×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Naivums ir prece, “Prāta vētrai” iestaigāta taciņa uz Krieviju (62)

Foto-LETAFoto-LETA

Dziedātājs un komponists Renārs Kaupers uzstājas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā "Manā dziesmā tu..." Mežaparka Lielajā estrādē.

Skolu jauniešu dziesmu svētkos Renārs Kaupers dziedāja kopā ar jauniešu kopkori un viņa priekšnesums mani saviļņoja. No solista staroja gaišums un sirsnīgums. Pāris dienu vēlāk atklājās, ka tikpat sirsnīgi viņš dziedājis arī mūzikas festivālā Krievijā. It kā nekas nosodāms, vienīgi fonā krievu tanki un Krievijas armiju slavinošas runas. Pats mūziķis skaidro, ka viņš nāk ar mieru un “dzied cilvēkiem, ne karogiem”. No sirds uz sirdi, nevis politiskajām partijām. “Prāta vētras” solists patiešām atstāj sirdsšķīsta cilvēka iespaidu. Tāds gaišs un pozitīvs miera eņģelis, kurš nemīt uz mūsu grēcīgās zemes. Grupas komerciālie panākumi un labi organizētās reklāmas kampaņas gan liecina par dzelžainu biznesa tvērienu, nevis lidināšanos mākoņos. Renāra Kaupera no dabas dotais sirsnīgums un nedaudz naivais, atbruņojošais smaids ir viens no grupas komerciālo panākumu stūrakmeņiem, viņu lielā veiksme. Klausītājus un it sevišķi klausītājas viņš apbur!

Putina režīms ir izveidojis spēcīgu propagandas aparātu, kurš krievu pasaules uzskata popularizēšanai izmanto dažādas iespējas. Mūzikas festivāli, nenoliedzami, ir propagandas aparāta interešu sfērā. Tas 
uzskatāmi redzams konkrētajā gadījumā – festivāla norises vieta atgādina jauniesaucamo rekrutēšanas laukumu, un tikai naivais var apgalvot, ka viņš neko nav manījis un ne velna nav sajēdzis. Diemžēl jāatzīst – šobrīd dalība Krievijas kultūras pasākumos saistās ar ļoti lielu risku piedalīties Putina propagandas kampaņās. Kaut vai tāpēc, ka Krievijas maigās varas koncepts paredz – kultūra ir propagandas sastāvdaļa.

Mūziķiem grūti atteikties no gadu ritumā iekarotas auditorijas, viņi zināmā mērā ir atkarīgi no publikas uzmanības apliecināju­miem. “Prāta vētra” ilgstoši nopūlējusies, lai viņus pazītu Krievijā un aicinātu uz festivāliem, naudīgu aprindu kooperatīvajiem pasākumiem un tamlīdzīgi. Raimonds Pauls reiz teica – Rietumu tirgū mūs neviens ar atplestām rokām negaida, nākas vien izmantot labi iestaigātās taciņas, reģionu, kur mūs pazīst. Tā ir taisnība – atšķirībā no Rietumu šovbiznesa, Krie­vijas šovbiznesā mūs ņem pretī, un mākslinieki to nekavējas izmantot. Ne jau “Prāta vētra” vien, arī Intars Busulis, par provi. Bet taciņa var aizvērties, ja būsi pārāk principiāls, ar stingru pilsonisko stāju. Mūziķiem nav vairs pirmā jaunība, tāpēc dažbrīd izdevīgāk izlikties par nai­vu mākslinieku.

No mācību grāmatām zinām, ka pastāv tāds jēdziens kā konformisms. Konformisti ir ļaudis vai ļaužu grupas, kuri ērtību un bezprincipialitātes dēļ gatavi nekritiski pakļauties valdošajai kārtībai. Konformisms nereti sastopams inteliģences vidū. Ieguvuši zināmu stāvokli un atpazīstamību sabiedrībā, kultūras ļaudis nevēlas ērtības zaudēt un ir gatavi uz daudz ko pievērt acis. Īstenībā dziļi cilvēciski un saprotami, bet vienmēr kļūst nedaudz neomulīgi, uzzinot, ka sabiedrībā pazīstamiem elkiem nekas cilvēcisks nav svešs. Mēs taču gribam, lai viņi būtu mums paraugs. Tāpēc sabied­rība grēkāžiem nereti piedod. Lai gan ir arī izņēmumi. Dižajam norvēģu rakstniekam un Nobela prēmijas laureātam Knutam Hamsunam norvēģu tauta vēl līdz šai baltai dienai nav piedevusi sadarbību ar hitlerisko Vāciju. Norvēģi atzīst Hamsuna literāro ģenialitāti, bet pret viņu kā norvēģi izturas ļoti vēsi un rezervēti. Nu, tie jau skarbie ziemeļnieki, mums, latviešiem, pagājušajā gadsimtā pārcie­tušiem divas okupācijas, grūti būt tik principiāliem. Bet varbūt vajag?

Pievienot komentāru

Komentāri (62)

 1. Katram māksliniekam dzīvē galvenais ir publikas atzinība. Jo lielāka, jo plašāka, jo labāka. Un tur neko nepadarīsi.

 2. Vai nodokļi ir samaksati?Ja valsts par šo koncertu ir saņēmusi nodokļus,tad ar PV viss ir kārtībā.

 3. Tas, ka Kaupers veiksmīgi pelna naudu ar mūziku, nav nekas peļams, bet tas, ka viņš naudas dēļ
  gatavs izdabāt arī Putina militāristiem, viņam godu nedara. Ir tāda cilvēku kategorija, kam nauda stāv pāri visam – politikai, patriotismam, valsts interesēm, tomēr pelnot šo naudu būtu jāpadomā arī par šīm vērtībām un pašu valsti, kurai tu pats piederi. Jo nevar būt galīgs kosmopolīts visās lietās.

 4. … Sai pirmajai post padomijas paaudzei iztrukst garigas audzinasanas … latviskas tradicijas un sis tautas tikumiskas vertibas … kaut to beidzot ir pat apjegusi daudzi no vecakas paaudzes deputatiem … !!!

  … Ne komunistiska ideologija, ne tas sodienas transformetais mezonigais kapitalisms, ar liberalisma uzpotejumu ka katalizatoru paatrinatam zombejumam, nav bijusi spejigi dot jaunajiem ne apzinu, ne izpratni par nacionali orientetas etikas un moralitates vertibu, lai ilgtermina saglabatu to kas nacis no vecvecakiem – ari nakamajai paaudzei, un kas viniem ir atlavis attistities … kaut vai sada saura gariga virziena … !

 5. arī māksliniekiem jābūt pilsoņiem,pirmām kārtām .

 6. Pat nav īsti ko piebilst – citādāk, kā par ciniskiem konformistiem šos “naivos” prokrieviskos puisīšus nevar nosaukt! Bet daudz svarīgāk būtu tagad ļaut masu dziedāšanas pasākumu dalībniekiem un apmeklētājiem neviltoti izvēlēties, vai gribam vēl šos padauzas dzirdēt latviešu tautas dziedāšanas svētkos! Ir neskaitāmi latviešu vīri ar daudz skaistākām balsīm – kaut vai gadījums, kad toreiz Dziesmusvētkos pēc mēģinājuma uzpūtīgo, sevi izsmēlušo Igo aizstāja ar Klišānu un izpildījums bija tiiiik skaists! Neviens popsas ķēms nestāv klāt akadēmiskās mūzikas izpildītājiem. Turpmāk visi visos iespējamos veidos centīsimies ietekmēt, kam būtu jākāpj uz Dziesmusvētku skatuves un kam jāizpilda deju uzvedumus pavadošā mūzika!

 7. Nopelnīt iztiku ar mūziku, visticamāk, ir daudz grūtāk, nekā ar politiski aizdarītu peršu rakstīšanu kādai avīzei …

  • kā kulaks uz acs

  • Vēl jau Kaupers nav aizgājis tik tālu kā IK.Nevar prasīt lai viņš būtu 2cw speciālists.Mielavs piemēram kļuva piesardzīgs jautājumos par Krieviju.Ir liela dezinformācija un tikai cilvēki kuri izpētījuši 1cw kaut ko saprot no pašreizējās”ģeopolitiskās situācijas”.

 8. Māksalas pasaule pieder mākslai un politiskām ambīcijām tajā nav vietas.Mākslai nevar un nedrīkst novilkt robežas starp tautām un zemēm – tā kalpo tautām un tai jāiet tautās. Visa tā zākāšanās un apvainojumi ir nevietā – tie liecina par aprobežotību.Māksliniekiem būtu bez izņēmuma jābrauc pie mums un mūsējiem attiecīgi pie citām tautām.Mākslu ar politiskām manipulācijām vienā maisā iebāzt nevar.

  • Tirani vienmer izmanto visu savam atbalstam, ieskaitot makslu lai ta butu ka viges lapa vinu grosteskam deformacijam. Un ir tadi makslinieki kuri gatavi kalpot pasam satanam kamer tas labi maksa.

  • Varam jau boikotet Atbildēt

   So grupu un tikt vala no visiem vinu ierakstiem ko esam pirkusi. Varam visadas antikremliskas protestu dekoracijas no vinu diskiem izveidot.

  • Ai kā jūs maldāties. Jūsu sakāmā sākums gan mazliet atsit Ļeņina vārsmas, bet es tikai atgādināšu, ka tieši Krievijas dažiem mūziķiem ir pat ļoti raksturīgi mākslu izmantot patreizējās Krievijas pol. elites spodrināšanai. Tieši Krievija ir tā, kas tik aktīvi nodarbojas ar mistiskā ienaidnieka meklēšanu (un atrašanu), lai tikai nodzertā un neizglītotā pašmāju massa neredzētu kādos sūdos tie dzīvo. Visbeidzot – par aprobežotību es sauktu nevēlēšanos paskatīties plašāk, tā teikt, kontekstā – māksla jau sen nepieder tautai, mans draugs!

  • Piedošanu! Māksla bez politikas arī ir māksla, taču bez šīm ambīcijām tukšs nieciņš – viendienīte, krieviski runājot – “pustiška”. Visas iespadīgākās dziesmas pasaulē izsaka, vai nu politiskas, vai reliģiskas vēlmes. Kā piemēram valstu himnas. Nemeklēsim tālu. Kurš teiks, ka “Līvu” “Dzimtā valoda”, vai Igo Fomina dziedātie vārdi “Brīvību Baltijai nelūdzam, pieprasām!” nav politika? Un šīs dziesmas cilvēkus iedvesmo arī tagad vairāk par kaut kādu “Lielo zivi. Buļ, buļ!”

 9. Latviešu vidū visos laikos ir bijuši koloboranti un krievu līdzskrējēji. Skumji par tādu PV rīcību, kuru kremlis izmanto hibrīdkarā.

 10. Kobzans netika ielaists Latvijā. Vai Ukrainā ielaidīs Kauperu? Un Krievijā, kad tā būs atbrīvojusies no Putina murga? Man kauns. Kad ziņo no ārzemēm par Latvijas pilsoņu nodarījumiem, gribas domāt, ka neslavu ceļ kāds no moskačkas. Nez kā vēl jūtas Kaupera vecāki un skolotāji? Vai paši vainīgi?

  • un kas ir mainijies? Atbildēt

   publika, tauta krievijā tā pati kas pirms 10 gadiem. tā nav mainijusies. ne jau tie koncerta apmeklētāji karo. rietumu propogandas melu iespaidā ir mainijusies tikai te dzžu individu attieksme, domāšana. iepotēts tām šaurajām pieritēm naids pret krieviju, un viņi vairs nespēj paskatities uz lietām skaidru skatienu.
   kāds zilā ministra karioņam ar aktieriem sakars ar PV? viens slimais karo ar māksliniekiem un uzreiz vesals bars tikpat slimu līdzskrejeju uzradās. kaupers cik zināms uz ukrainu netaisās, un kāda viņam daļa ko kijeva domā, grib…. ja aicinās uz koncerttūri tad domās un visticamāk ka brauks, bet filozofet kas būtu ja būtu….

 11. Охота на ведьм по латышски. Ну полное среднековековье блин! «Святая инквизиция в действии!» Осталось только совершить аутодафе и сжечь Кауперса на костре инквизиции. А вокруг костра надо обязательно устроить пляски с народными песнями. Ваша страна «пожирает» своих детей! Ну разве не дикость?!

  • Несгущайте краски, коллега! Почитайте внимательно, прежде чем делать столь категоричные выводы. Мы беседуем о музыке и совести некоторых граждан, и о том что неразделяем их поступок, вот и все.

 12. kauns par latviešiem.Suņi rej bet karavāna iet tālāk.Labāk būtu ja Kaupers dziedātu Kijevā”Labējam sektoram”,vai ne?Malacis,Kaupēr,lai tev labi veicas.Tādu dziedātāju mīl visur.

 13. Ne par velti Renāra vārds franciski nozīmē “lapsa”.

 14. Vissmieklīgāk ir šis: “Norvēģi atzīst Hamsuna literāro ģenialitāti, bet pret viņu kā norvēģi izturas ļoti vēsi un rezervēti. Nu, tie jau skarbie ziemeļnieki, mums, latviešiem, pagājušajā gadsimtā pārcie­tušiem divas okupācijas, grūti būt tik principiāliem.” Pie mums jau dažkārt arī literāro ģenialitāti nekautrējas noliegt dēļ. Skaisti ir runāt/rakstīt pareizus vārdus. Bet tagad uz mirkli padomājam, kāda būtu Latvijas kultūra, ja nebūtu šo konformistu. Pie tādiem jau sen ir pieskaitīti- Vilis Lācis, Ojārs Vācietis, Imants Ziedonis, par Raimondu Paulu un Imantu Kalniņu nemaz nerunājot. Tie ir tikai tie, kas pirmajā brīdī ienāca prātā, bet patiesībā visi, kas publicēti vai koncertējuši pad. laikos pie šīs kategorijas pieder.

 15. Laiks pievērstiies pareizticībai. Kauper, nāc pie mums mūsu pulkā, jo redzam, ka avs ir apmaldījusies.

 16. Mūsu vēstures lappuses rāda, ka esam tomēr bezmugurkaulieši. Varam dziedāt, dejot, tēlot, izlikties, patiks,nepatiks, bet tas ĶENČA deguns spraucas ārā pa visām spraugām…
  …..Kas ļaužu priekšā izliekas
  Kā gaismas brēkuļi
  Bet iraid tikai bizmaņi
  Un svēti liekuļi. (Pumpurs)

 17. Uzskatu, ka Kaupers rīkojas pareizi. Viņš brauc uz Krieviju un parāda cilvēkiem, ka Latvijā dzīvo inteliģenti un labestīgi ļaudis. Ja neviens no mums uz turieni nebrauks, tad Krievijas TV varēs stāstīt, ka Latvijā dzīvo ļaunie fašisti, un visi ticēs, jo nebūs jau, ar ko salīdzināt. Putins ir Putins, bet parastie cilvēki ir pavisam kas cits. Ja tagad nesazināsimies ar saviem draugiem Krievijā, nepirksim garšīgās Krievijas konfektes, labos sejas krēmus un šampūnus, vai Putinam no tā kļūs sliktāk? Protams, ne. Bet cilvēkiem, kas ražo šo produkciju, gan. Tāpat arī Putins necieš no Latvijas šprotu ievešanas aizlieguma. Cieš parastie cilvēki, kuri šprotes iecienījuši un uzskata par delikatesi. Labāk slikts miers, nekā labs karš.

  • Kaupers rīkojas ne labi un ne slikti, bet gan tā, kā saka viņa sirds. Jautājums tikai par to, ka mūsu sirdspuksti nesakrīt…
   Ko nu par sirdi – jāsāk jau būtu ar mugurkaulu. Vai tiešām ir tik grūti nošķirt dzīvē labo no ne tik labā?

 18. …nu kaupers…Bet viņu draugi, Mašina vremeņi, ta atteica piedalīties šajā koncertā. Nu, te ir jautājums , kāpēc? Protams, nauda nesmird, mankurtisms neapgrūtina, pašcieņas nekad nav bijis, sirdsapziņa nav apzināta…Kādas problēmas????

 19. Ah ha hahahaha, kā nu visi sacepušies. Tagad ikviena darbība laikam tiks svērta un mērīta caur Ukrainas un Krievijas attiecību un notikumu prizmu. Ukrainas mīlēšana un Krievijas lamāšana kā latviešu patriotisma mērs.
  Vai jums vispār ir kaut kāds plašāks priekšstats, kas patiesi notika un joprojām notiek Ukrainā? ja nav, tad vismaz vajadzētu atturētes no pārlieku lielas Krievijas dēmonizēšana un iemācīties nejaukt cēloņus ar sekām. Izskatās, ja liks latvieši paši savām rokām nožņaugs visus, kas vēl kaut cik cenšas ko darīt .
  PV malači, es tieši par to sāku Renāru cienīt.

  • Labprāt uzzinātu jūsu plašo skatījumu uz notikumiem Ukrainā. Man, kuram radu būšana Ukrainā ir ļoti plaša, būtu interesanti paklausīties.
   Cepamies jau tieši tamdēļ, ka mums IR plašāks priekšstats, ja kas. Ko arī novēlu PV.

 20. Interesanti būtu zināt – vai “Prāta Vētra” ir gatava “no sirds uz sirdi” dziedāt (līdzīgi kā savulaik Ainars Mielavs) arī 9.maijā pie “okupantu staba” Pārdaugavā??

 21. Saprotu,ka PV tas ir naudas jautājums, un paši nemaz nav tie,kas atbalstītu Putina ideoloģiju,bet visam ir savs mērs. Vai PV dalībniekiem bija patīkami uzstāties tādā gaisotnē? Domāju,ka nē.Man žēl,ka PV sevi tik viegli pārdevuši.

 22. No visa teksta galvenajs beigas-izturieties ļoti vēsi, rezervēti, principiāli pret Prātu vētru ,Renatu, Intaru.No gramatam, filmam zinu, cik atri un bezjedzīgai vēsture ražoja tautas ienaidniekus. Paldies makslieniekam par to, ka viņi tik sarežgitos politikas laikos prot un davina visam tautībam savu makslu.

 23. “Tā ir tautas sirdsapziņa……,” kā rakstīja komunists, Tautas dzejnieks Ojārs Vācietis, kas noteiks attieksmi pret “gājējiem” uz Krieviju un “krievu pasaules” izplatītājiem – Kr.Valdemāru, Kr.Baronu, A.Pumpuru….
  “Aplauzīsies” te daiļrunātāji, kas nespēj neko īpašu radīt.

 24. Man kauns. Kaupenam kauna nav…

 25. Patiesi demokrātiskās valstīs vairākums:
  * ignorētu šādu mākslinieku koncertus
  * nepirktu preci, ko ražojuši vides piesārņotāji.
  Taču mums – pofig kā jau postkomunisma valstij.

 26. Tīri cilvēcīgi PV rīcība ir saprotama, tomēr neaizmirsīsim, ka viņi vairs nav nekādi puikas, bet nobrieduši cilvēki, kuriem šajā vecumā jau ir jābūt kaut kādiem principiem, politiskai nostājai, utt. Pirmkārt jau festivāla nosaukums liek nedaudz padomāt – nekā pozitīva vai summerīga tur galīgi nav, otrkārt – nevar neredzēt un nedzirdēt kas notiek festivāla teritorijā. Aicināt iestāties bandītos, lai galinātu ukraiņus???
  Un visbeidzot – esmu gatavs viņu priekšā atvainoties un noņemt cepuri, ja viņi savus sapelnītos jūdasus ziedos ukraiņu bērniem ,kas cietuši karā.
  P.S. Tā kā PV tik ļoti patīk kopēt U2, tad derētu arī pasekot līdzi Bono daiļradei – tas vīrs nekad neatļautos ko tādu. Un mākslu šodien pat ļoti izmanto par ieroci, vairogu un sazin ko vēl, lai tādi, kā Puķins varētu vēl vieglāk manipulēt ar baru.

  • tieši tāpec ka nav nekādi puikas Atbildēt

   ari spēj atšķirt kas ir populisms un kas nopietns
   nosaukums jau ir 15 gadus, atiecigi nakādi to ukrainas notikumiem piesiet nevar, ari festivāls ir muziķu nevis armijas pasākums….lēti rietumu propogandas meli neiet cauri
   tad yuz ameriku ar nevar braukt tā 50 gados izraisijusi 37 karus neskaitot valtu apvērsumus, revolucijas vai vienkārša valdibu mai’;nas uz paklausigām, pasulē šobrid nav lielāka agresora par asv. izraēla 2 nedēļās noslepkavoja pāri par 2000 palestiniešu civiliedzivotāju, tas ir pat vairāk nekā ukrainā visa konflikta laikā civilie gājuši bojā…..te pus dienu var rakstit agresijas un valstis, un neviens neko, jo propogandas mašīna to notušē, kamer ukrainu 3x dienā bāž acīs pamatā melojot

   • Nē, draugs, нашествие savā būtībā un kontekstā nav nekāds labais vārds. Un PV tur nebrauc 15 gadus no vietas, bet gan izvēlējās nu galīgi nepiemērotu ģeopolitisko laiku un vietu muzicēšanai. Es protams nevaru atbildēt par visiem pasaules kariem, taču skaidri zinu, ka Русский Мир nu galīgi nav domāts man, un tamdēļ vienmēr skatīšos uz tām vērtībām un kultūru, kuru ražo un patērē rietumos.
    Atkārtošos – kultūra, un it sevišķi, mūzika, nekad nav tikai pati par sevi. Aiz kārtīgiem mūziķiem vienmēr pavilksies simtiem tūkstoši vai miljoniem laužu. Tas pats pieminētais Bono, vai, piemēram, ģeniālais Cois, utt.
    P.S. Bet tev taisnība vienā – Renārs K. tiešām nejauc politiku ar mākslu, jo vai citādi viņš būtu nosaucis savu atvasi par Āronu, nevis, piem., Arnoldu, tā soliderizējoties ar 2000 nogalinātiem palestīniešiem.

    • latviešus raksturo romānos aprakstītais, kad par pāris dālderiem muižkungs norīkoja zemniekus iet ķert dumpīgos zemnieku vadoņus un pēc tam pie soda staba naski zemnieki ar 50 rīkstēm pēra …. Maksāja taču….. Visas muižas zemnieku priekšā!. Ko ta kungs, , ja kalps centīgs.

 27. Nez kur vēl izrāvis tādu skursteņslauķa parādes tērpu?Iespaidīgi!

 28. neveiksminieki kas dzīvē paši neko nespēj, turpina riet uz tiem kas spēj. uz PV koncertu gan esot izpārdots 2x vairāk nekā sākumā plānots. tā ka jus esat sioprā mazākumā kam žults jau smadzenes atmiekšķejusi

 29. turpinam graut Latvijas autoritātes!!!!noslaucīsim visu – valsti, cilvēkus un atmiņu. Lai dzīvo mankurtisms!

  • Tie ,kam smadzenes ir atmiekšķējušās var lepoties ar to,ka viņiem tās ir,bet tavs komentārs liecina par to ,ka tev jau nav kam atmiekšķēties

   • par atmiekšķetām smadzenēm Atbildēt

    liecina kā reiz tavs komentārs tāpat kā raksts. festivāls notiek jau 15 gadu un tas nav armijas ber muziķu festivāls jā armija izmantoja iespeju pareklameties, un musu rietumu propogandas troļļi tulit pasniedza to kā armijas pasākumu propogandas melu gājiems uz ko uzķeras tikai triļļu intelekta ” patrioti” kā te daži

  • PV un viņu fani noteikti nezin, ko nozīmē ” mankurtisms” , viņu Dievs ir tikai un vienīgi nauda, kā jau patērētāju sabiedrībā, kurai nav morāles vērtību

 30. No PV nekā nav, Tikai viena dziesma…..

  • iesaku apmeklēt psihoterapeitu,”mūsu”Maskavas trolli,un apvainojuma mazināšanai uzliec plati”široka strana moja rodnaja”’,ja nav sazinies ar savu kompāniju,Putins iespējams piešķiebs disku

   • Pilnīgi neizkopta, balagābana dziedāšana ….. neesmu nekāds trollis, bet mērkaķošanos ar šo krievu balagānu spēju saprast no nejēgām ģimenes ārstiem, kuri manu kundzi gandrīsz aiz sava stulbuma pērn 2 reizes aizlaida pie dieviem.

 31. Izrādās,ka naudas dēļ var tēlot arī naivuli,ja vajaga. Skumji,ka pārdodas ,bet nepadomā,ka tādus neciena nekur .Droši vien Krievijā applaudē aiz prieka,ka ir atradušies tādi…

 32. Paldies par rakstu! Nekad neesmu bijusi PV fane, kaut dažas dziesmas ir patikušas. Šobrīd radio izdzirdot PV meldiņu izjūtu nodevības noti….

  • Nav ,ko brīnīties,jo pašcieņu zaudējušas vergu tautas vidū vienmēr atradīsies tādi,kas par pamestiem grašiem pat savu māti pārdos.Skumji par ”Prāta vētru”,kam”nav ne lepnuma ,ne spīta pret ikdienību saslieties” Bet ,kāda nu tur prāta vētra,ja būtu prāts,tad fašistu pasākumos nepiedalītos,bezsmadzeņu jefiņi.Nez,ko ”matuška”teiktu,ja šitā letiņu kompānija uzstātos Ukrainas aizstāvju tanku fonā,bet šitiem jau pufaika un kirzenieki ir mīļāki tautiskie atribūti.Ja jau esat sākuši no sirds uz sirdi runāt ,tad Austrumukrainas slepkavām taču arī ir sirds,mīļi sagaidīs

   • palasi ezopa fabulas Atbildēt

    tās ir par tevi, lapsai ar visas vīnogas bija skābas jo nevarej aizsniegt. tev ar neviens pat neko nepiedāvā un tu esi gatavs rīkli pārgrauzt katram kam piedāvā.

  • Vrbūt Putins kādu bļembu piespraudīs pie krūts,viņam tgad roklaižas vajadzīgi

   • Iekošanas vietā tu mani esi pat uzlielījis,paldies,jo esi saskatījis,ka protu novērtēt atšķirību starp pašcieņu un naudasmaku,ka neesmu tik zemu kritis,lai naudas dēļ būtu gatavs d— laizīt

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+