamēr kauli veseli!” tāds bija sauklis, ko 13. augustā auroja pūlis, kas bija salasījies pie ASV vēstniecības Maskavā. Šo pasākumu organizēja t. s. “Nacionālā atbrīvošanas kustība”. Akcijas koordinators Deniss Ganičs uzsvēra, ka jāsaliedējas cīņai pret “pasaules ļaunumu” – ne mazāk. Satāns, Lucifers, Mefistofelis? Lūk, daži no pārējiem šā pūļa saukļiem: “Gejiem nav vietas civilizētajā pasaulē!”, “Teft (ASV vēstnieks Krievijā. – F. G.), vācies prom!”, “Tēvocim Semam rokas līdz elkoņiem asinīs!”.

Uz šīs naida lēkmes fona nāsīs sitās dūmi no degošās cūkgaļas kalniem, ausīs atbalsojās buldozeru dobjā rūkoņa, pārvēršot smirdošā putrā tūkstošiem siera rituļu. Kremlis deva rīkojumu bez žēlastības iznīcināt visu pārtiku, ko mēģina ieplūdināt Krievijā, ignorējot “pretkrievisko” rietumvalstu pārtikas produktu importa aizliegumu. Maskavas un visas Krievzemes patriarhs Kirills un vairāki sabiedriski darbinieki kautrīgi ieminējās, ka šie produkti būtu jāsadala trūkumcietējiem vai vismaz “zemessargu ģimenēm Donbasā”. Bet Putins palika nepielūdzams. Viņš gan vēl gozējas “pūļa elka” lomā, bet viņa apbrīnotāji sāk kurnēt: kas par daudz, tas par daudz.

Pārtikas iznīcināšanas orģijas kritizētāji norāda, ka 20 miljoni Krievijas iedzīvotāju veģetē trūkumā, un atgādina senu tautas gudrību: mest prom ēdamo ir grēks. Tiek atgādināts arī, ka krievu tautas atmiņā uz mūžiem iespiedušies drausmīgie bada laiki: 1921, 1933, 1946…

Kopš šā gada sākuma apgāds “Algoritm”, kura izdevumu klāstā ir ne mazums klaji antisemītisku pamfletu, ņēmies laist klajā grāmatu sēriju, kas veltīta Putinam. Līdzīgos brūnganbaltos vākos grāmatnīcu skatlogus grezno “Algoritma” ražojumi: Maikls Boms “Prezidenta Putina kļūda”, Henrijs Kisindžers “Saprast Putinu”, Ēriks Fords “Nodot Putinu”, Luks Hardings “Neviens, izņemot Putinu”, Donalds Džensens “Putins un ASV” un viens “savējais” – Sergejs Cilingarjans “Mans kaimiņš Putins”.

Galvenais joks (vai tas ir joks?) te ir minētā apgāda fantāzijas un “radošās izdomas” lidojums: Henrijs Kisindžers, Londonas “The Guardian” žurnālists Luks Hardings, Maikls Boms nemaz nezināja, ka viņi šīs grāmatas būtu sarakstījuši. Viņi pat nezināja, kas tas par apgādu. Un te – lielākais skandāls: pazīstamais nacionālboļševiku līderis, rakstnieks un publicists Eduards Ļimonovs griezies tiesā, apsūdzot apgādu “Algoritm” viņam piedēvētas grāmatas izdošanā (Eduards Ļimonovs “Kā Putinam sakārtot Krieviju”). Nav viņš to rakstījis, zvēr Ļimonovs… Vispār tā ir liela māksla – no kripatiņām, garāmejot teiktām piezīmēm, kuluāru baumām un nostāstiem sameistarot pabiezus sējumus un piedēvēt tos pazīstamiem autoriem.

Visbeidzot – mini manu mīklu: kur palicis Medvedevs? Nupat es ar interesi izlasīju plašu rakstu, kas bija veltīts Gruzijas un Krievijas attiecībām gadsimtu gaitā. Autors acīmredzot “atspoguļo” oficiālo Kremļa līniju. Un te nu uzdūros šādam teikumam: “2008. gada augustā Virspavēlnieks sūtīja karaspēku palīgā Dienvidosetijai.” Biju neizpratnē, kamēr atģidu: saskaņā ar Krievijas konstitūciju valsts prezidents reizē ir bruņoto spēku virspavēlnieks. Un kas 2008. gadā bija Krievijas prezidents? Medvedevs! Taču viņa vārds patlaban ir “tabu”, lai neaptumšotu Putina tēlu, kurš toreiz formāli bija tikai premjerministrs, kaut gan varas grožus turēja viņš, aiz tiesiskiem apsvērumiem uzticot Medvedevam uz četriem gadiem butaforiska valdnieka lomu. Un kas Medvedevs, formāli vēl būdams premjerministrs, ir tagad?

Atmiņā nāk “Brežņeva gadu” sākums, kad oficiālajā presē bija jāraksta par PSRS un ASV attiecībām, piemēram: “Sarunā ar Kenediju PSRS valdības vadītājs norādīja” un tā tālāk. Tas taču bija Ņikita Hruščovs, ko 1964. gada rudenī “atstādināja”, pārvēršot par “nepersonu”. Vai vēsture atkārtojas? Nabaga Medvedevs…

Raksts publicēts 
avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. KAS IR GORDONS?????

 2. … MEDVEDEVS ( UZ MEDU VEDEJS – lacis, lv. , vai latviesu asinis sencos … ? ) !!!

  … Katrs uzmanigs verotajs vareja manit, ka Medvedevs vairs neiederejas agresivaja Putinologija … vina parsteigtas acis un lidzigi nepiederigie vaipsti vinu nodeva pat no pasa Putina ‘uzvaras gajiena’ sakuma, Transkaukaza, un ta visas publiski parraiditas sedes, kuras vins atradas galda mala blakus Putinam … !!!

  .. Drosi vien, bijusie cekisti uzoda neapmierinatos savejo starpa … un liktens drosi vien ka vienmer … moderni ‘radioss’ … !

 3. Iesaku nabaga Meģim meklēt polītisko patvērumu pirms šis krievu mefistofels Pūķins viņu izķidā.

 4. Paslēpās Kuriļu salās………..ķer zivis un žāvē voblu…….

 5. Дедушка опять вышел из спячки. Денежек заработать очень хочется, аж ручки чешутся. Тут все такие специалисты, аналитеги блин. А жаба то вас душит, ай как душит. Да как же они, без шпротов то наших…

  • Kurš nu būtu runājis! Pats grafists ar labi apmaksāta darboņa uzcītību cauru dienu katra otrā raksta komentāros kaut ko skricelē savā kirlicā! 😀

   • Что, и на тебя тоже земноводное напало?! Тяжко тебе небось?
    Я доброволец, пишу не за деньги, а так сказать, по «велению сердца» (шутка). Но думаю, что уже пора от редакции гонорар требовать, за поднятие рейтинга…

   • Laton, neterē laiku lasot šī krievnacista muļķības.

    • Pilnīgi piekrītu-kāpēc tāds grafists vispār jālasa.Ja reiz nemāk izteikties latviski, tad lai vārās savā sulā.

 6. Nospļauties kur viņš ir palicis. Nekādu lomu nespēlējis. Bet ja nopietni, tad krievijai tieši tādu, mīkstu valdnieku arī vajāg, lai varētu attīstīties iniciatīva. Bet viņiem parasti izpeld blēdīgi, ar stingru roku un pastulbi (kurš tad vel varētu iedomādies iznīcināt kvalitatīvus produktus?). Atzīmēšu, ka Krievijai un Kremlim ir pavisām dažādas intereses (tāpēc arī pārtiku nevar atdot bērnu namiem un nabago virtuvēm jo citi blēži tos uzreiz nozags) un to ir jāpēta speciāli. Kremlim jāvahtē tos dabas resursus, ko viņi ir iekarojuši un tās tautas ko pakļāvuši un tagad lieto kā lielgabala gaļu lai pasargātu teritoriju, pafreiju. Tikai tā Kremlis var eksistēt un saglabāt ietekmi. Tikko kāds no valdniekiem sāk gudrot kā ko uzlabot uzreiz “geopolitiska katastrofa” un beidzās bēdīgi, “kā parasti”. Tagad viņi vel iedomājušies pieslieties Arktikas bagātībām un tas arī nopietni kropļo iekšējo politiku. Lai ASV būtu mīkstāki, mēģina kustināt Aļaskas jautājumu.

 7. Ko tur brīnīties, Krievija un patiesība ir nesavienojami jēdzieni.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+