×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Kā vērtējat “Prāta vētras” uzstāšanos Krievijas mūzikas festivālā “Našestvije”? (45)

Foto-LETAFoto-LETA

Daļā Latvijas sabiedrības sašutumu izpelnījusies nesenā grupas “Prāta vētra” uzstāšanās Krievijas lielākajā mūzikas festivālā “Našestvije”, kur slavināta Krievijas armija – bijuši gan iznīcinātājlidmašīnu šovi, gan demonstrēta militārā tehnika. Ko par mūsu mūziķu piedalīšanos šādā pasākumā spriež sabiedrībā pazīstami cilvēki?

Valdis Zatlers, bijušais Valsts prezidents:

“Par festivālu, kurā piedalījās “Prāta vētra”, zinu maz. Ja tajā bija militārisma elementi, bija jāuzmanās, vai tur nebija arī propaganda. Tomēr, ja “Prāta vētra” piedalījās, tā vēstīja par Latvijas kultūru. Tādēļ arī šajā jautājumā ir grūti novilkt konkrētas robežas. Tas, ka solists Renārs Kaupers, pēc preses ziņām, festivālā teicis, ka grupa “nāk ar mīlestību”, ir spēcīgs ziņojums. Pasaules vēsturē ir daudz gadījumu, kad ieročiem liekot pretī mīlestību, uzvar tie, kas izvēlējušies mīlestību. Bieži ir tā, ka politiķu iesāktos karus tautas ar labu sirdi un gribu izbeidz. Kaupers ir pašapzinīgs un pārliecināts cilvēks, un ar to var izdarīt daudz lielu un labu darbu.”

Zigmars Liepiņš, komponists:

“Katrs izvēlas ceļus un likteni, kuru iet. Ikkatram pašam ir jāizvērtē, kādos pasākumos viņš piedalās. Pat, ja festivāls bija ar militāru pieskaņu un viņi piedalījās tajā, ko tur vairs darīt? Vai tad viņi gāja kopā ar lielgabaliem? Ir arī citi mūziķi, piemēram, Intars Busulis, kas piedalās šovos un koncertos Krievijā. Vai tad viņam ir jāpiedalās tikai vietējo pilsētu un jūras svētkos? Katrs pats izvēlas, kur piedalīties, un viņu izvēli nedz nosodu, nedz atbalstu.”

Māris Cepurītis, Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks:

“Būtisks jautājums ir, vai mūsu mūziķi zināja par festivāla programmu jau tad, kad grupu aicināja piedalīties tajā un ka tam ir saistība ar Krievijas militārisma slavināšanu. Runājot par kultūras darbiniekiem, viņu uzstāšanās nav saistāma ar Latvijas oficiālo nostāju, un izvēle, kur piedalīties, paliek pašu mākslinieku ziņā. Tomēr pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā varam vēlēties, lai sadarbība ar Krieviju būtu mazāka, ņemot vērā arī to, kā Krievija izturas pret Latviju. “Prāta vētra” savās nostādnēs ir apolitiska. Īru rokgrupas “U2” līderis Bono var atļauties savos koncertos nākt klajā ar globāliem politiskiem paziņojumiem, jo tas būtiski neietekmē grupas finansiālo situāciju. “Prāta vētrai” savukārt jādomā, kur un kā nopelnīt. Nevaram pārmest mūsu mūziķiem, ka tie bieži koncertē Krievijā, tomēr uzmanīgi jāizvērtē konkrēti piedāvājumi.”

Marina Kosteņecka, publiciste:

“Ļoti cienu Krievijas mūziķa Andreja Makareviča nostāšanos pret Putina režīmu. Par Latvijas puišiem no “Prāta vētras” ir cits stāsts – pat šādā festivālā tā ir iespēja atgādināt domājošiem krieviem, kāda ir mūsu Latvija – kāds ceļ kultūras tiltus ar Krieviju, nevis mēs braucam ar saviem NATO tankiem uz Krieviju. Kultūra var stāvēt pāri militārām darbībām, tā “Prāta vētras” veidolā atmiekšķē sirdis pret Latviju vienkāršo krievu acīs. Puiši ar savu uzstāšanos strādāja par labu Latvijai!”

Gundars Vētra, Krievijas basketbola kluba “Kurskas Dinamo” galvenais treneris:

“Par “Prāta vētras” uzstāšanos Krievijā nemāku spriest, jo nezinu notikušā detaļas. Taču “Prāta vētra” ir vienīgā Latvijas grupa, kas spēj konkurēt plašākos ūdeņos, un viņi spēlē vietās, kur ir pieprasīti, – ne vienmēr var “trāpīt” vietās, kuras visiem patīk. Mēs – sportisti – esam norobežojušies no politikas, mums ir būtiski gūt sportiskus panākumus. Tos politiskos traipus un netīrumus jau visur var atrast, arī Latvijā, taču sports stāv tiem pāri. PSRS un Krievijā sports vienmēr ir bijusi politika. Šobrīd tā varbūt ir izlašu līmenī. Tomēr profesionālais sports kļūst aizvien globālāks, piemēram, ASV basketbolisti spēlē Krievijā, Ķīnā un citur pasaulē. Mums ir darbs, kas mums patīk, un darām to tajās vietās, kur tas ir iespējams atbilstošā līmenī.”

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Ko tie no PV muld? Kāds miers un mīlestība – alkatība un naudas kāre, lūk kas tas tas ir. Un arī busuļiem, liepiņiem, pauliem, kalniņiem, vētrām (diemžēl arī M.Kostoņeckai) būtu vēlams saprast, ka latviešiem makaronus uz ausīm tik vienkārši neuzkārt – kangari nav īstais veidols mums, punkts un ĀMEN!

  • Mūziķi un sportisti bieži vien iedomājas, ka ,,stāv pāri ikdienas polītikai”. Atmošanās var iznākt par vēlu.

 2. Kā atbalstu Putina režīmam ar saukli “krim naš”.Tanki to demonstrēja perfekti.KĀ tad izpaudās PV “pacifisms”? Vai viņi kaut nočiepstēja,ka ir pret karu Ukrainā un Krimas aneksiju?Nu un Jelgavā vismaz 1/2
  skatītāju bija krievi kas ir norma? Jelgavā.No kauperiem iznāks gana labi latviski zaļie cilvēki Putina gvarde.Pat paši krievu mākslinieki saprata KAS ir KAS un atteicās,jo PV vai nu ir stulbi vai tos tēlo jabšu par naudu savu māti notirgos.Atli9ek sagaidīt kad Vējonis vai LV politikāņi kā Bērziņš aktīvi cerēs par vizīti pie agresora.Ne velti LV ir vājākais ES un NATO posms.
  Vēl jau gaidāms putinistu ārdīšanās Ušakova vadībā Rīgā .Tie kurus patrieca patriarhs Kirils no Kaļiņingradas.Ušaks savāc Krievijas atkritumus,pat muzikā !!Vīzas putinistiem Niluška izgādā PAĀTRINĀTI!! Ne ko par to domā DP,NA,Āboltiņa u.c. vietejie putinisti.?

 3. Cik letiņiem mīksts mugurkauls!! Katra nākošā okupanta priekšā liecamies ar vien zemāk!! Pretīgi ir tie ASV propogandas zombiji!

 4. Ļoti pozitīvi!!! Nav jābāž vienā katlā māksla, sports, ekonomika ar politikas sū,diem!

 5. … @ from Norge: –

  … no vel attalakas tales skatoties uz LR … valsts tiek apcakareta no vecas nmenaklaturas, pec ‘grafikas un plana’ … un nacionalpopulisms izradas ir veseliga reakcija ar ko latvietis cinas par savam tiesibam un savu dzives zinu … pat ‘dazi’ deputati jau sakusi saprast un atbalsta TIKUMIBAS trukuma noversanas planu ar pedagogijas palidzibu, jo to var atgut tikai panakt ar nacionalas politikas primaritati valsti …

  … Vecit, uzliec brilles, iztiri ausis, un paskaties ka ari paklausies kas notiek un rugst valsti … un nemegini nomelnot jaunas paaudzes cinu par eksistenci, un tas gribas speka izpausmi atjaunot kaut ko labu valsti … !

  … Visu savu negaciju izlejot pari atdzimuso dabisku un racionalu nacionalismu, kata nacionala valsti ES, ari LR, Tu sava gariga un intelektuala trukuma del, vienkarsi izdari parasto projektaciju no sava pasa nozelojama prata stavokla … vel talak meginot ataisnot neiespejamo … un ta iegrimstot talak, sevis vel neizprasta apologetikas marasma …!

 6. nav grūti kłūt par našistu…..un ja saka, ka nauda nesmird, tad pašam gan derētu apmazgāties.

 7. Tas ir kaut kads sviest kas notiek LR, valsts sligst ar vien dzilak nacionalpopulistiska marasma kurs jau pariet kliniska sizofreniska paranoja :). Ticiet man no malas labak redzams. Have a nice day ! 🙂

 8. Vai žurnālistiem pietrūcis,ko malt.Liekat taču Prāta vētru mierā.Tas jau kļuvis par paradumu mūsu valstī kādu aprunāt, maigi sakot .

 9. Lasu komentus un domāju: tauta – vai tu esi aptrakusi? Kāds uzbļaus FAS un visi metīsies linčot PV …

 10. Nekad man viņi nav patikuši, tagad vienkārši riebjas!

 11. dzirdēju ,ka šie drīzumā taisoties uzstāties,šķiet Jelgavā. Vai tad tik ātri paspējuši emocionālajam fonam tankus un kādu rotu no”ņepobeģimaja”sastāva no Krievijas atdabūt,vēl tā kā veco ,sarkano ar sirpīti karogu nepiemirst uzspraust Nu,forši,es teikšu

 12. Ļoti negatīvi. Nauda šoreiz smird.
  Krievija Kaupera PV izmanto informācijas karā.

 13. varētu vēl tā visai rupji – ar diegiem nav aršana ar prātīgajiem vētraiņiem vēl jo mazāk

 14. Putlers – hitlera klons, un ta rezims attiecigi kope sava prieksgajeja metodes.
  Un vai pasaule saprastu, ja kads dziedatu dziesmas hitleriesiem pirms un pec to “varondarbiem”? Diez vai. Un Kaupers & co nav ne ar ko labaki.
  Drizak sliktaki pat par francu prostitutem, kuras atteicas apkalpot vacu virsniekus…, kaut tas tam bija tikai darbs un laba pelna. Jeb prostitutem ir augstaka morale par tadiem muzikiem?
  Starp citu, ir ari valstis, kur par kolaboracionismu, tatad ienadnieku, iekarotaju atbalstu, sadarbosanos pamatoti ir paredzeta kriminalatbildiba, lai visadiem amoraliem nodevejiem “kaja nepaslidetu”…
  Bet, ja kas, tad pie pilna prata un morales esosi cilveki tas launuma imperijas virziena pat neskatas, kur nu vel veido jelkadas attiecibas.
  Tam fasistiski, rashistiski komunistika rezima turetajiem faktiski jabut normalas sabiedribas boikotetiem, kamer taja valsti nonodibinasies demokratiska valsts.
  Visu cienu tiem krievu cilvekiem, kuri pret so neliesu rezimu cinas, un citiem, kas vinus atbalsta, ari musu Alvim Hermanim no JRT, kurs demonstreja gan augstu morali, gan cilveka cienigu nostaju, boikotejot valstui, kuru apsedis kremla cekistu rezims.
  Vai tiesam kadam vel jaatgadina cekistu pastradatas nelietibas?
  Yuotube ierakstiet “Chekist”, jeb musu pasu Snores “Soviet story” un atgadiniet sev, ja aizmirsies.
  Tos noziegumus, kuri arvien slavina un atjauno ta rezima iesakto, nedrikst azmirst un attaisnot.
  Drizak otradi, problema un citu valstu okupacija un apdraudejums var turpinaties tikai tapec, ka tie joprojam nav soditi, ka tiem nav bijusi Nirnberga 2, ka tiem joprojam izdodas naivai publikai uzdot sev velamo par esoso un turpinat savus launuma nedarbus.

 15. Nestes reklāmas rullīti, kad skan “prāta vētras” dziedājums TV es izslēdzu skaņu. Es nevēles vairs dzirdēt un redzēt šos krievijas asiņainās naudas grābējus.

 16. Prāta vētra, es gribētu teikt, ka “dibenbrāļu ordeņa” iecienīta grupa, iet pa skuju taku. Lai jums arī nogrimt “krievu pasaules” purvā, kopā ar Putina vienoto krieviju. Lasieties uz savu mīļo zemi krieviju.

 17. vesture vienmer atcerēsies 2 lietas. Atbildēt

  1..neviens nekad neaizmirsīs ka rīgā kara laikā daži cilvēki sagaidīja krievu tankus ar pukķem.
  2..neviens nekad neaizmirsīs ka Prāta Vetra uzstājās krievijā atbalstot krimas okupāciju un krievu armijas piedališanos karā pret ukraines tautu. atbalstot krievijas armijas nošaušanu malezijas lidmašinu nogalinot 298 cilvēkus.

  var secināt a. vai PV nezin kas notiek pasaule? b. nauda nesmird un spelēs priekš slepkavām tanku un krievu armijas teknikas priekša, slavinot to ko daudz krievu grupas atteicās slavināt!

 18. Es konsekventi jau kādus divus gadus izslēdzu radio un tv ja skan Prāta vētra .jutos ārkārtīgi sarūgtināts ka Kauperu rādīja skolēnu dziesmu svētkos ,taču te ir tikai viena iespēja ,neapmeklēt viņu koncertus un nepirkt biļetes ,taču nešaubos ka estrādes būs pilnas un biletes izpirktas. Vārdos jau visi nacionāli ,bet darbos?Daļa cilvēku jau dzīvo kā mežā ,neko lasījuši ne dzirdējuši ,pareizi ārlietu ministrs darīja ,ka to Krievijas aktieri ieklava melnā sarakstā ,es tos seriālus ar viņa piedalīšanos neskatos ,lai cik labi tie būtu Es tā arī daru ko varu Ukrainas labā ,ziedoju kādu eiro Ukrainas bērnu labā un neklausos prāta vētru .

  • varbut nemelo tik klaji Atbildēt

   ne nu slēdz laukā ne nu kā, to es gribetu redzet, un kā tu zini kad var slēgt atpakaļ, kad beiguši dziedāt? savāc savu žulti un ej vien tālāk jauizceptais ārieti

  • ja jau tu ministru piesauci. pēc tavas loģikas sanāk ka katrs krievs ir slikts ji viš ir krievs, apgriežot to pret tevi sanāk ka katrs latvietis ir gejs ja jau pat ministrs tāds ir. tā ka vācies tu zilais prom vismaz no neta, negribam mēs te visādu geju padomus dzirdēt

 19. ne prāta ne vētras Atbildēt

  Nevajag nekur braukt un visiem vajag aizliegt braukt pie mums, tad varēsim rīkot olimpiādes savas astes ķeršanā, celšanā, savas nabas slavināšanā.

 20. Domāju, ka mūzika stāv pāri visām $ūda politikām …

  • Mūzika nav atraujama no klausītājiem – resp. cilvēkiem citādi tās būtu tikai nošu lapas vai elektronisks ieraksts
   klausītāji un, kādi vēl.. (Latvijas neatkarībai naidīgie), bija tajā koncertā VAREN PLAŠAJĀ IMPĒRIJAS ZEMĒ.. tas ir izšķiroši galvenais nevis tukša pļāpāšana par m ū z i k u…

   • Trakajam Ādolfam Vāgners esot dikti paticis. Ko nu – neklausīsimies, nolādēsim?
    Mēs paši sevi zombējam, bet kaimiņš tik smej …

 21. Kaupers nākot ar mīlestību, gluži kā Jēzus Kristus, bet kāpēc tad naudiņu par koncertu ņēmāt?!!
  Neticu, tā patiešām ir liekulība. Baznīca Kauperam sačakarējusi drusciņ smadzenes.
  Tikai man tā notriektā lidmašīna Ukrainā visu laiku stāv galvā ar 200…nevainīgiem cilvēkiem.
  Un ja tajā lidmašīnā sēdētu kāds tuvs, tuvs cilvēks Kauperam, ko tad?? Mīlēsim, glaudīsim????
  Vai tomēr meklēsim patiesību kā teica Jēzus Kristus!

  • kā te viens jau rakstija, tad tu ari veikalā neko nevari nopirkt, pat desu nopērkot sanāks politiska pārdošanās jo visticamāk ka gaļas kombināts kas to ražo pieder krievam. tad jau tu ar pārdodies, jo atbalsti krievu pērkot viņa ražojumu unveicinot viņa bagātibas pieaugumu.

 22. …..Kas ļaužu priekšā izliekas
  Kā gaismas brēkuļi,
  Bet iraid tikai bizmaņi
  Un svēti liekuļi.

  (Pumpurs)

 23. Es to uztveru ļoti slikti. To es varētu pielīdzināt nacionālo vai valsts nodevībai. Dziedāt un lustēties pie agresora, kas vainīgs nevainīgu ukraiņu slepkavošanā un Ukrainas valsts daļas teritorijas okupācijai. Šeit nevar runāt par kautkādu izlīguma meklēšanu caur dziedāšanu , kurā dalību ņem grupa prāta vētra (neprāta vētra). Es šeit saskatu tikai mantkārību, naudu, kuras iegūšanai var iet pāri cilvēku līķiem un visiem silvēcības principiem. Tas nekas ka Ukrainas teritorijā krievijas iebrukušie fašisti slepkavo ukraiņu zadātus un civiliedzīvotājus, bet neprāta vētra Krievijā “uzdzīvo”, taisa naudu, bet tikai negrib atzīt, ka tā ir asiņaina. Līdz šim es šo neprāta grupu neesmu uztvēris nopietni, bet tagad es šīs grupas vārdu nevēlos ne dzirdēt, ne redzēt.

 24. normāli vērteju, nevajag jaukt mūziku/mākslu /kultūru ar politisku populismu un vis būs lieliski. mums tik zilais rinka spējigs ar sievietem un māksliniekiem karot lai savu ” virietibu ” celtu, un viņam saradušies dikti daudz lidzskrejeju:)

 25. Nevar but tikai mazliet stavokli ,stavokli vai nu ir, vai ari nav . Tapat nevar tikai mazliet atbalstit kremla cekistu propagandu , vai nu atbalsta,vai ir pret.

  • pa šo gadu? publika jau ir tā pati, klausitāji jau nekaro ukrainā, viņi pat politiku neietekmē, klausitājiem ar neviens neprasija vai kara tehniku tur reklamet vai ne. mainijusies ir tikai tava attieksme rietumu propogandas melu ietekmē. tev vis kas saistits ar krieviju uzreiz izsauc gremošanas traucejumus, žults saskrien smadzenēs. mazāk skaties/lasi riertumu propogandas melus, vairāk domā ar savu galvu kas ir kas. izraela 2 nedeļās nogalināja 2000 palestiniešu sieviešu un bērnu, tas ir vairāk nekā ukrainā vispār gājuši bojā, un klusums, nav medijos ne histerijas, ne propogandas, ne nosodijuma, brīnums ka vispār ziņoja, jo nav pasutijuma no saimniekiem. asv 50 gados izraisijis 37 karus pasaulē. krievijai līdz tādam agresijas līmenim nekad neizaugtpat ne 100 gados, bet tu pasaules agresoru Nr1 pielūdz kā dievus…..neklausies propogandu, skaties uz plikiem faktiem un domā pats

 26. Kurskas djinamo trenerim : jau sen sports un maksla ir ari politika ,tatad piedalotie Launuma Imperija sarikotaja tankveidigaja cekistu putinade ir atbalsts kremla cekistu noziegumiem.
  Boikotet sadus busulveidigos radijumus,un visus parejos kuri atbalsta kremla cekistu sarikotos sovus.

 27. … Mes, tautas izlololotie makslinieki un sportisti, izdzivosim … un uzdzivosim … nav laika domat !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+